Cilt Bakımı Ve Güzellik
Saçlaır çabuk uzatma

Saçı En Çabuk Ne Uzatır?

Saçı en çabuk ne uzatır? Bu sorunun cevabı saçları yıpratmadan düzenli bakım yapmaktır. Saçlara ihtiyacı olan bakım yapılırsa, gerekli vitaminler vücuda girerse ve saçlarınızı her türlü kötü koşullara karşı korursanız saçlarınızın daha hızlı uzamaması için bir neden bulunmaz. Saçlarınızı düzenli kestirerek gerekli beslenme programını uygulayarak saçlarınız daha çabuk uzayacaktır.

 

Saçı En Çabuk Ne Uzatır?

Saç Bakım Ürünleri

Saçların iyi bir şekilde uzaması için yağ desteği ve bakım ürünleri kullanarak saç sağlığınızı iyileştirebilirsiniz. Saçların en çok hasar görme sebeplerinden olan boya, kimyasal veya ısıtıcı ile düzeleştirmeler ve perma gibi saçları yoğun zarar veren ürünler saçlarınızın hızlı uzamasını engelleyecektir. Saçlarınıza haftada 1 kere saç bakımı uygulayarak saçlarınızın ihtiyacı olan nemi geri kazandırabilirsiniz. Unutmayın nemli saç her zaman daha çabuk uzar. Saçlarınızı nemlendirmek için hiçbir şey alamıyorsanız zeytinyağından faydalanabilirsiniz.

 

Saçların Uzaması için Vitamin Şart

Saçlarınızın için vitamin destekli bir beslenme programı hazırlayabilirsiniz. vitamin, mineral ve protein alımı vücut için olduğu gibi saçlar için de son derece önemlidir. Özellikle alınması gereken vitaminler arasında A, E, C ve B12 bulunmaktadır. Yeşil yapraklı sebzeler ve bol bol meyve tüketerek ihtiyacınız olan vitaminleri karşılayabilirsiniz.

 

Stres Saçlar için Çok Zararlı

Stres başlı başına saçların düşmanıdır. Birkaç günle oluşan stres saçları dökmede çok da etkili değildir fakat uzun süreli stresli bir yaşamınız var ise doktor yardımı almanızda fayda var. Stres düzensiz uykuyu da doğurduğu için bu da saç dökülmesini tetikleyen nedenlerdendir. Stresli ortamlarda bulunmamaya ya da akşamları bir barda melisa veya papatya çayı içerek daha sakin olmaya çalışabilirsiniz.

 

Hastalıklar Ve Kullanılan İlaçlar

Kullandığınız bazı ilaçlar saçlarınızın dökülmesine veya incelmesine neden olabilir. Bu durumda ilacınızı iyice araştırarak inceleyin ve böyle bir sorun var ise doktorunuza danışarak alternatif bir ilaçla değişip değişilemeyeceğini sorun.

 

Saç Derisi Sağlığı

Saç derisi saçın uzamasında aktif rol oynayan bölümdür. Saçların ana çıkış yeri olan saç derisi ne kadar sağlıklı olursa saçlarınız o kadar sağlıklıdır. Saçların gereğinden fazla yağlanması veya gereğinden fazla kuru olması saçların uzamasını engeller. Bu durumda bir cilt doktoruna giderek en kısa zamanda bu sorunu önlemektir.

 

Saç Uzatma Maskesi

 • 1 tatlı kaşığı badem yağı (tatlı badem yağı)
 • 1 tatlı kaşığı sarımsak yağı
 • 1 çay kaşığı kantaron yağı (kırmızı)
 • 1 diş sarımsak
 • 1 tatlı kaşığı bal

Hazırlanışı: Sarımsağı rendeledikten sonra bitkisel yağların içine karıştırın. Tüm malzemeleri bir cam şişeye alın ve çalkalayın. Saçlarınızı nemlendirdikten sonra saç diplerine sürerek 1 saat bekletin. Daha çabuk arınması için önce ılık su ile yıkayın ardından da şampuan ile köpürterek arındırın. Saçların çabuk uzamasını sağlayan maskeyi haftada 1 uygulayabilirsiniz.

 

Saçlarınızın hızlı uzamasını istiyorsanız yukarıdaki önerilerin yanı sıra; Evde saç uzatma yöntemleri içerisinde yer alan doğal tarifleri denemelisiniz.

 

Yazar: Tarih: 3 Kasım 2014 - 1:30:31 Kategori: Saç Bakımı, Saç Bakımı Hakkında
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. A esra diyor ki:

  Hızlı uzatmaEntele oto duymuştum. fakat zehirli bir ot olduğu için risk alamadım. Şu sıralar keratin dökülme setim çok iyi gidiyor, dökülme de durdu sanki saçlarım eskısıne oranla 1-2 cm hızlı uzuyor, bu da sürpriz oldu. Zaten ben uzun zamandır kırık saç uçlarım için katkısız keratin kullanıyorum ve koparak dökülmem kalmamıştı. şimdi de dökülmem durdu çok çok mutluyu. stresten de kurtuldum yoksa kafayı yiyecektim.

 2. Berna diyor ki:

  Ben en başta sarımsak yağı çam terebenntin ve ısırgan yağı hepsını denedım cok da iyiler. Ama hem kökten hem de saç uçlarından saçı besleyen onaran ve yapılandıran keratin dip bakım yağını kullanınca mükemmel sonuçlar aldım. Çok memnun kaldım.

Etiketler:
Etiketler:, ,