Cilt Bakımı Ve Güzellik

Sponsorlu Bağlantılar
Saç şekillendirme
 • Yazar :
 • Tarih: 20 Haziran 2013
 • Kategori : Saç Bakımı, Saç Şekilleri Ve Yıkama
 • SAÇ MAŞASI  NASIL YAPILIR

  Saç Maşası ; Saçların doğal yapısı birçok bayanın hoşuna gitmez. Bu yüzden saç şekillendirici ürünler kullanarak; saçlarına şekil verirler. Bu şekillerden biride saça maşa yapmaktır. Saça Maşa yaparken bilinmesi gerekenler ile saça maşa etkisi yaşatan Bigudi ve bezle saça şekil verme işlemleri.

   

  Saç Maşası Nasıl Yapılır

  1- Saçlara maşa yapılacağı zaman temiz bir saça uygulama yapılmalıdır. Temiz saçlar maşayı daha iyi tutar. Maşa yapılmadan önce saçlar güzel bir şekilde yıkanmalıdır. Daha sonra köpük yardımı ile her tutam sabitlenmelidir. En son maşa işlemine geçilip, saçlar şekillendirilmelidir.

   

  2- Maşa yapmadan önce saçlar temiz olmazsa; saçlardaki maşa ertesi gün veya yapıldığı gün içerisinde bozulur. Daha kalıcı bir saç için; mutlaka şekillendirici bir ürün sürüldükten sonra bu işleme geçilmelidir.

   

  Isıtılabilen Bigudilerle Saç Maşası Nasıl Yapılır

  Bazı bayanlar saçlarını maşa yapmak yerine bigudi ile sararak dalgalı hale sokmaya çalışırlar. En sağlıklısı da budur. Fakat uğraşması diğerlerine göre biraz daha zordur. Isıtılabilen bigudiler ile saçlara maşa formu kazandırılabilir.

   

  Isıtılabilen bigudiler saça şu şekilde uygulanabilir: bigudiler kaynar suyun içinde 10 dakika bekletilir. Saçlar tutam tutam ayrıldıktan sonra saçlara sarılır. Saça sarma işleminde itinalı davranmanız gerekmektedir. Saçların tutamı düzgün ve aynı kalınlıkta ayrılmalıdır. Böylelikle alacağınız verim daha sağlıklı olacaktır. Saç maşalarının verdiği etkiyi bu bigudilerden de kolaylıkla alabilirsiniz.

   

  Kumaşla Saça Maşa Nasıl Yapılır

  1- Saçlara yapılan maşa işlemi; saçların uzun vadede yıpranmasına neden olur. Saç çok güzel gözükür fakat; uçlarının yıpranması kaçınılmazdır. Bu yüzden saça maşa etkisi yaratacak ve ısı vermeyen şekillendirme işlemleri yapılmalıdır. Bunlardan biride evde yapılan ve bez parçaları aracılığı ile yapılan şekillendirmelerdir.

   

  2- Eni 3 cm kalınlığında ve bağlayabileceğiniz boyutta kumaşlar kesilir. Yaklaşık 20 adet kumaş parçası bu şekilde hazırlanır. Daha sonra aynı şekilde saçlar şekillendirilerek sarma işlemine geçilir. Kumaşın ortasına saç tutamı içeri doğru sarılır. Kumaşların iki ucu birbirine bağlanır. Bu şekilde her tutam hızlı bir şekilde sarılır. Saçlarda uzun süre kalması gerekir. Yoksa maşadan aldığınız verimi alamayabilirsiniz.

   

  3- Yaklaşık olarak 6 saat bu şekilde durduğunuz zaman saçlardaki kumaş parçalarını çıkarabilirsiniz. Saçlar ilk açıldığında çok kıvırcık olabilir. Fakat bu durum geçicidir. Zamanla bu kıvırcıklık düzelecektir. İstediğiniz maşalı saçlara bu şekilde kısa zamanda ulaşabilirsiniz. Bu yöntemin en güzel tarafı saçları yıpratmamasıdır. Çünkü herhangi bir ısı içermez.

   

  Saça Maşa Yaparken Yapılan Hatalar ; Bayanların yaptığı hatalardan biri kuru saça maşa yapmalarıdır. Kuru saçlara maşa uygulandığında saçlar iyiden iyiye kurur. Yıpranmış saçların en büyük sebeplerinden biride; nemsiz saçlara yapılan maşa uygulamasıdır. Maşa uygulaması yapmadan önce saçlar mutlaka nemlendirilmelidir.

   

  Sponsorlu Bağlantılar
  Yorum Yaz:

  Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

  Kalori yakmanın hızlı yolları
  Hızlı Kalori Yakmanın Yolları

  Zayıflamanın en temel kuralı, günlük aldığınız kalori miktarının yaktığınız kalori miktarından daha az olmasıdır. Bu ayarlamayı yapabilmek için bir diyetisyenden yardım almanızda fayda vardır. Diyetisyene gitmeden önce zayıflamak için denemeniz gereken hızlı kalori yakma yolları cilt.net farkıyla sizlerle.

  Mısır püskülü çayı faydaları ve hazırlanışı
  Mısır Püskülü Çayı

  Mısır püskülü çayı doğal çaylar gibi birden fazla probleme iyi gelerek insan vücudunda pozitif etkiler sergiler. Üstelik stresli şehir ve iş hayatı yüzünden sinirlerinize hakim olamıyorsanız mısır püskülü çayı tamda size göre.

  Limonlu çay nasıl yapılır?
  Limonlu Çayın Faydaları

  Limonlu çayın insan vücuduna etkisi metabolizmayı hızlandırıcı özellikte olmasının yanı sıra C vitamini yönünden zengin bir besin kaynağı olmasıdır. Limonlu çayın faydaları ve limonlu çayın hazırlanışını cilt.net olarak sizler için yazdık.

  Çemen otu tozunun faydaları
  Çemen Otu Tozu Nasıl Kullanılır

  Çemen otu doğu çok Akdeniz ülkelerinde yetişen ve enerji kaynağı olarak bilinen bir bitkidir. Çemen otundan elde edilen çemen otu tozu nasıl kullanılır? Faydaları nelerdir? cilt.net farkıyla sizlerle.

  At kuyruğu otu
  Kırkkilit Otunun Faydaları

  Kırkkilit otunun diğer ismi de at kuyruğu otudur. Şifa kaynağı olarak kullanılan kırk kilit otu aynı zamanda farklı amaçlar içinde kullanılmaktadır. Cilt.net olarak içerden ve dışardan Kırkkilit otunun faydaları ve kullanması sakıncalı kişileri yazdık.

  Yasemin çayı demleme
  Yasemin Çayının Faydaları

  Yasemin bitkisinden elde edilen yasemin çayı Asya’da tropikal iklimin hüküm sürdüğü yerlerde doğal olarak yetişir. Kendine has kokusu ile bilinen yasemin bitkisinden elde edilen yasemin çayının faydaları aşağıdaki gibidir.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız