Cilt Bakımı Ve Güzellik
Saç uzatma formülü

Hızlı Saç Uzatma Formülleri

Güzelliğin simgelerinden olan saçlar, düzenli olarak bakım uygulandığında daha hızlı uzamakta ve daha canlı görünüme kavuşmaktalar. Dökülen ve cansız görünen saçlar, bayanlar için oldukça can sıkıcı bir durumdur. Saçların daha hızlı uzaması ve saç tellerinin kırılmaması için bazı doğal formüller kullanılabilmektedir.

 

Havuçla Saç Uzatma Formülü

  • 1 adet yumurta
  • 3 bardak su
  • 2 adet havuç

Havuçları kaynayan suyun içine atın ve yarım saat boyunca kaynatmaya devam edin. Sürenin sonunda havuçları süzerek suyu soğuması için bekletin. Havucun suyuna 1 adet yumurtayı kırarak karıştırın. Hazır hale gelen maskeyi saçlarınıza iyice yedirin. Maskeyi saçlara yedirdikten sonra streç film yardımıyla sarın ve 1 saat saçlarınızı bu şekilde bekletin. Sonrasında şampuan kullanarak saçlarınızı maskeden arındırabilirsiniz. Haftada 1 kere tekrarlayabilirsiniz.

 

Turpla Saç Uzatma

  • 1 adet yumurta
  • 4 bardak su
  • 1 adet siyah turp

Suyu kaynatın ve turp rendeden geçirerek kaynayan suyun içine atın. Yarım saat kaynattıktan sonra süzerek soğumaya bırakın. Turp suyuna yumurtayı ilave edip maskeyi hazır hale getirin. Saçlarınıza maskeyi iyice yedirdikten sonra streç filmle sarın ve 1 saat bekleyin. Sürenin sonunda saçlarınızı şampuanla temizleyebilirsiniz. Haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

 

Hızlı Saç Uzatan Formüller

Saçlarınızın daha hızlı uzaması ve canlı görünmesi için badem yağı kullanabilirsiniz. Haftada 1 kez olmak üzere saç diplerinize badem yağı sürüp yarım saat beklemek saçlarınıza iyi gelecektir. Saç uçlarında kırık bulunan kişiler de badem yağını saç uçlarına uygulayıp yarım saat bekletebilirler.

 

Yumurta ve zeytinyağından faydalanarak saçların daha kolay uzaması sağlanabilir. 1 çay bardağı zeytinyağı içine 1 adet yumurtayı çırparak ilave edin. Saç diplerine uygulayın ve yarım saat bekletin. Sonrasında saçlarınız daha hızlı uzayacak ve daha parlak görünecektir.

Yazar: Tarih: 10 Ağustos 2015 - 8:25:37 Kategori: Manşet, Saç Bakımı, Saç Bakımı Hakkında
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. tugba diyor ki:

    gerçekmi ya uyguluyacağım. annesi saçı kestide lanet oluyomu yaanı

Etiketler:
Etiketler:, , ,
İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız