Cilt Bakımı Ve Güzellik
Saç Tellerini Kalınlaştırmak için Yapılması Gerekenler.

Saç Telini Kalınlaştırmak İçin Ne Yapmalı? 

Saç Teli Kalınlaştırma: Saçlar birçok nedenden dolayı incelebilir. Bunların başında ise; kullanılan saç bakım ürünleri, saç boyaları, stres, yaşın ilerlemesi, yetersiz bakım, kötü beslenme ve sigara kullanımı gelir. İnce saçlar dolgun ve canlı görünmeyeceği gibi kolay da şekil almayarak çirkin bir görünüm oluştururlar.

 

Saç Telini Kalınlaştırmak İçin Ne Yapmalı? 

Peki ince saç telini kalınlaştırmak mümkün mü? Evet Aşağıda yazdığımız yöntemleri deneyerek daha kalın saç tellerine kavuşabilirsiniz.

 

Saç Temizliği Çok Önemli

Büyük şehirlerde yaşamanın diğer bir zorluluğu da hava kirliliğidir. Saçlar kirli havaya sürekli maruz kaldığında zamanla canlılığını yitirerek solmaya ve kırılmaya başlar. Saç bakımı yapmaya karar verdiyseniz kirli saçlardan kurtularak başlamalısınız. Saç tipinize uygun doğal içerikli bir şampuan satın alıp haftada en az iki kez saçlarınızı temizleyin.

 

Hafif Şampuanlar Tercih Edin

Kimyasal içeriği az şampuanları kullanarak saçlarınıza en az zararı verin. Bu şampuanlar saç tellerinizin incelmesini durdurarak bakımla desteklendiğinde kalınlaşmasını sağlarlar.

 

Saç Kremi Yerine Doğal Ürünler Kullanın

Raflarda gördüğünüz saç kremlerinin bir çoğunda ağır kimyasal içerikler barındırır. Bu saç kremleri ile saçlarınızı nemlendirmek yerine doğal bakımlardan yoğurt ve kaymak ile saçlarınıza 3 günde 1 bakım yapabilirsiniz. Eşit miktarlarda karıştırarak saçlarınıza uygulayın ve yarım saat bekletip yıkayın.

 

Saç Kesimi Önemli

Saç uçlarına her gün bakım yapsanız da kırıkları temizletmedikçe hiçbir faydasını göremezsiniz. Kırıkların en az 3 ayda 1 kestirilmesi saçların canlanmasını ve kırıkların giderilerek hızlı uzamasını sağlayacaktır.

 

Yağ Terapisi

Zeytinyağı saçlar için uygulanabilecek en iyi yağ terapisidir. 15 günde 1 kez zeytinyağını hafif ılıtıp saçlara sürdüğünüzde saç telleri kalınlaşacak ve dökülmeler azalacaktır.

 

Beslenmenize Dikkat Etmelisiniz

Tüm vücudumuzun sağlığı için beslenmemiz ne kadar önemli ise saçlarımız içinde beslenme o kadar değerli. Gün içinde düzenli tüketilen meyve ve sebzeler, zeytinyağı içerikli beslenme ve bol süt ürünleri tüketmek saç sağlığını önemli ölçüde tetikliyor. Diyet yaparken eksilen vücut değerleri yüzünden saç sağlığınızın da etkileneceğini unutmayarak uzman kontrolünde diyetler yapmalısınız

 

Saç Telini Kalınlaştırmak için Maske

Saç maskelerini kozmetik mağazalarından almak yerine doğal şekilde evde kendiniz hazırlayın. Aşağıda maske dışında Saç tellerini kalınlaştırmak için maske konumuzda yer alan tarifleri de deneyebilirsiniz.

  • Yumurta akı ( 2 tane )
  • Süzme bal ( 1 yemek kaşığı )
  • Zeytinyağı ( 1 yemek kaşığı )

Hazırlanışı: Malzemeleri harmanlayıp saç diplerinize yedirerek sürün ve saçlarınızda en az yarım saat beklettikten sonra yıkayın. Saç tellerini kalınlaştırmak için maskeyi haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

 

Yazar: Tarih: 29 Ocak 2015 - 12:00:24 Kategori: Saç Bakımı, Saç Bakımı Hakkında
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,