Cilt Bakımı Ve Güzellik

Sponsorlu Bağlantılar
Saç kabarması
 • Yazar :
 • Tarih: 7 Ekim 2013
 • Kategori : Saç Bakımı, Saç Bakımı
 • SAÇ KABARMASINI NASIL ÖNLERİZ 

  Saç bakımı, günümüzde en çok dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi olarak dikkatleri çekiyor.Saç kabarmasını nasıl önleriz? Saçlar, özellikle yaz aylarında ve bakımsız ise çeşitli şekillerde kabarma sorununa maruz kalabilecektir. Bu kabarmalar, birçok farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkabilir ve görsel anlamda kötü bir görüntü yaratabilir. Bu noktada saç bakım uzmanlarının fikirlerini göz önünde bulundurmak son derece önemlidir.

   

  Saç kabarmasını önleme yolları ile ilgili uzman önerilerini sizler için derledik ve bilgi içerikli bir yazı hazırladık. Şimdi bu konunun detaylarını hep birlikte inceleyelim.

   

  Saç Kabarması Nasıl Oluşur?

  Elektriklenme Ve saç kabarması sorunu 2 şekilde meydana gelir. 1.Bakımsız ve kabarmaya elverişli saç modelleri elbette ki vardır. 2.Ancak bakım yapılan saçlarda da kabarma sorunu belirgin bir şekilde kendini gösterebilmektedir. Saçların kabarmasında birçok farklı etken neden olabilir. Bu nedenleri daha detaylı bir şekilde aşağıdaki maddelerden inceleyebilme şansına sahip olabiliriz.

   

  1. Saçların kabarmasına neden olan en önemli faktör nem’dir.
  2. Nemli saçlar, zaman içerisinde kabarma problemi ile karşı karşıya kalabilir.
  3. Saç kütikülününün kalkması sonucunda kabarma görülür.
  4. Bakımsız ve vitaminsiz saçlar, bu problemi yaşayabilir.
  5. Günlük olarak yıkanmayan saçlarda kabarma görülür.

   

  Saç Kabarması Nasıl Önlenir

  Saç kabarmasını nasıl önleriz :Yukarıdaki problemleri incelediğimiz zaman bu problemler ile mücadele konusunda az çok fikir sahibi de olabilmekteyiz. Saçın ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin sunulması durumunda bu tip problemler ile karşılaşma olasılığı çok daha aza indirgenecektir. Ancak detayları daha verimli bilgi sahibi olabilmek adına incelemek gerekir.

   

  1- Saç kabarmalarını engellemek için öncelikle her akşam saçları kaliteli bakım şampuanları ile yıkamaz gerekir.

   

  2- Saçlarda nem oranı ne kadar az olursa, kabarmalar da bir o kadar azalacaktır.

   

  3- Saçları günlük olarak çeşitli bakım kremleri ile masaj yaparak canlandırmalısınız.

   

  4- Yıkamanın ardından saç kuruturken fön tarağı ile en ince detayları dahi kurutmak gerekir. Aksi takdirde nemli kalacak bölgelerde kabarma görülür.

   

  5- Her ay 1 sefer mutlaka kuaför bakımına gitmeniz son derece verimli olacaktır.

   

  Sponsorlu Bağlantılar
  Yorum Yaz:

  Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

  Kınanın faydaları
  Kınanın Faydaları

  Asırlardır Asya coğrafyasında yoğun bir şekilde kullanılan kına, kına çiçeğinden elde edilir. Kına çiçeğinin hem tozu faydalıdır hem de yağı. Raflarda toz halinde bulabileceğimiz kına, Anadolu’nun mütevazı kadınları tarafından asırlar boyunca güzellik nişanesi olarak kullanılmıştır. Kültürel bir role de sahip olan kına, birçok hastalığa şifa olabilmektedir. Bu yazıda kına ve faydaları hakkında sizleri aydınlatmayı amaçladık.

  Kilo vermeyi engelleyen faktörler
  Kilo Vermeyi Engelleyen Nedenler

  Birçok insan, gerek estetik kaygılardan dolayı gerekse sağlık için kilo vermeyi hedeflemiş durumdadır. Fakat kilo vermek o kadar da kolay başarılabilen bir şey değildir. Çünkü kilo vermeyi engelleyen birçok faktör vardır. Sizler için kilo vermeyi engelleyen faktörleri derledik.

  Kalori yakmanın hızlı yolları
  Hızlı Kalori Yakmanın Yolları

  Zayıflamanın en temel kuralı, günlük aldığınız kalori miktarının yaktığınız kalori miktarından daha az olmasıdır. Bu ayarlamayı yapabilmek için bir diyetisyenden yardım almanızda fayda vardır. Diyetisyene gitmeden önce zayıflamak için denemeniz gereken hızlı kalori yakma yolları cilt.net farkıyla sizlerle.

  Mısır püskülü çayı faydaları ve hazırlanışı
  Mısır Püskülü Çayı

  Mısır püskülü çayı doğal çaylar gibi birden fazla probleme iyi gelerek insan vücudunda pozitif etkiler sergiler. Üstelik stresli şehir ve iş hayatı yüzünden sinirlerinize hakim olamıyorsanız mısır püskülü çayı tamda size göre.

  Sıcak su kilo verdirirmi
  Sıcak Su Zayıflatırmı?

  Zayıflamak istiyorum diyorsanız sıcak su içmeyi alışkanlık haline getirmek zorundasınız. Çünkü soğuk su iştahınızın açılmasını sağlarken sıcak su tam tersi etki yapıp iştahın kapanmasını sağlıyor. Cilt.net olarak su içerek zayıflamak isteyenlere özel sıcak su zayıflatır mı? Konusunu ele aldık.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız