Cilt Bakımı Ve Güzellik

Saç şekillendirme
 • Yazar :
 • Tarih: 20 Haziran 2013
 • Kategori : Saç Bakımı, Saç Şekilleri Ve Yıkama
 • SAÇ MAŞASI  NASIL YAPILIR

  Saç Maşası ; Saçların doğal yapısı birçok bayanın hoşuna gitmez. Bu yüzden saç şekillendirici ürünler kullanarak; saçlarına şekil verirler. Bu şekillerden biride saça maşa yapmaktır. Saça Maşa yaparken bilinmesi gerekenler ile saça maşa etkisi yaşatan Bigudi ve bezle saça şekil verme işlemleri.

   

  Saç Maşası Nasıl Yapılır

  1- Saçlara maşa yapılacağı zaman temiz bir saça uygulama yapılmalıdır. Temiz saçlar maşayı daha iyi tutar. Maşa yapılmadan önce saçlar güzel bir şekilde yıkanmalıdır. Daha sonra köpük yardımı ile her tutam sabitlenmelidir. En son maşa işlemine geçilip, saçlar şekillendirilmelidir.

   

  2- Maşa yapmadan önce saçlar temiz olmazsa; saçlardaki maşa ertesi gün veya yapıldığı gün içerisinde bozulur. Daha kalıcı bir saç için; mutlaka şekillendirici bir ürün sürüldükten sonra bu işleme geçilmelidir.

   

  Isıtılabilen Bigudilerle Saç Maşası Nasıl Yapılır

  Bazı bayanlar saçlarını maşa yapmak yerine bigudi ile sararak dalgalı hale sokmaya çalışırlar. En sağlıklısı da budur. Fakat uğraşması diğerlerine göre biraz daha zordur. Isıtılabilen bigudiler ile saçlara maşa formu kazandırılabilir.

   

  Isıtılabilen bigudiler saça şu şekilde uygulanabilir: bigudiler kaynar suyun içinde 10 dakika bekletilir. Saçlar tutam tutam ayrıldıktan sonra saçlara sarılır. Saça sarma işleminde itinalı davranmanız gerekmektedir. Saçların tutamı düzgün ve aynı kalınlıkta ayrılmalıdır. Böylelikle alacağınız verim daha sağlıklı olacaktır. Saç maşalarının verdiği etkiyi bu bigudilerden de kolaylıkla alabilirsiniz.

   

  Kumaşla Saça Maşa Nasıl Yapılır

  1- Saçlara yapılan maşa işlemi; saçların uzun vadede yıpranmasına neden olur. Saç çok güzel gözükür fakat; uçlarının yıpranması kaçınılmazdır. Bu yüzden saça maşa etkisi yaratacak ve ısı vermeyen şekillendirme işlemleri yapılmalıdır. Bunlardan biride evde yapılan ve bez parçaları aracılığı ile yapılan şekillendirmelerdir.

   

  2- Eni 3 cm kalınlığında ve bağlayabileceğiniz boyutta kumaşlar kesilir. Yaklaşık 20 adet kumaş parçası bu şekilde hazırlanır. Daha sonra aynı şekilde saçlar şekillendirilerek sarma işlemine geçilir. Kumaşın ortasına saç tutamı içeri doğru sarılır. Kumaşların iki ucu birbirine bağlanır. Bu şekilde her tutam hızlı bir şekilde sarılır. Saçlarda uzun süre kalması gerekir. Yoksa maşadan aldığınız verimi alamayabilirsiniz.

   

  3- Yaklaşık olarak 6 saat bu şekilde durduğunuz zaman saçlardaki kumaş parçalarını çıkarabilirsiniz. Saçlar ilk açıldığında çok kıvırcık olabilir. Fakat bu durum geçicidir. Zamanla bu kıvırcıklık düzelecektir. İstediğiniz maşalı saçlara bu şekilde kısa zamanda ulaşabilirsiniz. Bu yöntemin en güzel tarafı saçları yıpratmamasıdır. Çünkü herhangi bir ısı içermez.

   

  Saça Maşa Yaparken Yapılan Hatalar ; Bayanların yaptığı hatalardan biri kuru saça maşa yapmalarıdır. Kuru saçlara maşa uygulandığında saçlar iyiden iyiye kurur. Yıpranmış saçların en büyük sebeplerinden biride; nemsiz saçlara yapılan maşa uygulamasıdır. Maşa uygulaması yapmadan önce saçlar mutlaka nemlendirilmelidir.

   

  Reklamlar
  Yorum Yaz:

  15 kilo verdiren diyet
  7 Günde 15 Kilo Diyeti

  Bir hafta gibi kısa zamanda 15 kilo vermek istemez misiniz? 7 gün içerisinde 15 kilo verdiren diyet ile her gün ara öğünler 1 avuç meyve yiyebilirsiniz. Bu diyeti uygularken ana kural bol sıvı tüketmeniz 1 saat mutlaka gün içerisinde yürümelisiniz. Diyet uygularken bol bol çiğ sebze tüketmek her şekilde serbesttir.

  Zayıflatan 10 besin
  Zayıflatan Besinler

  Aşırı kilolar ve şişmanlık her bireyin korkulu rüyalarından. Aşırı kilolardan kurtulmak için size vereceğimiz 10 farklı besinle sizde her birey gibi yiyerek zayıflayabilirsiniz. Yedikçe zayıflatan besinleri cilt.net sizler için yazıyor.

  Dondurma nasıl zayıflatır
  Dondurma Diyeti

  Yıllardır bilinen dondurmanın kilo aldırdığı yargısı artık son buldu. Yaza formda ve zayıf girmek istiyorsanız yolunuz dondurma yemekten geçiyor. Beslenme ve diyet uzmanları kilolarından canı sıkılanlar için dondurma diyeti tariflerini çocuklarına da yaz boyunca meyve suyu yerine yine sağlıklı olan dondurma tercih etmelerini söylüyor.

  Hollywood diyeti yapanlar
  Hollywood Diyeti

  Hollywood diyeti tüm dünyada ünlü bayanların uyguladıkları ve formda kaldıkları diyet yöntemidir. Catherine Zeta Jones, Madonna, Sharon Stone ve daha bir çok ünlü isim bu diyet sayesinde bir ay içerisinde 12 kiloya yakın kilo verebiliyorlar.

  Detoks çorbaları
  Detoks Çorbası

  Bütün kış yağlı yiyeceklerle ve zararlı besinlerle beslediğimiz vücudumuzu şimdi arındırma zamanı. Yaz için zayıflamak istiyor ve vücudunuzu yaza hazırlamayı düşünüyorsanız önce vücudunuzu arındırmalı ardından diyet ve spor aktivitelerine geçmelisiniz. Kiloların vücudunuzdan çok daha kolay gittiğini göreceksiniz. Cilt.net olarak vücudunuzu arındıran detoks çorbası tariflerini sizler için veriyoruz.

  Zayıflamak ve zayıf kalmak için yapılması gerekenler
  Zayıflamak İçin Ne Yapmalı?

  Diyetlere devam ediyor veya yarım bırakıyorsanız, çok fazla egzersiz yapmıyor ve sürekli şişmanladığınızı düşünüyorsanız cilt.net olarak size önerilerimiz var. Zayıflamak ve zayıf kalmak için yapmanız gerekenleri maddeler halinde listeledik.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  İp Ucu
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız