Cilt Bakımı Ve Güzellik
Saç nasıl hızlı uzar

Saçlar Nasıl Uzar

 

Saç nasıl çabuk hızlı uzar araştıranlar için saçı ne uzatır ayrıntılarıyla açıklıyoruz. Saç uzatmak için hızlı saç uzatma formülleri deneyebilir yada saç uzatan yağlar ile saçlarınıza maske uygulayarak kısa saçlarınızı hızlıca uzatabilirsiniz. Saçların hızlı uzaması için doğal yollara başvurmak çok önemlidir.

 

Sağlıklı bir şekilde kimyasal içerikli ürünlerden uzak durarak saçlarınızı birkaç hafta içinde hızlıca uzatabilirsiniz. Saç dökülmesi ve saçların hızlı uzamasında etkili bitkisel kremler düzenli olarak kullanıldıklarında saç kökleri besleyerek güçlendirir ve saçların sağlıklı olarak daha hızlı büyümesini sağlar.

 

Doğal malzemeler kullanılarak hazırlanan saç bakımı kremleri düzenli olarak kullanılmadıklarında fayda sağlamazlar. Saçlarınız istediğiniz boyutlara ulaşana kadar sizlere önerdiğimiz yöntemleri uygulamaya devam etmelisiniz.

 

 

Hızlı Saç Uzatmak İçin Öneriler

 

Isırgan otu kürü: Saçlar için faydalı olan vitamin ve mineralleri bünyesinde barındıran ısırgan otu, saçlarınızı kökten uca besleyerek koruma altına alır, daha dolgun ve canlı saçlara sahip olmanızı sağlar.

 

1 bardak suyun içinde ısırgan otunu sapları ve yaprakları ile birlikte 4 dakika kısık ateşte kaynatın. Kaynattıktan sonra 15 dakika dinlenmeye bırakın ve süzüp suyu otlardan arındırın. Ilık haldeki ısırgan otu suyunu parmaklarınızı kullanarak saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. 2 saat bekledikten sonra saçlarınızı ılık su kullanarak durulayın. Haftada 2 kez düzenli olarak kullanabilirsiniz.

 

Buğday tohumu yağı: Buğday tohumunda bulunan A, D ve E vitaminleri saçlarınızı besler ve hızlı uzamasını sağlar. Saçların ihtiyaç duyduğu proteini de barındıran buğday tohumu yağı ile saçlarınıza bakım uygulayabilirsiniz. 3 yada 4 damla saç diplerinize buğday tohumu yağından damlatıp parmaklarınızla saçlarınıza masaj yaparak yağı yedirin. Bir süre bekledikten sonra saçlarınızı ılık su kullanarak temizleyin.

 

Yeşil çay kürü: Yeşil çayın insan sağlığına olan faydalarından biri  de saç bakımıdır. Her gün 3 fincanı geçmeyecek şekilde yeşil çay içerek saçlarınızın daha parlak ve daha bakımlı olmasını sağlayabilirsiniz. Saç dökülmesini önleyen yeşil çay, saçlarını hızlıca uzatmak isteyenlerin de ilk tercihi oluyor.

Yazar: Tarih: 10 Haziran 2015 - 1:03:36 Kategori: Saç Bakımı, Saç Bakımı Hakkında
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. sibel diyor ki:

  yeşilçay burda tam bi hikaye .4 yıldır her gün düzenli yeşilçay içen biri olarak söylüyorum saçlarım 4 yıldır aynı boyutta üstünede tonla bakım yaptığım halde

 2. selen _bnymn diyor ki:

  ben çok beğendim sze önerrrirm

 3. Cilt Bakımı diyor ki:

  Semiha hanım http://www.cilt.net/?s=sac+uzatma burada yer alan tariflerden faydalanabilirsiniz.

 4. semiha diyor ki:

  saçım hemennnnnn nasıl uzarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

 5. semiha diyor ki:

  ben saçımı kestireli bir 5 6 ay oldu daha aynı duruyorrrrrrrrrrrrrrrrr saçımı nasıl uzata bilirim

 6. elif diyor ki:

  way alllah razı olsun bilginiz için

Etiketler:
Etiketler:, , ,