Cilt Bakımı Ve Güzellik
sarimsak-yagi-saca-nasil-uygulanir

İçeriğinde bulunan E vitamini, selenyum minerali, sülfür içeriği ve daha pek çok içerikle metabolizmamızın her noktasına doğal sağlık saçan ürünlerden bir tanesi sarımsaktır. Hem vücudumuza sonsuz fayda sağlayan sarımsak hem de bu faydalarını saçlarımız üzerinde de göstermektedir.

Saç bakımı için kullanılabilecek sarımsak şampuanı, sarımsak yağı veya sarımsak tozu gibi ürünler saçlarımızın yapı taşları olarak anılan kolajenlerin üretiminin artmasına ve yıpranmış haldeki saçların daha canlı ve sağlıklı bir hale gelmesine yardımcı olmaktadır.

Sarımsak yağının saça faydaları nelerdir?

  • Saçların hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olur. Haftada en az iki kere sarımsak yapıyla saçlara bakım yapmak kısa bir sürede saçların gözle görülür bir şekilde uzamasına yardımcı olacaktır.
  • Saç dökülmesi problemlerinde kullanılabilecek en faydalı doğal ürünlerden bir tanesidir. Düzenli olarak kullanılan sarımsak yağı devam eden süreçte saç dökülmesini bitme noktasına kadar getirebilmektedir.
  • Saç diplerinde mantar vb. sorunlar varsa bu sorunları ortadan kaldırarak saç tellerinin durumdan olumsuz etkilenmesinin önüne geçer.
  • Saç diplerinden yeni çıkan saçların bakımını ve hızlı uzamasını sağlamaktadır.
  • Kırıklara sahip olan saç yapısının onarılıp gürleşmesine yardımcı olur.
  • Dış etkenlerden (hava kirliliği, mevsimsel değişiklikler vb.) etkilenen saçların doğal dengesine kavuşmasını sağlar.
  • Saçların eksik kalan vitamin ve mineral değerlerini tamamlayarak canlandırır.
  • Saçkıran gibi saç sorunlarını çözücü etkiye sahiptir.
  • Kepek problemi olan saçların bu problemlerinden kurtulmalarını sağlar.

Sarımsak yağı saça nasıl sürülür?

Aktarlardan veya internet üzerinden doğal ürünler satan yerlerden kolaylıkla satın alabileceğiniz bir ürün olan sarımsak yağı, bakım amacıyla saç diplerine uygulanması gereken bir üründür. Kullanım esnasında isterseniz saç diplerinize damla damla bu ürünü damlatarak bekleyebilir isterseniz krem haline getirdiğiniz sarımsak yağını saçınıza maske olarak uygulayıp biraz bekletebilirsiniz.

Eğer bu ürünü şişelenmiş halde bulamazsanız, aynı etkiyi yaratabilmesi adına bildiğimiz doğal sarımsaktan da yararlanabilme imkanınız vardır. 4 diş sarımsağı bir kabın içerisinde iyice ezerek daha sonra bu malzemeyi saçlarınıza masaj yaparak kafanızın tamamındaki saç köklerinize uygulamanız yeterli olacaktır. Bu uygulamayı yaptıktan sonra malzemeyi 1 saat süresince saçınızda bekleterek, süre tamamlandıktan sonra bir de üzerine saf zeytinyağı ile masaj yaptıktan sonra kafanıza bir bone takarak sabaha kadar o şekilde uyumanız önerilir. Sabah kalktığınızda ise duştayken saçınızı kendi şampuanınızla normal bir şekilde yıkamanız uygundur.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız