Cilt Bakımı Ve Güzellik
Saçların elektriklenmemesi için ne yapmalı?

Saçların Elektriklenmemesi için Ne Yapmalı?

Kuru havalarda nemin azlığından ve soğuktan saçlarda elektriklenme oluşur. Saçlarınıza hangi şekli verirseniz verin elektriklenme olduğu zaman saçlar tam bir kabusa dönüşür. Saçlardaki elektriklenmeyi önlemek için uygulayabileceğiniz birkaç basit yöntem ile bu sorunu aşabilirsiniz.

 

Saçların Elektriklenmemesi Nasıl Önlenir?

Saç Ürünleri Elektriklenmeyi Alır

Saçlarınızın elektriklenmesini önlemek için kullanacağınız bazı şekillendirici ürünler bu sorunun önüne geçer. Nemlendirici kremler ile saçları yıkamak, uygulanan saç bakım kremleri saçları ağırlaştırır ve kabarmasını önleyerek elektriklenmesini önler.

 

Saç spreyini saç fırçanıza biraz sıkarak da saçlarınızı şekillendirirken eleketriklenmesini önler ve saçların şeklini korumasını sağlar.

 

Metal Eşyalar Elektriklenmeyi Önler

Saçlarınıza şekil verdiniz ve yukarıda bahsettiğimiz ürünlerin hiçbiri elinizin altında yok. Garip bir yöntem gibi görünebilir fakat metal askılar saçlardaki elektriklenmeyi alır. Saçlarınıza metal askı ile biraz sürtünme yaptığınızda saçların elektriklenerek kabarması önlenir.

 

Saçların Elektriklenmemesi İçin Saç Fırçaları

Kullanılan fırçalar saçların daha çok elektriklenmesine veya var olan elektriğin önlenmesine yardımcı olur. sentetik olarak yapılan ve kullanılan fırçalar elektriklenmeyi arttırırken ahşap yapılı fırçalar var olan elektriklenmenin giderilmesini sağlar. Bu açıdan alacağınız fırçanın ahşap olmasına özen gösterin.

 

Saçların Elektriklenmemesi İçin Doğal Çözüm

  • Zeytinyağı ( yarım çay bardağı )
  • Yumurta ( 2 tane )

Hazırlanışı: Yumurtayı çırpın ve hafif ılıttığınız zeytinyağı ile karıştırın. Zeytinyağının çok ısınmamasına özen gösterin. Ardından saçlarınıza uygulayıp bone ile sarın ve 2 saat saçlarınızda bekletin. Ardından saçlarınızı ılık su ile iyice temizlenene kadar yıkayın. Haftada 1 uygulayacağınız doğal çözüm tarifi saçlarınızdaki elektriklenmeyi alır.

 

Yazar: Tarih: 6 Aralık 2014 - 12:00:52 Kategori: Saç Bakımı, Saç Bakımı Hakkında
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. zülal çetin diyor ki:

    ARgan serum kullanmanızı tavsiye ederim.Zigavus, eczanelerden alabilirsiniz.

Etiketler:
Etiketler:, , , ,