Cilt Bakımı Ve Güzellik
Saç gürleştirme

Saç Gürleştirme Yöntemleri

 

Güzelliğin simgesi olan saçların sağlıklı ve canlı olması duruşunuzu etkileyecektir. Saçlar dış etkenler ve ısı veren şekillendiriciler nedeniyle zamanla yıpranır ve mat bir görünüm oluştururlar. Düzenli olarak saç bakımı uygulamak yıpranan saçların tekrar eski sağlığına kavuşmasına yardımcı olur.

 

Saç gürleştirme ve saç tellerini kalınlaştırmak için bir çok doğal yöntem bulunmaktadır. Saçları kökten uca besleyen bitkisel özler düzenli olarak kullanıldığında saçlar daha doğal ve sağlıklı bir görünüme bürünecektir.

 

 

Saç Gürleştiren Doğal Yöntemler

 

Gür Saçlar İçin Bakım: Akşam yatmadan önce saçlarınıza zeytinyağı sürerek iyice yedirin. Havlu yada bone yardımıyla saçlarınızı sararak geceyi bu şekilde geçirin. Zeytinyağı saçlarınızı besleyecek ve nemlendirecektir.

 

Saç Kesimi: Uzun saçlarda saç kökleri saçları beslemekte zorlanır. Bu nedenle saç uçları kırık ve cansız görünür. 3 aylık periyotlar halinde saç uçlarını kestirmeniz saçlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

 

Saç Kremi ve Şampuan Seçimi: Saç bakım kremi ve şampuanı belirli aralıklara değiştirmek saçlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlayabilir. Gür saçlara sahip olmak için saç yapınıza uygun iki farklı saç kremi ve saç şampuanı alıp 15 günde bir ürünleri dönüşümlü olarak kullanın.

 

Saç Şekillendiricisi Kullanımı: Saçları şekillendirmek için kullanılan ısı kaynaklı saç düzleştiricisi ve şekillendiriciler saçlarınızın zamanla yıpranmasına neden olmaktadır. Bu tarz şekillendirici ürünleri kullanırken ısı kademesini en alt seviyede tutmalı ve sık aralıklara saçlarınızı bu ürünlerle şekillendirmemelisiniz. Saçları ısıdan koruyan spreyler kullanmak bu ürünlerin saça verdiği zararı en alt seviyeye indirecektir.

 

Sarımsak İle Saç Gürleştirme: Saçlar için faydalı olduğu bilinen sarımsak ile saç bakımı uygulaması yaparak saçlarınızın daha canlı ve gür olmasını sağlayabilirsiniz. 3 diş sarımsağı ezerek saç köklerine yedirin ve 1 saat kadar bekledikten sonra temizlenin. Sarımsak bakımı ile yeni çıkan saçlarınız daha sağlıklı ve canlı olurken, mevcut saçlarınızın da kökleri sağlamlaşarak dökülmeler önlenecektir.

 

Saçlarınızı gece yatmadan önce fırçalamak saç köklerinizi hareketlendirerek daha sağlıklı olmalarını sağlayacaktır. Saçlarınıza haftada 1 kez yoğun bakım sağlayan saç maskeleri uygulayarak daha dolgun ve hacimli görünmelerini sağlayabilirsiniz.

 

 

Yazar: Tarih: 2 Temmuz 2015 - 3:08:15 Kategori: Saç Bakımı, Saç Bakımı Hakkında
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,