Cilt Bakımı Ve Güzellik
Saçlara ıslak görünüm vermek.

SAÇLARA ISLAK GÖRÜNÜM VERMEK

Düz saçlara ıslak görünüm verebilmek dalgalı ve kıvırcık saç tiplerine nazaran daha kolaydır. Dolayısı ile düz saç çoğu kişinin hayal ettiği saç tipidir. Düz saçlar çok kolay şekillendirilebildiği için saçlara fazla vakit ayırmaya da gerek duyulmaz. Fakat saç bakımı yapabilmek için bazı hususlara dikkat edilmelidir.

Saçlar aşırı ısıya maruz bırakılmamalı, sürekli saç boyatmaktan kaçınılmalı ve saçlar için kullanılan şekillendirici aletlerden mümkün olduğunca kaçınılmalıdır.

Düz Saçlara Islak Görünüm Nasıl Verilir

  • Düz saçlara ıslak bir görüntü vermek evde uygulanacak basit hareketler ile gerçekleştirilebilir…
  • İlk olarak saçlar güzel bir şekilde masaj hareketleri uygulanarak yıkanmalıdır.
  • Yıkama gerçekleştikten sonra havlu kullanılarak saçların suyu alınmalı ve havlu gevşek bir şekilde saçlara sarılmalıdır.
  • Saçlar yıkanıp kurulandıktan sonra, avuç içine yeteri kadar saç jeli alınmalı ve saç uçlarından diplerine doğru jel saçlara orantılı bir şekilde yedirilmelidir. Bu uygulama anında saçlar parmak uçları ile sıkılarak ovalanmalıdır.
  • Daha sonra saçların dip kısmından aşağı doğru saçlar taranmalı ve jel saçlara iyice temas ettirilmelidir.
  • Düz saçlarda ıslak görünümün yanı sıra kıvırcık bir şekil verilmek isteniyorsa, saç ön tarafa doğru atılmalı ve el yardı ile saçlar avuçlanarak sıkılmalıdır. Elde edilen görünümün uzun süre dayanıklı kalabilmesi için saçların uç kısmına aşırıya kaçmamak şartı ile sprey sıkılabilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız