Cilt Bakımı Ve Güzellik
açı biberin faydaları

ACI BİBERLE SAÇLAR NASIL HIZLI UZAR

Acı biberle saç çıkartma üzerine yapılan çok fazla araştırma var. Eskiden beri insanların kullanımı sonucu bilinen bir geleneksel tercihtir acı biberle saç uzatmak. Hızlı saç uzatmada ve saç dökülmelerinde kullanılan acı biber 1800 lerden beri uygulanan bir yöntemdir. Acı biberle saçları uzatmak bilinen yöntemlerin başında gelir.

Acı Biber Saça Nasıl Uygulanır

Acı biberi saçınıza uygulamada en basit yöntem ise toz haline getirdiğiniz acı biberi bitkisel bir yağ ile iyice karıştırın macun haline gelsin. Zeytinyağı da kullanabilirsiniz. Friksiyon yaparak saçlarınıza uygulayın. Bu hazırladığınız kremi saçlarınıza sürüp yarım saat kadar saçınızda bekletin. Daha sonra saçınızı ılık bol su ile yıkayın.

Saça Faydaları Nelerdir?

İçinde bulunan kapsaisin maddesi söylenilen faydalarının içinde saç köklerini uyaran bir madde olduğudur. Saç köklerini uyarır ve saçların daha hızlı uzamasını sağlar. Biberin içeriğinde bulunana saçlar için bir diğer etken maddesi de guercetindir. Saç köklerindeki kan dolaşımını hızlandırır ve sağlıklı saç köklerinin oluşmasını sağlar.

Acı Biber Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Acı biberi normal yemeklerde alımında da kan dolaşımını arttırdığı ve metabolizmayı hızlandırdığı biliniyor aynı etkiyi direk saça uygulandığında saç kökleri için kan dolaşımını hızlandırdığı bilinir. Bu şekilde saç daha sağlıklı uzar ve kıl kökleri beslenir. Ancak genetik olarak dökülen saçlarda tekrar saç çıkması konusunda tedavisinin ne kadar olumlu olduğu kesin olarak bilinmemektedir.

Acı biberin önce elinize uygulamakta fayda var eliniz yakıp tahriş etmiyorsa saçınıza uygulayabilirsiniz. Önce saç kökünüzde küçük bir bölümde hazırladığının acı biber karışımını uygulayın sonuçta bir şey olmuyorsa saçınızın tamamına uygulayabilirsiniz. Acı biberi uyguladıktan sonra bol su ile masaj yaparak cildinizden arındırın. Bol su ile saçınızı yıkamanız cildinizde daha sonrasında tahriş kaşıntı ve kızarıklıkları engelleyebilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. Aska diyor ki:

    Burda biber maskasinan anlayan biri soyleye bilirmi biber suyu saca surmekte bir tehluke varmi?

  2. ayça diyor ki:

    süpermiş bbencede denemdim ama deneyeceğim :D :D

  3. YAREN diyor ki:

    saç uzaması için Bıoblas sarmaşık özlü formu tek geçerim. sampuan ve bakım kremi tek kelime ile harika..

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız