Cilt Bakımı Ve Güzellik
Saç Nasıl Boyanır

SAÇ NASIL BOYANIR

Saç boyama teknikleri ile evde nasıl saç boyanır öğrenerek evinizin rahatlığında saçlarınızı kendiniz boyayabilirsiniz. Saç rengi değiştirmek veya beyazlayan saçları kapatmak için uygulanan saç boyama yöntemi, tekrarlanması gereken bir durum olduğu için saç boyamanın püf noktaları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

Saç boyarken boya eşit şekilde saçlara uygulanmadığı taktirde saç renginizde dalgalanmalar oluşabilir ve kötü bir görüntüyle karşılaşabilirsiniz. Saç boyama yaparken ellerinizi saç boyasından korumak için kesinlikle eldiven kullanmanız gerekmektedir.

Evde Saç Nasıl Boyanır

Saç boyama işlemi için öncelikle gerekli olan malzemeleri temin etmeniz gerekmektedir. Saç boyamak için eldiven, boya önlüğü, fırça ve ince uçlu bir tarak hazır bulundurulmalıdır. Boya kutusundan çıkan malzemeleri bir kap içerisinde karıştırarak hazır hale getiriniz.

İnce uçlu tarak ile saçlarınızı eşit kalınlıkta olmak üzere parçalara ayırınız. Saçlarınızı ayırırken dipten ayırmaya özen gösteriniz. Boya uygulanmadan önce alın bölgesine vazelin sürülürse boya kalıntılarının oluşmasının önüne geçilmiş olur.

Boyama İşlemi: Kutusundan çıkarıp hazır hale getirdiğiniz saç boyasını fırça yardımıyla eşit parçalara ayırdığınız saçlarınıza uygulayın. Saç boyasını uygularken dip kısımları sona bırakmaya özen gösterin. Saçlarınızı boyadıktan sonra 10 dakika bekleyip diplere sürmeye başlatın.

Sarı Saç Boyası: Sarı saç boyası saçlarınızı daha fazla yıpratacağı için boyama işlemine geçmeden önce saçlarınıza bitkisel yağlar ile bakım yapmanız faydanıza olacaktır. Saçlarınıza zeytinyağı, badem yağı yada Hindistan cevizi yağı ile bakım yapabilirsiniz.

Dikkat Edilecek Noktalar

  • Saç boyama işlemini kendi başınıza yapmayı düşünüyorsanız bu fikirden vazgeçmelisiniz. Saçlarınızın arka kısımlarına ulaşamayacağınız için renk dalgalanmaları oluşabilir.
  • Saç boyası uygulamasını 2 ayda bir yaptırmaya özen gösterin. Her ay saç boyatmak saç diplerine zarar verebilir ve saç dökülmesi problemiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.
  • Saç boyama işlemi sona erdiğinde saçlarınızı yıkarken tek seferde şampuanla ve ılık su ile yıkayınız. Suyun sıcaklığının fazla olmamasına özen gösteriniz.

İlk Defa Evde Saç Boyayacak Olanlar

  • Saç rengini ayarlayabilmek için kullanma talimatında yazan süreyi birebir uygulayın
  • Cildinize bulaşan saç boyasını vakit kaybetmeden bir miktar şampuanla temizleyin
  • Boya uygulanmış saçı taramak gerekirse mutlaka geniş aralıklı tarak kullanın
  • Boya süren kişi eldiven kullanmadan boyaya temas etmemelidir
  • Saç boyaması yaparken eski kıyafetlerinizi giyin ve boynunuza eski bir havlu sarın
  • Boyamaya başlamadan önce gerekli tüm malzemelerin hazır olduğunu kontrol edin
  • Saç boyasının alerjiye neden olabileceğini düşünerek kullanmadan önce bileğinizin iç kısmında deneme yapın.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız