Cilt Bakımı Ve Güzellik
Saçlar için yararlı besinler

Saç İçin Faydalı Besinler Neler?

Saçlar için faydalı besinlerden yararlanmak saçların içten de sağlıklı şekilde beslenmesini bu sayede saçların daha sağlıklı olmasını sağlar. Sağlıklı saçlar hem ışıltı ile parlar hemde saç dökülmeleri durur. Özellikle kışa girdiğimiz şu aylardan saçların soğuk hava ve diğer olumsuzluklara karşı dirneç göstermesi için aşağıda yazdığımız saç için faydalı besinleri daha sık tüketmelisiniz.

 

Saç İçin Faydalı Besinler Nelerdir?

  • Brokoli: İçeriğinde bulunan B1 ve C vitaminleri bulunur. Saçların sağlıklı bir şekilde uzamasını ve güçlenmesini sağlar. Brokoliyi dilerseniz çorba olarak tüketebilir dilerseniz salata olarak hafif haşlayarak yiyebilirsiniz.
  • Domates: C vitamini bulunan domateste kolajen üretimi sağlar. Saçların temel taşı olan kolajen maddesi saçların güçlenmesinde oldukça etkilidir. Domatesle saçlara maske yapabilir dilerseniz günde bir tane yiyerek saç sağlığınızı koruyabilirsiniz.
  • Ispanak: Saçlarda oluşan mantar ve kepek sorununu önleyen ıspanak bitkisi saç derisini güçlendirerek saçların daha sağlıklı uzamasını sağlar. Ispanağı yemek olarak tüketebilirsiniz.
  • Ceviz: Yapısında beyine benzeyen ceviz omega- 3 ve E vitamini açısından zengin bir besindir. Saçları etkili bir şekilde besler ve hızlı uzamasına yardımcı olur. Aynı zamanda ceviz saç tellerinin kalınlaşmasını sağlar.
  • Bezelye: Dökülen saçlar için bezelye tüketmek şarttır. B vitamini açısından zengin olan bezelye saçların ihtiyacı olan oksijeni sağlayarak saçların daha güçlü ve hızlı uzamasında etkilidir.
  • Kivi: C vitamini içeren kivi saçların ihtiyacı olan vitamini yeterince karşılar. Günde 1 tane tüketilen kivi saç sağlığını da vücut sağlığını da olumlu etkiler. Saçları güçlendirir.
  • Yumurta: Günde 1 tane tüketilen yumurta saçların ihtiyacı olan proteini karşılar.
  • Havuç: Hem cilde hem de saçlara oldukça faydalıdır. İçinde A ve B vitaminleri bulunur yeniden saçların çıkmasını sağlar.

 

Yazar: Tarih: 8 Kasım 2014 - 1:30:43 Kategori: Makyaj, Saç Bakımı, Saç Bakımı Hakkında
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,