Cilt Bakımı Ve Güzellik

Reklamlar
saç uzatan vitaminler
 • Yazar :
 • Tarih: 11 Temmuz 2013
 • Kategori : Saç Bakımı, Saç Bakımı
 • SAÇ UZATAN VİTAMİNLER  

  Saç uzatan Vitaminler ; Vitaminler vücudumuzun her konuda sağlıklı olması için gereklidir.. özellikle saç uzatmak istiyorsanız vücudunuzun hiç olmadığı kadar vitamine ihtiyacı var demektir. Vücudunuz da eksikliği duyulan vitaminin giderilmesi saçların daha hızlı uzamasına yardımcı olur.

   

  Saç uzatmadan etkin vitaminler vücudunuzda eksikse aşağıda yazacağımız vitaminleri kullanabilir bunların hem saçınızın uzamasında etkili olup vücudunuzun diğer bölgelerine de fayda sağlayacaktır. Eğer saç uzatmak konusunda farklı yöntemler uygulamak istiyorsanız önce bir uzmana görünün daha sonra alternatifleriniz uygulayın.

   

  Saç Uzatan Vitaminler

  Vitamin A

  A Vitamini saç folikülinin yapısını güçlendirip bir yandan saç uzamasını etkinleştirir. A vitamini cildinizin güzelleşmesinde de büyük rol oynar. Güzellik salonlarında ya da bir klinikte sadece A vitamini ile yapılan tedaviler bulunmaktadır. A vitamini eksikliğiniz varsa bu saç derinizin sağlıklı olmasını saçların yavaş uzamasını ve saçların kurumasına etkili olur.

   

  Vitamin H

  H Vitamini B vitaminin bir parçasıdır. H vitamini hücrelerin büyümesinde etkili olan yağ, karbonhidrat ve protein sağlar. Aynı zamanda B vitaminin etkilerini gösterir. Ayrıca H vitaminin diğer özelliği ise güçlü tırnak ve saçlar oluşturmada vücuda gereken vitamini sağlar.

   

  Vitamin B12, B6

  Saç renginiz erken ağardıysa bu vitaminler gerekli olan rengi tekrar vermeye çalışırlar. Bu vitaminlerin diğer bir özelliği de sinir sisteminde ve beyinde bulunan metabolizmanın düzgün işlemesi açısından etkilidir.

   

  B2 Vitamini

  B2 vitaminini gereği kadar alamayan kişilerin saç köklerinde yağlanma, saç uçlarında ise kuruluk yaşanabilir. B2 vitamini vücudun ihtiyacı kadar karşılanırsa saçlar daha mükemmel ve sağlıklı bir görünüm kazanır. B2 vitamini karaciğer, süt ve ekmek gibi besinler tarafından rahatlıkla karşılanabilir.

   

  B3 Vitamini

  vücut ve saçlar yeterli oranda B3 Vitamini alamıyorsa saçlar da erken dönemlerde beyazlar oluşur. B3 vitamini saçların oluşumunda etkili olan pigmentler için mutlaka gereklidir. Aynı zaman B3 vitamini saçların uzaması için de gereklidir. Bu vitamin kırmızı et, balık, fıstık gibi gıdalarda yeterli oranda bulunmaktadır.

   

  B7 Vitamini

  B7 genel anlamda erkeklerde meydana gelen saç dökülmelerinde büyük etki yaratmaktadır. B7 saç yapısında elastikiyeti arttırır ve saçların uzamasını sağlar. B7 vitamini gerekli oranda alınmıyorsa saç diplerinde kaşıntı, pullanma gibi ciddi cilt hastalıkları ortaya çıkabilir. Beyaz et, karpuz ve balık gibi gıdalar sayesinde B7 vitamini rahatlıkla karşılanabilir.

   

  D Vitamini

  D vitamini sağlıklı saçlar için gerekli vitamindir. D vitamini aynı zamanda saç köklerinin de sağlıklı olmasını sağlar. Eğer saçlarınız hızlı bir şekilde dökülme görülüyorsa bunun en büyük sebeplerinden biride D vitamini eksikliğidir.

   

  C Vitamini

  Sağlıklı saçlar ve sağlıklı bir vücut için C vitamini gereklidir. Antioksidon olarak çalışan C vitamin saçları sağlıklı bir şekilde parlaklık kazandırır. Saç kaybı yaşadığınızda D vitamini gibi C vitamini eksikliğinizde olabilir. Saç uzatmak için C vitamini etkili sonuçlar verir.

   

  E Vitamini

  E vitamini saç uzatmak isteyenler için uygun bir vitamindir. Kafa derisinde kan dolaşımını hızlandırır ve sağlıklı saç derisine kavuşmanızı sağlar. Unutmayın ki sağlıklı saçların sırrı sağlıklı saç derisidir.

   

  Multi – Vitamin

  Yukarıda yazdığımız vitaminlerden hangisinin vücudunuzda eksik olduğunu bilmiyorsanız multi – vitaminlerden kullanabilirsiniz. Saçınızın sağlıksız olduğunu hissettiğinizde sağlıklı saçların olması için gereken bütün vitaminler bu kapsüllerde mevcuttur.

   

  Reklamlar
  Yorum Yaz:

  Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

  Sığla yağının faydaları ve kullanımı
  Sığla Yağı Faydaları Ve Kullanımı

  Genellikle Amerika, Çin bölgesinde yetişen ve çınar görünümünde bir ağaç olan sığla ağacından elde edilen sığla yağı vücut için faydalı etkileri olan bitkisel bir yağ türüdür.

  Kalorisi düşük diyet yemekleri
  Kalorisi Düşük Diyet Yemekleri

  Hem yemek hem de kilo vermek bu diyet yemekleri ile mümkün. Kalorisi oldukça düşük olan bu diyet yemekleri sayesinde hem diyetinize farklı tat katacak hem de yiyerek zayıflamanın keyfine varacaksınız. Cilt.

  Scarsdale Diyeti
  Scarsdale Diyeti

  Protein oranı yüksek karbonhidrat oranı düşük olan bir diyettir. Birçok uzman tarafından aslında önerilmeyen bu diyet sağlığı çok da iyi etkilemiyor. Fakat biz yinede merak edenler için scardale diyetini cilt.net olarak sizlerle paylaşıyoruz.

  Zayıflamaya yardımcı meyveli çay tarifleri
  Zayıflatan Meyve Çayları

  Hem sağlıklı bir şekilde vitamin alın hem de içerken zayıflayın. Bundan daha harika ne olabilir ki? Zayıflamak için içilen birçok bitkini veya diğer ürünlerin hepsi oldukça kötü tatlardadır. Cilt.

  Kalori yakmanın yolları
  Kalori Yakmanın 20 Yolu

  Yaşam kalitenizi arttırarak kilo verebilirsiniz. Hiçbir diyet uygulamadan veya spor salonunda bol paralar harcamadan sadece biraz yaşantınıza dikkat ederek kolayca zayıflayabilirsiniz. Nasıl mı? Cilt.net olarak kalori yakmanın yollarını sizlerle paylaşıyoruz.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız