Cilt Bakımı Ve Güzellik

Reklamlar
Saç şekillendirme
 • Yazar :
 • Tarih: 20 Haziran 2013
 • Kategori: Saç Bakımı, Saç Şekilleri Ve Yıkama
 • SAÇ MAŞASI  NASIL YAPILIR

  Saç Maşası ; Saçların doğal yapısı birçok bayanın hoşuna gitmez. Bu yüzden saç şekillendirici ürünler kullanarak; saçlarına şekil verirler. Bu şekillerden biride saça maşa yapmaktır. Saça Maşa yaparken bilinmesi gerekenler ile saça maşa etkisi yaşatan Bigudi ve bezle saça şekil verme işlemleri.

   

  Saç Maşası Nasıl Yapılır

  1- Saçlara maşa yapılacağı zaman temiz bir saça uygulama yapılmalıdır. Temiz saçlar maşayı daha iyi tutar. Maşa yapılmadan önce saçlar güzel bir şekilde yıkanmalıdır. Daha sonra köpük yardımı ile her tutam sabitlenmelidir. En son maşa işlemine geçilip, saçlar şekillendirilmelidir.

   

  2- Maşa yapmadan önce saçlar temiz olmazsa; saçlardaki maşa ertesi gün veya yapıldığı gün içerisinde bozulur. Daha kalıcı bir saç için; mutlaka şekillendirici bir ürün sürüldükten sonra bu işleme geçilmelidir.

   

  Isıtılabilen Bigudilerle Saç Maşası Nasıl Yapılır

  Bazı bayanlar saçlarını maşa yapmak yerine bigudi ile sararak dalgalı hale sokmaya çalışırlar. En sağlıklısı da budur. Fakat uğraşması diğerlerine göre biraz daha zordur. Isıtılabilen bigudiler ile saçlara maşa formu kazandırılabilir.

   

  Isıtılabilen bigudiler saça şu şekilde uygulanabilir: bigudiler kaynar suyun içinde 10 dakika bekletilir. Saçlar tutam tutam ayrıldıktan sonra saçlara sarılır. Saça sarma işleminde itinalı davranmanız gerekmektedir. Saçların tutamı düzgün ve aynı kalınlıkta ayrılmalıdır. Böylelikle alacağınız verim daha sağlıklı olacaktır. Saç maşalarının verdiği etkiyi bu bigudilerden de kolaylıkla alabilirsiniz.

   

  Kumaşla Saça Maşa Nasıl Yapılır

  1- Saçlara yapılan maşa işlemi; saçların uzun vadede yıpranmasına neden olur. Saç çok güzel gözükür fakat; uçlarının yıpranması kaçınılmazdır. Bu yüzden saça maşa etkisi yaratacak ve ısı vermeyen şekillendirme işlemleri yapılmalıdır. Bunlardan biride evde yapılan ve bez parçaları aracılığı ile yapılan şekillendirmelerdir.

   

  2- Eni 3 cm kalınlığında ve bağlayabileceğiniz boyutta kumaşlar kesilir. Yaklaşık 20 adet kumaş parçası bu şekilde hazırlanır. Daha sonra aynı şekilde saçlar şekillendirilerek sarma işlemine geçilir. Kumaşın ortasına saç tutamı içeri doğru sarılır. Kumaşların iki ucu birbirine bağlanır. Bu şekilde her tutam hızlı bir şekilde sarılır. Saçlarda uzun süre kalması gerekir. Yoksa maşadan aldığınız verimi alamayabilirsiniz.

   

  3- Yaklaşık olarak 6 saat bu şekilde durduğunuz zaman saçlardaki kumaş parçalarını çıkarabilirsiniz. Saçlar ilk açıldığında çok kıvırcık olabilir. Fakat bu durum geçicidir. Zamanla bu kıvırcıklık düzelecektir. İstediğiniz maşalı saçlara bu şekilde kısa zamanda ulaşabilirsiniz. Bu yöntemin en güzel tarafı saçları yıpratmamasıdır. Çünkü herhangi bir ısı içermez.

   

  Saça Maşa Yaparken Yapılan Hatalar ; Bayanların yaptığı hatalardan biri kuru saça maşa yapmalarıdır. Kuru saçlara maşa uygulandığında saçlar iyiden iyiye kurur. Yıpranmış saçların en büyük sebeplerinden biride; nemsiz saçlara yapılan maşa uygulamasıdır. Maşa uygulaması yapmadan önce saçlar mutlaka nemlendirilmelidir.

   

  Reklamlar
  Yorum Yaz:

  Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

  Hamilelik döneminde beslenirken bunlara dikkat
  Hamilelikte Nasıl Beslenmeli

  Hamilelik kadınlar için özel bir dönemin başladığı evredir. Bu süre içinde normal beslenme koşullarından farklı olarak yeme düzeni de özel olmalıdır. Hamileler nasıl beslenmeli? ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

  Bin kalorilik diyet listesi
  1000 Kalorilik Diyet

  Bu diyetle haftada 1 – 1,5 kilo vererek sağlıklı bir şekilde kalori kaybedin. Günde 1000 kalorilik diyet listesini uygulayarak hem fazlalıklarınızdan kurtulur hem de aç kalmadan zayıflayabilirsiniz. Cilt.

  Vitaminlerin bulunduğu gıdalar
  Günlük Alınması Gereken Vitaminler

  Cildin sağlıklı ve güzel görünmesi için günlük alınması gereken vitaminler bulunur. Peki bu vitaminler nelerdir? Cilt.net olarak gün içinde almanız gereken vitaminleri ayrıntıları ile yazdık.

  kalça eriten müsli tarifi
  Basen Ve Kalça Eritme Diyeti

  Çoğu bayanın şikayet ettiği basen ve kalça genişliğidir. Hareketsizlikten kaynaklanan ve yanlış beslenme sonucu oluşan büyük basen ve kalçalar çoğu zaman gitmesi imkansız gibi görünse de vereceğimiz basen ve kalça eritme diyeti sayesinde günden güne küçülecek.

  Gelin diyeti
  Gelinlik Diyeti

  Gelin adayları için hazırlanan gelinlik diyeti sayesinde 10 gün içerisinde bünyenize göre 6 ila 10 kilo vermeniz mümkün. 10 gün vaktiniz yoksa 7 günlük olan gelin diyeti tarifimize bakabilirsiniz.

  20 günde 8 kilo diyeti
  Tarkan Diyeti

  Tarkan diyeti sayesinde 20 gün içerisinde 8 kilo vererek kısa zaman içerisinde istediğiniz ideal kiloya kavuşacaksınız. Cilt.net olarak vereceğimiz Tarkan diyeti 1 günlük bir diyettir. Menüleri günlük ölçülü bir şekilde değiştirerek 3 hafta boyunca uygulayabilirsiniz. Tarkan diyetinde dikkat etmeniz gereken her gün 1,5 saat yakın spor yapmanız ayrıca tatlı ve unlu gıdalardan uzak durmanızdır.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  Sponsorlu Bağlantılar
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız