Cilt Bakımı Ve Güzellik
Şakaklara saç ekimi nasıl yapılır? Ekim sonrası ne yapmalı.

ŞAKAKLARA SAÇ EKİMİ

Şakaklara ekimi neden ve nasıl yapılır? Erkeklerde saç kayıpları öncelikle şakaklarda görülmeye başlar. Erkeklik hormonunun çok yüksek seviyelerde olması saç kayıplarına neden olur. Şakaklarda görülen saç kayıpları saçınızın erken yaşlarda döküleceğinin ilk belirtilerindendir.

 

Şakaklara Saç Ekimi Neden Yapılır?

Erken yaşlarda saç dökülmesi yaşayan erkekler bütün saçlarını hemen kaybetmezler. Şakaklara saç ekimi sorunuyla doktor kapısı çalan hastalar bölgesel dökülme sorunu yaşayan kişilerdir. Şakak bölgesine saç ekimi genellikle 20 ile 40lı yaşlar arasında yaptırılan basit bir uygulamadır. Saçlarınızı tamamen kaybetmişseniz sadece şakak için saç ekimi size uygun değildir. Tepede ve arka bölgelerde saçlarınız hala sık bir halde duruyor ise; şakaklara ekim yaptırmak daha uygun olacaktır.

 

Şakaklara Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Şakaklara saç ekimi yapılmadan önce bölgesel uyuşturma yöntemi ile alanda çalışma yapılır. Gündelik hayatınızı aksatmayacak şekilde yapılan şakakta saç ekiminde ertesi gün işlerinizi yapacak konuma gelebilirsiniz. Şakaklarda ekim yapılırken daha dikkatli olunmalıdır. Ekim işleminin başarılı olabilmesi için; bütün tüyler aynı yöne doğru ekilmelidir. Kullanılan malzemeler son derece ince uçlu ve steril olmalıdır. Yaklaşık olarak 3 ay içinde yeni saçlarınızın geldiğini görecek ve kendinize olan güveninizi tazeleyeceksiniz.

 

Şakak bölgesine ekim yaptırma tekniği olarak Fue yöntemi en çok önerilen tekniklerden biridir. İlk işlemde bile başarılı sonuçlar elde edebileceğiniz Fue yöntemi, bölgesel saç ekimlerinde daha uygun fiyatlı olarak karşınıza çıkacaktır. Şakak bölgesi için kullanılacak saç kökleri daha azdır. Dolayısıyla ödeyeceğiniz fiyat maddi durumunuzu etkilemez.

 

Şakaklara Ekim Yapıldıktan Sonra Yapılması Gerekenler

Saç ekiminden sonraki günlerde işlem yapılan bölgeyi mikroplardan korumalısınız. İşlemden önce doktorun dikkat çektiği ilaçları ve çeşitli gıdaları tüketmemelisiniz. Saç ekiminin başarılı olmasını istiyorsanız; doktorunuzla ekimden önce ve sonra dikkat etmeniz gerekenleri konuşmalı ve bilgili bir şekilde ekim yaptırmalısınız.

 

Yazar: Tarih: 2 Aralık 2013 - 10:00:40 Kategori: Saç Bakımı, Saç Ekimi
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,