Cilt Bakımı Ve Güzellik
saç bakımı ve saç bakım maskeleri

Saç Kırıkları İçin Evde Yapılacak Maske

Evde saç kırıkları için saç bakımı yapmak sandığınızdan daha kolaydır. Saçlarınızın ihtiyaçlarına yönelik bakımlar yaptığınız taktirde kırıklardan kısa zaman içinde kurtulabilirsiniz. Saç tellerini güçlendirecek olan bu bakımlar sayesinde kırıklar meydana gelmeyecek ve saçlarınızın uçlarından aldırmak zorunda kalmayacağınız için daha uzun saçlara sahip olacaksınız.

 

Saç Kırıkları İçin Maske Tarifleri

Saçları güçlendiren doğal bakım maskesi hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler ( bir yemek kaşığı bal, iki yemek kaşığı zeytinyağı ve bir adet yumurta sarısı). Zeytinyağını benmari usulü ısıtın ve diğer malzemeleri ilave edip karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı friksiyon yaparak saçlarınıza uygulayın. Ardından saçlarınızı bone ile sarıp 3 saat kadar bekleyin. Sürenin sonunda saçlarınızı ılık su kullanarak şampuanlayabilirsiniz. Bu uygulamayı haftada 1 kere tekrarlayabilirsiniz. Saçlarınıza yoğun bir şekilde nem verecektir.

 

Hardal yağı ile hazırlayabileceğiniz saç kırıkları için bakım maskesinde ihtiyacınız olan malzemeler (hint yağı, zeytinyağı ve hardal yağı). Yağların hepsinden bir yemek kaşığı alıp cam kasede bir araya getirin ve mikrodalga fırın kullanarak veya benmari yöntemi ile ısıtın. Ilık haldeki karışımı saç dipleri ve saç tellerine masaj yaparak yedirin. Saçlarınızı bone ile kapatıp 3 saat kadar bu şekilde bekleyin ve sürenin sonunda ılık suyla saçlarınızı yıkayıp temizleyin. Haftada bir kere saç kırıkları için bu tarifi uygulayabilirsiniz.

 

Saç kırıklarını gideren bir başka doğal maske için 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı Argan yağı ve 1 tatlı kaşığı ısırgan tohumu yağına ihtiyacınız var. Saçlarınızı hafif suyla nemlendirdikten sonra karışımı saç dipleri ve saç tellerine masaj yaparak yedirin. 1 saat kadar karışımın saçlarınızda beklemesini sağlayın ve sürenin sonunda ılık su kullanarak saçlarınızı temizleyin. 2 ay boyunca haftada bir kere tekrarlayarak kullandığınızda saç kırıklarını giderecek ve saçlarınız daha güçlü bir hale gelecektir.

 

Saç kırıkları için ballı bakım maskesinde ihtiyacınız olan malzemeler (2 tatlı kaşığı jojoba yağı, Yarım çay bardağı süt, 2 tatlı kaşığı bal). Jojoba yağı ve sütü iyice karıştırın ve ardından bal ilave edip tekrardan karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı saçlarınıza sürüp 20 dakika beklemesini sağlayın ve sürenin sonunda saçlarınızı yıkayıp temizleyin. Haftada bir olmak üzere düzenli olarak kullanıldığında saç kırıklarını giderecek ve saçlarınızı besleyecektir.

Yazar: Tarih: 17 Mayıs 2016 - 3:23:13 Kategori: Manşet, Saç Bakımı, Saç Bakımı Hakkında
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,
İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız