Cilt Bakımı Ve Güzellik
saclarda-su-dalgasi

Saçlara Doğal Dalga Şekli Nasıl Verilir?

 

Düz bir saçı, abartısız kıvrımlara sahip göstermenin çeşitli yolları bulunmaktadır. Her kadın kendinde olmayan saç tipine özenir. Düz saçlar bazı kadınlar için oldukça cazip iken bazı kadınlar için ise sıkıcıdır. Bu yüzden bazı dönemler kendi doğal saç şeklinden sıkılarak değişiklik isteyebilirler.

 

Kıvırcık saçların bakımı ve kullanımı zor olmasına rağmen, farlı bir çekiliği ve güzelliği vardır. Çeşitli yöntemlerle evde saçlarınıza doğal dalga yapımı ise çok kolaydır.

 

Örgüyle Dalgalandırma

 

Saçı yıkayıp temizledikten sonra, nemini havlu yardımıyla alınız. Sonrasında saçınızın kalınlığına veya inceliğine göre tutamlara ayırınız. Burada dikkat etmeniz gereken şey saçınızın ne kadar çok dalgalı olmasını istiyorsanız, örgüleriniz o kadar çok olmalıdır. Örme işlemini ıslak saça geceden yaparsanız ve sabaha kadar beklerseniz sabah örgüleri açtığınızda saçınızın istediğiniz dalgaya kavuştuğunu göreceksiniz.

 

 

Bigudi- Saç Bandı Kullanımı

 

Saçlarınıza doğal dalga yapımı için, sıradan bir saç bandına ihtiyacınız olacaktır.Saç bandını taktıktan sonra alnınıza gelecek şekilde ayarlayın. Saçları tutamlara ayırınız ve ayırdığınız saçları bandın içerisinden birkaç kez geçirerek banda dolayınız.

 

Burada bant bizim için bigudi görevi görecektir. Bu uygulamayı akşamdan yaptığınız takdirde sabah size zaman kaybına sebep olmadan istediğiniz görüntüye ulaşmanızı sağlayacaktır.Bigudiler ile de aynı görüntüye ulaşmanız mümkündür.

 

Saç Maşası

Saçlara doğal dalga yapımı için bazı teknolojik cihazlar bulunmaktadır. Bu ürünlerle saçınıza istediğiniz sıklıkta doğal dalga yapmanız mümkündür. Saç maşalarının çeşitleri mevcuttur. Bu ürünlerin arasında elde etmek istediğiniz dalganın türüne göre ve aynı zamanda saçınızın yapısına göre seçim yaparsanız elde edeceğiniz görüntüden daha memnun kalırsınız.

 

Bu uygulama için saçınızın temiz olması gerekmektedir. Saçlarınızı yıkadıktan sonra mutlaka nemini alın.Saçlarınıza ısı uygulayacağınız için, termal koruyucu spreylerden mutlaka sıkınız. Bu spreyler saçı yıpranmalara karşı korumaktadır.

 

Saçlarınızı isteğinize göre kalın ya da ince tutamlara ayırınız. Maşaya sarınız ve bir süre bekleyiniz.Saçı maşadan ayırırken dikkatli olunuz yıpratmadan saçı koparmadan maşadan çıkartınız.Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise maşayı saçınızda bekletme süresidir. Çok uzun süre tutmanız maşanın saçınıza zarar vermesine sebep olacaktır.

 

İsteğiniz kalın bukleler ise olduğu gibi bırakabilirsiniz. İnce dalgalar istiyorsanız kafanızı öne eğerek parmaklarınızı saçlarınızın arasına sokup sallayarak dalgalarınızı açabilirsiniz.

 

Saç düzleştirici

Saç düzleştiricileri ile doğal dalgalar elde edebilirsiniz. Bu uygulama için saçları tutamlara ayırarak, saçı düzleştiricinin arasına sıkıştırın, dışa doğru saçınızın uzunluğuna doğru kıvırın. Biraz bekledikten sonra saçı açın.

 

Düzleştirici ile yapabileceğiniz bir diğer yöntem ise tahta bir kalem üzerine saçlarınızı ince tutamlar halinde sarınız. Kalem üzerine sardığınız saçı, kalemin uç kısmından tutarak üzerinden düzleştirici ile geçiniz ve açınız. Bu yöntem ile kıvırcık saçlar elde edebilirsiniz.

 

Dalgaların saçınızda uzun süre kalması için isteğe bağlı olarak saç sabitleyici spreylerden kullanabilirsiniz. Bu şekilde elde ettiğiniz görüntüyü daha uzun süre bozulmadan kullanabilirsiniz.

Yazar: Tarih: 28 Mayıs 2016 - 9:54:49 Kategori: Saç Şekilleri Ve Yıkama
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,