Cilt Bakımı Ve Güzellik

Sponsorlu Bağlantılar
saç uzatan vitaminler
 • Yazar :
 • Tarih: 11 Temmuz 2013
 • Kategori : Saç Bakımı, Saç Bakımı
 • SAÇ UZATAN VİTAMİNLER  

  Saç uzatan Vitaminler ; Vitaminler vücudumuzun her konuda sağlıklı olması için gereklidir.. özellikle saç uzatmak istiyorsanız vücudunuzun hiç olmadığı kadar vitamine ihtiyacı var demektir. Vücudunuz da eksikliği duyulan vitaminin giderilmesi saçların daha hızlı uzamasına yardımcı olur.

   

  Saç uzatmadan etkin vitaminler vücudunuzda eksikse aşağıda yazacağımız vitaminleri kullanabilir bunların hem saçınızın uzamasında etkili olup vücudunuzun diğer bölgelerine de fayda sağlayacaktır. Eğer saç uzatmak konusunda farklı yöntemler uygulamak istiyorsanız önce bir uzmana görünün daha sonra alternatifleriniz uygulayın.

   

  Saç Uzatan Vitaminler

  Vitamin A

  A Vitamini saç folikülinin yapısını güçlendirip bir yandan saç uzamasını etkinleştirir. A vitamini cildinizin güzelleşmesinde de büyük rol oynar. Güzellik salonlarında ya da bir klinikte sadece A vitamini ile yapılan tedaviler bulunmaktadır. A vitamini eksikliğiniz varsa bu saç derinizin sağlıklı olmasını saçların yavaş uzamasını ve saçların kurumasına etkili olur.

   

  Vitamin H

  H Vitamini B vitaminin bir parçasıdır. H vitamini hücrelerin büyümesinde etkili olan yağ, karbonhidrat ve protein sağlar. Aynı zamanda B vitaminin etkilerini gösterir. Ayrıca H vitaminin diğer özelliği ise güçlü tırnak ve saçlar oluşturmada vücuda gereken vitamini sağlar.

   

  Vitamin B12, B6

  Saç renginiz erken ağardıysa bu vitaminler gerekli olan rengi tekrar vermeye çalışırlar. Bu vitaminlerin diğer bir özelliği de sinir sisteminde ve beyinde bulunan metabolizmanın düzgün işlemesi açısından etkilidir.

   

  B2 Vitamini

  B2 vitaminini gereği kadar alamayan kişilerin saç köklerinde yağlanma, saç uçlarında ise kuruluk yaşanabilir. B2 vitamini vücudun ihtiyacı kadar karşılanırsa saçlar daha mükemmel ve sağlıklı bir görünüm kazanır. B2 vitamini karaciğer, süt ve ekmek gibi besinler tarafından rahatlıkla karşılanabilir.

   

  B3 Vitamini

  vücut ve saçlar yeterli oranda B3 Vitamini alamıyorsa saçlar da erken dönemlerde beyazlar oluşur. B3 vitamini saçların oluşumunda etkili olan pigmentler için mutlaka gereklidir. Aynı zaman B3 vitamini saçların uzaması için de gereklidir. Bu vitamin kırmızı et, balık, fıstık gibi gıdalarda yeterli oranda bulunmaktadır.

   

  B7 Vitamini

  B7 genel anlamda erkeklerde meydana gelen saç dökülmelerinde büyük etki yaratmaktadır. B7 saç yapısında elastikiyeti arttırır ve saçların uzamasını sağlar. B7 vitamini gerekli oranda alınmıyorsa saç diplerinde kaşıntı, pullanma gibi ciddi cilt hastalıkları ortaya çıkabilir. Beyaz et, karpuz ve balık gibi gıdalar sayesinde B7 vitamini rahatlıkla karşılanabilir.

   

  D Vitamini

  D vitamini sağlıklı saçlar için gerekli vitamindir. D vitamini aynı zamanda saç köklerinin de sağlıklı olmasını sağlar. Eğer saçlarınız hızlı bir şekilde dökülme görülüyorsa bunun en büyük sebeplerinden biride D vitamini eksikliğidir.

   

  C Vitamini

  Sağlıklı saçlar ve sağlıklı bir vücut için C vitamini gereklidir. Antioksidon olarak çalışan C vitamin saçları sağlıklı bir şekilde parlaklık kazandırır. Saç kaybı yaşadığınızda D vitamini gibi C vitamini eksikliğinizde olabilir. Saç uzatmak için C vitamini etkili sonuçlar verir.

   

  E Vitamini

  E vitamini saç uzatmak isteyenler için uygun bir vitamindir. Kafa derisinde kan dolaşımını hızlandırır ve sağlıklı saç derisine kavuşmanızı sağlar. Unutmayın ki sağlıklı saçların sırrı sağlıklı saç derisidir.

   

  Multi – Vitamin

  Yukarıda yazdığımız vitaminlerden hangisinin vücudunuzda eksik olduğunu bilmiyorsanız multi – vitaminlerden kullanabilirsiniz. Saçınızın sağlıksız olduğunu hissettiğinizde sağlıklı saçların olması için gereken bütün vitaminler bu kapsüllerde mevcuttur.

   

  Sponsorlu Bağlantılar
  Yorum Yaz:

  Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

  At kuyruğu otu
  Kırkkilit Otunun Faydaları

  Kırkkilit otunun diğer ismi de at kuyruğu otudur. Şifa kaynağı olarak kullanılan kırk kilit otu aynı zamanda farklı amaçlar içinde kullanılmaktadır. Cilt.net olarak içerden ve dışardan Kırkkilit otunun faydaları ve kullanması sakıncalı kişileri yazdık.

  Yasemin çayı demleme
  Yasemin Çayının Faydaları

  Yasemin bitkisinden elde edilen yasemin çayı Asya’da tropikal iklimin hüküm sürdüğü yerlerde doğal olarak yetişir. Kendine has kokusu ile bilinen yasemin bitkisinden elde edilen yasemin çayının faydaları aşağıdaki gibidir.

  Sıcak su kilo verdirirmi
  Sıcak Su Zayıflatırmı?

  Zayıflamak istiyorum diyorsanız sıcak su içmeyi alışkanlık haline getirmek zorundasınız. Çünkü soğuk su iştahınızın açılmasını sağlarken sıcak su tam tersi etki yapıp iştahın kapanmasını sağlıyor. Cilt.net olarak su içerek zayıflamak isteyenlere özel sıcak su zayıflatır mı? Konusunu ele aldık.

  Zencefil çayı nasıl yapılır?
  Zencefil Çayının Faydaları

  Asya’nın tropikal yerlerinde yetişen zencefil genellikle baharat olarak kullanılsada zencefil çayınında sağlık yönünden birçok faydası vardır. Zencefil çayının faydaları ve zencefil çayı tarifi Cilt.net farkıyla sizlerle.

  Elma diyeti nasıl yapılır?
  Elma Diyeti

  Birçok diyetisyenin onayladığı elmanın zayıflatma etkisi oldukça yüksek. Elmanın tok tutma etkisi aynı zamanda cilde güzellik vermesi bu diyeti uygulamanızın en büyük nedeni. Cilt.net olarak verdiğimiz elma diyetini uygularken aynı zamanda 1 saat tempolu yürüyüş uygulamalı ve gün içinde 2 – 3 kez yeşil çay tüketmelisiniz.

  Sinameki çayı nasıl demlenir?
  Sinameki Çayının Faydaları

  Tropikal bölgelerde yetişen sinameki bitkisi müshil etkisiyle bilinen bir bitki türüdür. Sinameki çayının faydaları ve zararları nelerdir? Sinameki çayı nasıl demlenir? Merak edenler için sinemaki çayı fayda, zararları ve hazırlanışı.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız