Cilt Bakımı Ve Güzellik
Sade makyaja örnek

Sade Makyaj Nasıl Yapılır?

Sade makyaj yapacaksanız ilk adımı cildin temiz olmasıdır. Temiz ve arınmış bir ciltte her tip makyajın iyi duracağı gibi sade makyajda başarılı şekilde kalıcı hale gelir. Sade makyaj günlük olarak cilde uygulanır ve özel kıyafetler giymeye gerek kalmaz.

Sade Makyaj Nasıl Yapılır?

Cildinizi uygun bir ürünle temizledikten sonra nemlendirici krem sürün ve cildin emmesi için bir müddet bekleyin.

  1. Cildinizin rengiyle uyumlu bir fondöteni yüzünüze ve boyun kısmına sürün ve parmaklarınızla dağıtın. Fondöteni cildinizde dağıtırken gözaltına ve burun çevresine daha çok özen gösterin. Zaman geçtikçe fondöten bu bölgelerde birikme yapabilir. Göz kapaklarına da fondöten uygulayın ve süreceğiniz farın kalıcılığını artırın.
  2. Gözlerinizin büyük görünmesi için siyah göz kalemini göz kapağınızın üzerine eyeliner sürüyor gibi çekin. Daha küçük gözler elde etmek için siyah kalemi gözaltına sürün. Çektiğiniz çizginin ince olmasına özen gösterin. Gözleriniz aksi takdirde yorgun görünebilir.
  3. Göz kapağınızın daha sade görünmesi için açık kahverengi far sürerek dağıtın. Lila, koyu kahverengi ve mürdüm rengi gibi renk tonlarından kaçının. Gözlerinize rimel sürerek göz makyajınızı tamamlayın. Tek kat rimel sürmeniz yeterli olacaktır.
  4. Allığı uygularken elmacık kemiklerine, alın kısmına ve burun üstüne büyük fırça kullanarak uygulayın. Büyük fırça allığın daha doğal görünmesini sağlar.
  5. Seçeceğiniz ruj kesinlikle allık ile aynı tonlarda olmalıdır. Sade makyajda renkler birbirine yakın olduğunda makyajınız daha doğal görünecektir.

Sade Makyaj Çeşitleri

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız