Cilt Bakımı Ve Güzellik

Reklamlar
Saç kabarması
 • Yazar :
 • Tarih: 7 Ekim 2013
 • Kategori: Saç Bakımı, Saç Bakımı
 • SAÇ KABARMASINI NASIL ÖNLERİZ 

  Saç bakımı, günümüzde en çok dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi olarak dikkatleri çekiyor.Saç kabarmasını nasıl önleriz? Saçlar, özellikle yaz aylarında ve bakımsız ise çeşitli şekillerde kabarma sorununa maruz kalabilecektir. Bu kabarmalar, birçok farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir ve görsel anlamda kötü bir görüntü yaratabilir. Bu noktada saç bakım uzmanlarının fikirlerini göz önünde bulundurmak son derece önemlidir.

   

  Saç kabarmasını önleme yolları ile ilgili uzman önerilerini sizler için derledik ve bilgi içerikli bir yazı hazırladık. Şimdi bu konunun detaylarını hep birlikte inceleyelim.

   

  Saç Kabarması Nasıl Oluşur?

  Elektriklenme Ve saç kabarması sorunu 2 şekilde meydana gelir. 1.Bakımsız ve kabarmaya elverişli saç modelleri elbette ki vardır. 2.Ancak bakım yapılan saçlarda da kabarma sorunu belirgin bir şekilde kendini gösterebilmektedir. Saçların kabarmasında birçok farklı etken neden olabilir. Bu nedenleri daha detaylı bir şekilde aşağıdaki maddelerden inceleyebilme şansına sahip olabiliriz.

   

  1. Saçların kabarmasına neden olan en önemli faktör nem’dir.
  2. Nemli saçlar, zaman içerisinde kabarma problemi ile karşı karşıya kalabilir.
  3. Saç kütikülününün kalkması sonucunda kabarma görülür.
  4. Bakımsız ve vitaminsiz saçlar, bu problemi yaşayabilir.
  5. Günlük olarak yıkanmayan saçlarda kabarma görülür.

   

  Saç Kabarması Nasıl Önlenir

  Saç kabarmasını nasıl önleriz :Yukarıdaki problemleri incelediğimiz zaman bu problemler ile mücadele konusunda az çok fikir sahibi de olabilmekteyiz. Saçın ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin sunulması durumunda bu tip problemler ile karşılaşma olasılığı çok daha aza indirgenecektir. Ancak detayları daha verimli bilgi sahibi olabilmek adına incelemek gerekir.

   

  1- Saç kabarmalarını engellemek için öncelikle her akşam saçları kaliteli bakım şampuanları ile yıkamaz gerekir.

   

  2- Saçlarda nem oranı ne kadar az olursa, kabarmalar da bir o kadar azalacaktır.

   

  3- Saçları günlük olarak çeşitli bakım kremleri ile masaj yaparak canlandırmalısınız.

   

  4- Yıkamanın ardından saç kuruturken fön tarağı ile en ince detayları dahi kurutmak gerekir. Aksi takdirde nemli kalacak bölgelerde kabarma görülür.

   

  5- Her ay 1 sefer mutlaka kuaför bakımına gitmeniz son derece verimli olacaktır.

   

  Reklamlar
  Yorum Yaz:

  Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

  Göbek yağlarını eriten bitkiler
  Göbek Eriten Bitkiler

  Kilo alımında en rahatsız edici göbek bölgesidir. Göbek ve bel çevresi ilk başta yağları depolar verirken de vücuttan en son atılırlar. Bu açıdan göbek bölgesi oldukça can sıkıcı bir şişkinliktir. Cilt.net olarak vereceğimiz göbek eriten bitkiler sayesinde bu bölgedeki yağlanmadan ve fazlalıklardan kolaylıkla kurtulacaksınız.

  Hamilelik döneminde beslenirken bunlara dikkat
  Hamilelikte Nasıl Beslenmeli

  Hamilelik kadınlar için özel bir dönemin başladığı evredir. Bu süre içinde normal beslenme koşullarından farklı olarak yeme düzeni de özel olmalıdır. Hamileler nasıl beslenmeli? ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

  Bin kalorilik diyet listesi
  1000 Kalorilik Diyet

  Bu diyetle haftada 1 – 1,5 kilo vererek sağlıklı bir şekilde kalori kaybedin. Günde 1000 kalorilik diyet listesini uygulayarak hem fazlalıklarınızdan kurtulur hem de aç kalmadan zayıflayabilirsiniz. Cilt.

  Vitaminlerin bulunduğu gıdalar
  Günlük Alınması Gereken Vitaminler

  Cildin sağlıklı ve güzel görünmesi için günlük alınması gereken vitaminler bulunur. Peki bu vitaminler nelerdir? Cilt.net olarak gün içinde almanız gereken vitaminleri ayrıntıları ile yazdık.

  kalça eriten müsli tarifi
  Basen Ve Kalça Eritme Diyeti

  Çoğu bayanın şikayet ettiği basen ve kalça genişliğidir. Hareketsizlikten kaynaklanan ve yanlış beslenme sonucu oluşan büyük basen ve kalçalar çoğu zaman gitmesi imkansız gibi görünse de vereceğimiz basen ve kalça eritme diyeti sayesinde günden güne küçülecek.

  20 günde 8 kilo diyeti
  Tarkan Diyeti

  Tarkan diyeti sayesinde 20 gün içerisinde 8 kilo vererek kısa zaman içerisinde istediğiniz ideal kiloya kavuşacaksınız. Cilt.net olarak vereceğimiz Tarkan diyeti 1 günlük bir diyettir. Menüleri günlük ölçülü bir şekilde değiştirerek 3 hafta boyunca uygulayabilirsiniz. Tarkan diyetinde dikkat etmeniz gereken her gün 1,5 saat yakın spor yapmanız ayrıca tatlı ve unlu gıdalardan uzak durmanızdır.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız