Cilt Bakımı Ve Güzellik
Saçlarınızı 10 adımda istediğiniz şekilde kabarık hale getirebilirsiniz.

Saçları kabartmak, saçları güçsüz sönük olan bayanların ilk tercihidir. Saç kabartılır fakat yarım saat sonra bir bakmışsın o kabarık dolgun saç görünümünden eser yok ve bu durum sizi zora sokup moralinizi bozabilir. Saçların üst bölgesi ve alt bölgesinin kabarma işlemi için saç rengi kadar kullanılan yardımcı malzemelerde çok etkilidir. Basit ve hızlı şekilde saçlarınızı kabarmak istiyorsanız size birkaç işlem önereceğiz.

10 Adımda Saçlar Nasıl Kabartılır?

1- Saçlar öncelikli olarak hacim ve dolgunluk veren bir şampuanla yıkanmalıdır. Şampuanın hacim verici olması bu konuda önemlidir. Çünkü hacim veren şampuanlar kuruduktan sonra sönük bir görünüme bürünmez ve saç telleri birbirine tutunmaz.

2- Saçını şampuanladıktan sonra çok az bir kremle sadece uç bölgelerine saç kremi uygulamalısınız. Saç kremi diplere sürüldüğünde saçlar yine sönük ve basık görünecektir.

3- Daha sonrasında saçlar havlu ile çok nazik şekilde kurulanıp fazla suyu alınır.

4- Saçlar hafif nemli iken saç diplerine hacim ve hareketlilik katan sprey sıkılmalıdır.

5- Hacim veren spreyi saçlarınızın diplerine sürdükten sonra alttan başlayarak tutam tutam tüm saçınıza eşit miktarda uygulanır.

6- Spreyi saçınızın dibinden başlayıp ortasına kadar uygulayın.

7- Fön makinesi ile saçlarınızı kuruturken öne doğru atın ve ters şekilde saçlarınızı kurutun.

8- Yada saçlarınızı düz tutup tutam halinde alarak alttan yukarıya doğru kurutma işlemini uygulayın. Bu şekilde saçlarınız daha uzun süre boyunca hacimli ve dolgun görünecektir.

9- Saç fırçası kullanarak dolgunluğu arttırabilirsiniz.

10- Son olarak saçınıza tekrar sabitleyici sprey uygulayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. Sevenay diyor ki:

    saç köpüğü sıksak ne olur ?

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız