Cilt Bakımı Ve Güzellik
Parfüm seçerken nelere dikkat etmek gerekir? Sahte parfümü nasıl anlarız?

Günlük hayatın koşuşturmasında terleyebiliriz. Terlemenin akabinde kötü koku sıkıntısı ile karşılaşabiliriz. Parfüm kullanıyoruzdur ancak etkisi kısa sürüyordur. Bu da kuşkusuz ki sahte olduğundandır. Peki sahte parfüm nasıl anlaşılır? Öncelikli olarak kaliteli parfümler kendini her şekli ve görüntüsü ile belli ederler. Parfüm seçimini bilindik markalar aracılığı ile yapmak, kısa vadede çok iyi sonuçları beraberinde getirecektir.

Sahte parfüm kullanmak, vücutta çeşitli allerjik sıkıntılar meydana getirebilir. Bununla birlikte anlık koku yayar ve terlemenin akabinde tamamı ile havaya karışarak yerini kötü kokuya bırakır. Parfümün engelleyemeyerek açığa çıkan kötü koku, gerçekten çok daha vahim sonuçlar doğurur.

Sahte Parfüm Nasıl Anlaşılır?

Öncelikle seçim yapma aşaması son derece önem arz eder. Bilmediğiniz bir markadan parfüm almak, elbette ki farklı sonuçlar doğurabilir. Etkisini uzun süre etkili bir şekilde göremeyebilirsiniz ve bu son derece doğal. Ancak günümüzde replika sahte parfümler satılmaya başlandı. Özellikle internet üzerinde satışı yapılan bu parfümler, ciltte çeşitli allerjenik sıkıntılar doğurduğu gibi koku etkisi sadece 2 saat ile sınırlıdır. O saat dilimi içerisinde terlemediğiniz takdirde koku vücudunuzda kalıyor ancak daha sonra havaya dağılıyor.

  1. Sahte parfümü en iyi ve erken şekilde anlamanın yolu ilk kullanımdır.
  2. Kaliteli ve orjinal parfümler, ilk sıkıldığında ağır ve sert bir koku vermesinin ardından 15 saniye içerisinde esas kokusunu verir.
  3. Öncelikli olarak kaliteli bir parfümü bu şekilde ayırt edebilmek mümkündür.
  4. Sahte parfümler 2 saat içerisinde kokusunu kaybeder.
  5. Parfümü ilk sıktığınız andan 15 saniye sonra kolonya veya alkol kokusu alıyorsanız parfüm sahtedir.
  6. Bilinmelidir ki orjinal parfümlerde birçok kişinin cildinde alerji oluşturabilir. Bu demek değildir ki parfümünüz kaliteli değil.
  7. Bunun dışında bir parfümün orjinalliğini sadece bu iş ile ilgilenen kişiler anlar.
  8. Parfümün tüm özelliğini veren ana madde alkoldür. Alkol, parfümün kalitesini belirleyen en önemli etkendir.

Bu nedenle parfüm tercihi yaparken önceliğiniz kaliteli markaların ürünleri olmalı. Daha sonra kokuyu sıktığınızda esas kokuyu 15 saniye içerisinde alıyorsanız ürününüz orjinaldir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız