Cilt Bakımı Ve Güzellik
Kızın tonlarında boyanan saç uçları

Saç uçlarını farklı renklere boyamak için birtakım teknikler bulunmaktadır. Kuaförde veya evde uygulayabileceğiniz saç uçlarını boyama teknikleri sayesinde iki veya üç renkten oluşan saçlarınızla daha havalı bir tarz yaratabilirsiniz. Saç uçlarını nasıl boyanır? Farklı renklerde saç uçları boyamak için farklı yöntemler Cilt.net de.

Saç Uçlarını Boyama Teknikleri

Ombre Yöntemiyle Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç uçlarına gölge verilmesi veya açık renklere döndürülmesi işlemine ‘ombre tekniği’ adı verilmektedir. Saç uçlarının daha açık ve koyu renklerde boyanarak farklı saç renkleri yakalamak için uygulanır. Saçlarınız sarı ise ve uçlarını daha da sarartmak istiyorsanız en açık renkteki sarı saç boyasını sadece uç kısımlara sürerek 30 dakika bekletmeniz yeterli.

Aynı şekilde sarı saç uçlarınızı siyah boyayla boyayarak koyu renkler kullanarak ombre tekniğinden faydalanabilirsiniz.

 

 

Tebeşir Yardımıyla Saç Ucu Boyama

Büyük bir hızla yükselişe geçen saç ucu boyama tekniklerinden biride tebeşirle saç boyamaktır. Rengarenk tebeşirleri kullanarak kısa süre içinde saç uçlarınızı boyayabilirsiniz. Saçlarınıza tebeşir uyguladıktan sonra akmaması için hırpalamamaya ve çok sıcak su ile yıkamamaya özen göstermelisiniz.

 

Krepe Yöntemiyle Saç Ucu Boyama

Saçlarınızı tepeden topladıktan sonra uç kısımlarına ince tarak yardımıyla krepe atın. Krepe yapılan saçların yukarıda kalan kısımlarını ayırarak altta kalan kısımlara önceden hazırladığınız oryal sürün. Bu işlemleri yaparken elinize eldiven geçirmeyi unutmayın.

 

Saçlarınızın boyanan kısımlarını kapattıktan sonra 10 dakika kadar bekletin ve yıkayın. Daha sonra diğer saçlarınızla birlikte tarayın, saç uçlarınız sarı tonlarında olacaktır. Dilerseniz bu işlemi farklı bir renk uygulamak içinde kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız