Cilt Bakımı Ve Güzellik
Zayıflamak için nasıl kahvaltı yapılır?

KAHVALTI İLE ZAYIFLAYIN

Kahvaltı ile zayıflama : Yüksek enerjili bir kahvaltı yaptığınızda uzun bir müddet acıkma hissi yaşamazsınız. Fakat bütün diyet uzmanlarının favorisi olarak sık ve az şekilde beslenme programına uymalısınız. Yani 3 ara 3 ana öğün beslenme şekline uymalısınız.

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız yaptığınız kahvaltının kalori miktarı en fazla 300 olmalıdır. Ama bu 300 kalorilik kahvaltıyı nasıl ayarlamalıyız ve kahvaltıda nasıl beslenmeliyiz. Cilt.net olarak sizler için araştırıp yazdık.

Zayıflamak için Nasıl Kahvaltı Yapılır

1- Kahvaltınıza eklemeniz gereken 1. besin kesinlikle meyvedir. Bu pek alışılagelmiş bir durum olsa da zamanla meyveyi kahvaltıda tüketmeyi seveceksiniz. Meyve sayesinde vücudunuzun ihtiyacı olan vitamin ve şekerin eksikliğini karşılamış olacaksınız.

2- Kahvaltınızın olmazsa olmazlardan yumurta, süt ve peynir. Hayvansal gıdaları kahvaltıda mutlaka tüketmelisiniz ve bu ürünlerin doğal kaliteli olmalarına özen gösterin.

3- Kahvaltınızda tüketeceğiniz ekmek buğday unlu ya da yulaflı ekmek olmalı.

4- Reçel, sosis, sucuk ve salamı çok sevseniz de haftada 2 günden fazla kahvaltı sofranızda olmasın. Kahvaltının ardından da mutlaka yarım saatlik bir tempolu yürüyüş yapın.

5- Kahvaltı için evde hazırladığınız sebzeli ve peynirli poğaçaları tercih edin fırından çok yağlı hamur işlerini almayın.

6- Çalışan biri iseniz kahvaltınızı simit ile yapıyorsanız haftada 2 kere simit diğer günler buğdaylı ekmekle hazırlanmış tostları tüketin. Simitin yanında domates ve peynir olabilir.

7- Kahvaltıda çayı limonlu ve çok açık içeceksiniz. Asla gazlı içecek yok ve mümkünse şekersiz çay içmelisiniz. Bitki çayları da zayıflamak için iyi bir alternatif.

8- Kahvaltı 10’a kadar mutlaka yapılmış olmalı.

9- Kahvaltı gevreklerinde tercihiniz yulaflı müsli olmalı. Yulaflı müsliyi yarım yağlı ya da yağsız süt ile hazırlanmalı.

Zayıflatan Kahvaltı Listesi

  • Haftanın 2 günü; bir çay kaşığı bal, çavdarlı ekmek, kivi ve yağsız peynir yiyin.
  • Haftada 1 gün; 1 bardak süt, buğday ekmeği, haşlama yumurta ve portakal tüketin.
  • Haftanın 2 günü; portakal, nar suyu, az yağlı peynir, zeytin 5 adet.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız