Cilt Bakımı Ve Güzellik
sert saçları yumuşatmak için öneriler ve doğal maske tarifi

Saç Nasıl Yumuşatılır?

Sert saçların iki sebebi vardır, İlki saçların sürekli boyanması ve sürekli kimyasal işlemlere maruz kalmasıdır. Diğeri ise saçların yapısında sertlik ve kuruluk olmasıdır. Saçlar ne kadar kuru ve sert olursa olsun bazı doğal yöntemlerle saçların yumuşaması mümkündür. Önemli olan bakımların düzenli bir şekilde uygulanmasıdır.

 

Doğal yöntemlerin dışında saç maskeleri, saç serumları, saç nemlendiricileri, saç bakım kremleri saçların yumuşamasını sağlar. Bu bakımları uygularken saçları ağılaştıran şampuanlardan, saç şekillendiricilerden ve kimyasal ürünlerden uzak durmak gerekir.

 

Saç Nasıl Yumuşatılır?

  1. Nemlendirici özelliği çok olan şampuanları tercih etmekle işe başlamalısınız. Bu şampuanlar saçlarınızın kurumasını önler ve saç derinizin temizlenmesini sağlar
  2. Saçlarınızı her gün yıkasanız bile şampuanlamaktan uzak durun. Her gün saçların şampuana maruz kalması saçları daha çok kurutacaktır.
  3. Kullandığınız saç kreminin derinlemesine nemlendiricili olmasını tercih edin. Saçlarınızı duşta nemlendirdikten sonra geniş dişli tarak ile saçlarınızı tarayarak kremi iyice saç tellerine yedirin.
  4. Saçlarınıza haftada 1 kere mutlaka saç bakım maskesi uygulamalısınız. Bu etkili maskeler saçlarınızın yapısını onarır ve saçları dipten uca nemlendirir.
  5. Saçlarınıza badem yağı ve zeytinyağı ile 4 günde 1 akım yaparak saçlarınızın doğal olarak nemlenmesini ve yumuşamasını sağlayabilirsiniz. Yarım saat bile saçlarınızda bekletmeniz yeterlidir.
  6. Saçlarınızı kuruturken fön makinesi gibi saçları kurutan ürünlerden uzak durun. Aşırı ıs saçların daha fazla kurumasına neden olacaktır. Saçlarınızı havlu ile sarıp iyice kuruyana kadar bekletin.

 

Sert Saçları Yumuşatan Maske

  • Yumurta akı ( 1 tane )
  • Avokado ( 1 tane )
  • Hindistan cevizi sütü ( 3 yemek kaşığı )

Hazırlanışı: Yumurta akını ayrı bir kasede iyice çırpın. Avokadoyu ezip çırpılmış yumurta ve Hindistan cevizi sütü ile karıştırın. Saçlarınıza dipten uca masaj yaparak yedirin ve en az yarım saat saçlarınızda bekletip nemlendirici bir şampuanla saçlarınızı yıkayın. Haftada 2 kere uygulayabilirsiniz. Ayrıca daha fazla tarifi saç yumuşatıcı maske konularımızda bulabilirsiniz.

 

Yazar: Tarih: 4 Aralık 2014 - 6:30:29 Kategori: Saç Bakımı, Saç Bakımı Hakkında
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, ,