Cilt Bakımı Ve Güzellik
Saç Kırıklarını Onarmak için Yapmanız Gerekenler

Saç Kırıkları Nasıl Onarılır?

Saçlarda güneş etkileri, deniz ya da havuz suları, kullanılan şekillendirici ürünler ya da saç boyaları gibi farklı birçok nedenden kuruma, yıpranma ya da kırık sorunu yaşanabilir. Kırılan saçlarınızı onarmak için yapmanız gerekenler ise çok basit

Saç Kırıkları Nasıl Onarılır?

 1. Duş esnasında saçlara nemlendirici krem sürün ve parmaklarınızın yardımıyla saçlarınızı tarayın.
 2. Duştan sonra saçlarınızı kurularken asla havlu kullanmayın. Havlu ile saçlarınızı sarıp aşırı ıslaklığın alınmasını sağlamanız yeterli.
 3. Kırılan saçları onarmak istiyorsanız saçları kuruturken nemlendirici krem ile saçları hazırlayıp arkasından kurutma makinesi saçları kurutmak olacaktır. Böylece yoğun nemi kolaylıkla saça hapsedebilir ve kırıkların onarılmasını sağlayabilirsiniz.
 4. Saç kırıklarının aşırı olduğu zamanlarda, saç şekillendiricisi, saç düzleştirici, saç sabitleyicisi gibi ürünler kullanmayın.
 5. Doğal saç kremi yapımı konumuzda yer alan kremleri kendinizde evde uygulayın.
 6. Kırıkların sağlığını geri kazanması için saç uçları hafif şekilde kesilerek düzeltme sağlanabilir.

Saç Kırıklarını Onarmak için Zeytin Yağı 

 • 1 Kaşık zeytin yağı ( saç uzunluğuna göre artırılıp azaltılabilir)

Uygulanışı: Saçlarınızı yıkayın ve hafif şekilde kurulayın ( saçların nemli kalması önemli ). Nemli saçlarınıza, parmaklarınızın yardımıyla zeytinyağını masaj yaparak sürün 30 dakika beklettikten sonra saçlarınızı tekrar yıkayın. Zeytin yağının saçlardaki onarıcı etkisi diğer tüm doğal yağlardan ve karışımlardan daha etkili olduğu için haftada bir kez bu yöntemi uygulamalısınız.

Saç Kırıklarını Onaran Maske 

Yumurta kokusundan rahatsız olmayanlar yumurta ve zeytin yağını birlikte kullanarak daha etkili sonuçlar alabilir.

 • 1 adet yumurta
 • Yeteri kadar zeytin yağı ( saç uzunluğuna göre )

Hazırlanışı ve uygulanışı: Yumurta kırılarak bir kaba alınır üzerine zeytin yağı ilave edilerek 5 dakika süresince çırpılır. Hazırlanan maske saç tellerine iyice yedirilerek sürülür ve saçlara bone veya poşet sararak 45 dakika saçlarda bekletilir, ardından ılık su ile saçlar yıkanarak temizlenir. Saç kırıklarını tamamen onarılana dek her hafta bu maskeyi uygulayın.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. Munise diyor ki:

  Saç kırıklarını artık kesmeye son veren bir çözüm buldum. Yıpranmaya da çözüm buldum. Evet katkısız keratin yükledim ve inanılmaz bir onarım gerçekleşti ve etkisi hala devam ediyor. Ama sakın kuaföre gidip de kımyasal keratin yuklemeyın. Direk katkısız keratin olsun. Uçlara ve boylara da argan yağı ile bakım yapın, muhteşem oluyor.

 2. kara melek :D diyor ki:

  Zeytin yagini dipleremi uçlara mi uygulayacagiz . acil cevap lütfen :)

  • Nurhan diyor ki:

   Saç tellerinize sürmelisiniz.

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız