Cilt Bakımı Ve Güzellik

Sponsorlu Bağlantılar
Saç şekillendirme
 • Yazar :
 • Tarih: 20 Haziran 2013
 • Kategori : Saç Bakımı, Saç Şekilleri Ve Yıkama
 • SAÇ MAŞASI  NASIL YAPILIR

  Saç Maşası ; Saçların doğal yapısı birçok bayanın hoşuna gitmez. Bu yüzden saç şekillendirici ürünler kullanarak; saçlarına şekil verirler. Bu şekillerden biride saça maşa yapmaktır. Saça Maşa yaparken bilinmesi gerekenler ile saça maşa etkisi yaşatan Bigudi ve bezle saça şekil verme işlemleri.

   

  Saç Maşası Nasıl Yapılır

  1- Saçlara maşa yapılacağı zaman temiz bir saça uygulama yapılmalıdır. Temiz saçlar maşayı daha iyi tutar. Maşa yapılmadan önce saçlar güzel bir şekilde yıkanmalıdır. Daha sonra köpük yardımı ile her tutam sabitlenmelidir. En son maşa işlemine geçilip, saçlar şekillendirilmelidir.

   

  2- Maşa yapmadan önce saçlar temiz olmazsa; saçlardaki maşa ertesi gün veya yapıldığı gün içerisinde bozulur. Daha kalıcı bir saç için; mutlaka şekillendirici bir ürün sürüldükten sonra bu işleme geçilmelidir.

   

  Isıtılabilen Bigudilerle Saç Maşası Nasıl Yapılır

  Bazı bayanlar saçlarını maşa yapmak yerine bigudi ile sararak dalgalı hale sokmaya çalışırlar. En sağlıklısı da budur. Fakat uğraşması diğerlerine göre biraz daha zordur. Isıtılabilen bigudiler ile saçlara maşa formu kazandırılabilir.

   

  Isıtılabilen bigudiler saça şu şekilde uygulanabilir: bigudiler kaynar suyun içinde 10 dakika bekletilir. Saçlar tutam tutam ayrıldıktan sonra saçlara sarılır. Saça sarma işleminde itinalı davranmanız gerekmektedir. Saçların tutamı düzgün ve aynı kalınlıkta ayrılmalıdır. Böylelikle alacağınız verim daha sağlıklı olacaktır. Saç maşalarının verdiği etkiyi bu bigudilerden de kolaylıkla alabilirsiniz.

   

  Kumaşla Saça Maşa Nasıl Yapılır

  1- Saçlara yapılan maşa işlemi; saçların uzun vadede yıpranmasına neden olur. Saç çok güzel gözükür fakat; uçlarının yıpranması kaçınılmazdır. Bu yüzden saça maşa etkisi yaratacak ve ısı vermeyen şekillendirme işlemleri yapılmalıdır. Bunlardan biride evde yapılan ve bez parçaları aracılığı ile yapılan şekillendirmelerdir.

   

  2- Eni 3 cm kalınlığında ve bağlayabileceğiniz boyutta kumaşlar kesilir. Yaklaşık 20 adet kumaş parçası bu şekilde hazırlanır. Daha sonra aynı şekilde saçlar şekillendirilerek sarma işlemine geçilir. Kumaşın ortasına saç tutamı içeri doğru sarılır. Kumaşların iki ucu birbirine bağlanır. Bu şekilde her tutam hızlı bir şekilde sarılır. Saçlarda uzun süre kalması gerekir. Yoksa maşadan aldığınız verimi alamayabilirsiniz.

   

  3- Yaklaşık olarak 6 saat bu şekilde durduğunuz zaman saçlardaki kumaş parçalarını çıkarabilirsiniz. Saçlar ilk açıldığında çok kıvırcık olabilir. Fakat bu durum geçicidir. Zamanla bu kıvırcıklık düzelecektir. İstediğiniz maşalı saçlara bu şekilde kısa zamanda ulaşabilirsiniz. Bu yöntemin en güzel tarafı saçları yıpratmamasıdır. Çünkü herhangi bir ısı içermez.

   

  Saça Maşa Yaparken Yapılan Hatalar ; Bayanların yaptığı hatalardan biri kuru saça maşa yapmalarıdır. Kuru saçlara maşa uygulandığında saçlar iyiden iyiye kurur. Yıpranmış saçların en büyük sebeplerinden biride; nemsiz saçlara yapılan maşa uygulamasıdır. Maşa uygulaması yapmadan önce saçlar mutlaka nemlendirilmelidir.

   

  Sponsorlu Bağlantılar
  Yorum Yaz:

  Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

  3 günlük şok diyet
  Şok Diyet Tarifi

  Şok Diyet Tarifi: 3 gün boyunca tek tip beslenerek uygulanan şok diyet sayesinde tam 5 kilo verilebiliyor. Şok diyet 2 ay içerisinde 1 kez uygulanmalı. Şok diyet programını 3 gün uygulayıp 2 ay ara verin ve tekrar uygulayabilirsiniz, 2 aydan kısa süre içerisinde tekrarlanırsa sağlık sorunlarına yol açabilir.

  Limonlu yoğurt nasıl zayıflatır?
  Limonlu Yoğurt Zayıflatır Mı?

  Limonlu yoğurt zayıflatır mı? C vitamini ve amino grup asit içeriği ile limon zayıflamada oldukça etkilidir. Ayrıca yoğurt asit ve kalsiyum bakımından zengin bir gıda olduğu için hem tok tutmakta, hem metabolizmayı hızlandırmakta hem de yağların yakılmasında etkili olmaktadır. Gün içerisinde sık sık tüketilen limonlu yoğurt zayıflama oldukça yardımcı olur.

  7 günde 7 kilo verdiren diyet
  7 Günde 7 Kilo Diyeti

  7 Günde 7 Kilo Diyeti: 7 günde 7 kilo diyeti ile 1 haftada incecik bir vücuda sahip olabileceksiniz. Oldukça düşük kalori oranına sahip bu diyet programını uzun süreli uygulamanız sakıncalıdır. Cilt.net olarak verdiğimiz 1 haftada 7 kilo verdiren diyete harfiyen uymanız gerekiyor.

  Maydanoz çayı
  Maydanoz Çayı Nasıl Yapılır?

  Maydanoz Çayı Nasıl Yapılır? İdrar söktürücü, zayıflamaya yardımcı, ödem atıcı maydanoz çayı tarifi, faydaları, zararları ve kullanım şekli. Maydanoz Çayı: Günlük hayatımızda sıkça kullandığımız maydanozun çayı da bir o kadar faydalı. Doktorların özellikle diyetisyen uzmanlarının her televizyona çıktıklarında üstünde durdukları maydanoz çayı tüketimi vücut sağlığını için çok önemli.

  Üçgünde 5 kilo verdiren diyet listesi
  3 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet

  3 Günde 5 Kilo Diyeti: Şok diyetler arasında olan 3 günde 5 kilo verdiren diyet, Uzmanlar tarafından önerilmiyor. Özellikle Kalp hastaları, tansiyon hastaları, hamileler ve şeker hastalarının bu diyet ve bu tarz şok diyetlerden uzak durması gerekiyor.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız