Cilt Bakımı Ve Güzellik
En iyi saç maşaları

Saç Maşası Çeşitleri Nelerdir?

Saç maşaları kıvırcık, dalgalı ve düz saçlara istenen şekli vermek için kullanılan aletlerdir. Saçlara her türlü şekli vermek içinde tercih edebileceğiniz en iyi saç maşası çeşitlerini sizler için araştırdık.

 

En Çok Tercih Edilen Saç Maşası Hangisi

Saç maşaları genellikle saçları düzleştirmek ve bukle vermek için kullanılır. Saç maşalarının iki farklı çeşidi bulunur bunlar seramik ve metal yüzeyli maşalardır. Özellikle son yıllarda daha çok tercih edilen seramik kaplı saç maşaları saçların en az şekilde zarar görmesini hedefler. Kuaförlerde bu kolaylıktan yararlanarak seramik kaplı maşalar ile saçları şekillendiriyorlar.

 

Saç Maşası Çeşitleri ve Fiyatları

  • Babyyliss Saç Maşası: 100 ile 200 derece arası ısı kapasitesi bulunan şekillendirici oldukça beğenilen ve etkisini kısa zamanda gösteren bir üründür. Fiyatı: 110 TL.
  • Braun Ec-1 Saç Maşası: 125 ile 185 ısıtma hacmine sahip saç maşasını uygulamak oldukça kolay. Çabuk ısınan ve hızlı etki gösteren ürünün fiyatı da normal. Fiyatı: 100 TL.
  • Rowenta Elite CF 3012 Saç Maşası: Fiyat olarak oldukça uygun olan saç maşası metal içeriklidir. Biraz geç ısınan ürün saçlarının yanmasından çekinenler için idealdir. Isı ayarı saç maşasında bulunmuyor. Fiyatı: 50 TL.
  • Arzum Buka 558 Saç Maşası: 1 dakika gibi kısa bir sürede ısınan saç maşası etkisini çabuk göstererek zamandan tasarruf sağlıyor. 230 dereceye kadar ısı ayarı bulunan saç maşası ile saçlarınızı hızlı şekilde şekillendirebilirsiniz. Fiyatı: 80 TL.
  • Remington Saç Maşası: 180 dereceye kadar ayarlanabilen ısı derecesi ile kolay ve etkili bir kullanım sağlıyor. Fiyatı: 75 TL.

Yazdığımız saç maşalarının aynı markalarda farklı modellerini de bulabilirsiniz.

 

Saç Maşası Kullanırken Bunlara Dikkat Edin

  1. Yüksek derece içeren saç düzleştiricilerini kullanırken ayrı bir özen göstermek gerekir. Saçlarınıza bu ürünlerle şekil verirken ekstra işlerle uğraşmanız her an bir yerinizin yanabileceğini gösterir. Yanık izleri de yüzde veya boyunda hiç hoş durmaz.
  2. Saç maşalarını uygulamadan önce kozmetik reyonlarında bulunan ısıya karşı koruyucuları kullanmayı ihmal etmeyin.

 

Yazar: Tarih: 12 Aralık 2014 - 11:30:37 Kategori: Doğal & Kozmetik Ürünler, Saç Bakımı
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,