Cilt Bakımı Ve Güzellik
Saçlar için sıcak yağ maskesi ile masaj yapma tarifi.

Saça Sıcak Yağ Masajı Nasıl Yapılır?

Saça Sıcak Yağ Masajı: Doğal yağlarla saç tellerini ve saç derisini besleyen sıcak yağ bakımı saçların sağlıklı uzaması için yapılan bakımdır. Saçları aşırı yıpranmış olanlara, saç uçlarında çok fazla kuruma ve kırılma olanlara ve saç derisi kuru olanlara tavsiye edilen bir bakım yöntemidir. 2 – 3 uygulamadan sonra etkisini gösterir.

 

Saça Sıcak Yağ Masajı Tarifi

  • Limon yağı ( 2 – 3 damla )
  • Jojoba yağı ( 3 yemek kaşığı )
  • Badem yağı ( 2 yemek kaşığı )
  • Zeytinyağı ( 3 yemek kaşığı )

Hazırlanışı: Verilen ölçüleri saç ölçünüze göre arttırabilir veya azaltabilirsiniz. Yağları teflon tavaya alın ve ocağın altını kısarak ılıyana kadar ısıtın, ılıttığınız yağı ocaktan alın ve geniş bir kaba boşaltın. Parmak uçlarınızla masaj yaparak önce saç derinize ve ardından tüm saçınıza uygulayın. Saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırmak için ne kadar çok masaj yaparsanız o kadar fazla etkisini görürsünüz. Ardından saçlarınızı tarayın ve saçlarınızı streçle veya havlu ile kapatın, yarım saat bekleyin ve yıkayın.

 

Hatırlatma: Boynunuza bir havlu koyun ki damlamasın veya aktığında canınızı yakmasın. Haftada 2 kere sıcak yağ bakımını saçlarınıza uygulayabilirsiniz.  Kimyasal boya, saç şekillendiriciler ve sürekli saçlara uygulanan spreyler saçların kurumasını sağlar. Saça sıcak yağ bakımı bu sorunların tedavi edilmesinde başarılıdır.

 

Sıcak Yağ Saçtan Nasıl Çıkartılır?

Saçlarınızı önce ılık su ile yağ saçınızda azalıncaya kadar yıkayın. Ardından şampuanla saçlarınızı bir kere yıkayın ve saç derinizin arındığından emin değilseniz tekrar şampuanlayın. Saç derinizde yağ kalıntısı kalmamalı.

 

Yazar: Tarih: 3 Aralık 2014 - 8:00:59 Kategori: Saç Bakımı, Saç Bakımı Hakkında
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,