Cilt Bakımı Ve Güzellik
Saça fön nasıl çekilir

 SAÇA NASIL FÖN ÇEKİLİR 

Saça Fön Nasıl çekilir ; Saç fön çekme işleminin amacı saç tellerini düzene sokmak ve karışıklığı önlemektir. Saçınız fön çekme işleminin ardından daha ahenkli ve canlı gözükür. Daha kabarık ve sık görünen bir saç yapısına kavuşmak için fön çekebileceğiniz gibi ayrıca saçları düzleştirmek içinde fön çekebilirsiniz.

Saça Nasıl Fön Çekilir

  1. Saça Fön çekme işleminden önce  İster dalgalı ister düz fön çekilsin saçlar mutlaka ıslatılmalıdır. Fön suyu veya normal su yardımıyla saçlar ıslatılarak taranır.
  2. Saçlar öncelikle tepe noktasından ayrılarak pens yardımı ile tutturulur. Kulak yanlarından pens yardımıyla ayrılan saçlar arkada da pensle tutturulur. Böylece farklı yerlerden saçları ayırarak rahat bir şekilde fön çekme işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.
  3. Fön çekmeye öncelikle kulak üstünde ayrılan saçlardan başlanır. Tarağa aldığınız tutamdaki saç tarağın yanlarından dışarı çıkmamalıdır. Tarağa fazla saç alındığında fön düzgün olmaz ve bazı yerlerde şekilsiz ve bozuk görüntüler ortaya çıkar. Fırçayı saçın alt kısmına yerleştirdikten sonra fön makinesini fırçayla birlikte hareket ettirerek fön çekmeye başlayabilirsiniz.
  4. Fön makinesi aynı bölgeye çok fazla tutulmamalıdır. Saçlar yıpranabilir ve kurur. Fırçayla makineyi hareket ettirirken tarağı bu sefer saçın üst kısmına alıp fön çekmeye devam edebilirsiniz. Tarağın alt ve üste geçmesinin nedeni düzensiz kalan yerleri yakalamaktır.
  5. Kulak bölgelerinde fön işlemi tamamlandıktan sonra ense bölgelerine fön tutulmaya başlanır. Ense bölgesi bittikten sonra başın üst bölgesine doğru gidilerek buradaki saçlara da fön çekilir. Son olarak ön kısma fön çekilir. Varsa kahküllere düzenli şekilde fön çekilerek işlem sonlandırılır.
  6. Fön çekme işlemi bittikten sonra saç spreyi yardımı ile fönün daha kalıcı olması sağlanır. Spreyin olmadığı durumlarda briyantin ve saç jölesi de kullanılabilir.

Fön Tipine Göre Uygun Fırça Seçimi

  • Dalgalı fönler için küçük ve orta boy fırçalar seçilmelidir.
  • Düz fönler için büyük boy fırçalar tercih edilmelidir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız