Cilt Bakımı Ve Güzellik
Saç fırçası seçimi

Saç fırçası seçimi : Saçları taramak her erkek ya da bayan günlük düzenli uygulanan bir durumdur. Saç taramak saç sağlığı için oldukça önemlidir Çünkü saçı taramak kan dolaşımını harekete geçirir buda daha sağlıklı ve güzel saçların önünü açar. Peki saçları taramakta kullanılan saç fırçası nasıl seçilir?

Saçlar Nasıl Taranır?

Saçları taramak saçlarınıza can vermenin ilk yoludur. Uzmanlar tarafından saçlar taranma başlangıcı banyo olarak bilinmektedir. Çünkü yumuşak saçlar en çok banyodayken oluşur krem ve uygulanan şampuanın saçı yumuşatma etkisi vardır. Şampuanlayıp kremledikten sonra saçlarınızı rahatlıkla kırılmadan tarayabilirsiniz.

Saçlar kremlendiğin de rahatça açılır banyodan çıktıktan sonra taranan saçta daha çok yıpranma gözlenir. Banyodan sonra saçlarınızı tarıyorsanız bunu havlu ile hafifçe nemini alıp ince ince ayırıp bu şekilde taramaya özen gösterin.

Saçlarınızı ayırmadan tepeden başlayıp eşit şekilde hepsini aynı anda tararsanız saçlarınızda yıpranma ve kırılma olasılığı çok yüksektir. Saçlarınızı kırmadan fırçalamanın başka bir yoluda aşağıdan başlayarak üstlere doğru tarama yapmanızdır.

Saç tiplerine göre değişen saç fırçalarını ve hangi saçlara hangi fırçanın uyum sağlayacağını merak ediyor musunuz? Cilt.net olarak doğru tarak seçimi sizlerle…

Saç Fırçası Seçimi Nasıl Yapılır

Cansız Saçlar İçin Fırça Seçimi

Cansız saçlar için kullanılacak sert kıl yapılı ve aralıklı fırçalar olmak zorundadır. Bu tip saç fırçaları saçlara canlılık verir ve hacim kazandırır. Bu saç fırçasını kullanmadan önce saçınıza uygun durulanmayan bir köpüğü uygulayarak saçları daha hacimli olması için öne atıp tarayabilirsiniz.

Kıvırcık Saçlar İçin Fırça Seçimi

Kıvırcık saçlar çabuk birbirine karışır ve çok inatçı saçlardır. Kıvırcık saçlar en kolay olarak ıslak haldeyken taranırlar. En uygun saç fırçası seçimi ise geniş aralıklı dişleri olan fırçaları seçmektir. Kıvırcık saçlar saçlarının karışmaması için krem kullanarak saçlarını taramalıdırlar.

Düz Saçlar İçin Fırça Seçimi

Her türlü fırça ve tarağı düz saça sahip olan kişiler kullanabilirler. Düz saçların en büyük sorunu ise saçlarını taradıklarında yaşadıkları elektriklenme problemidir. Fırça seçerken dikkat etmeleri gereken tek nokta aldıkları fırçanın tahta uçlarının olmasıdır. Saçlarına uygun köpükle birlikte saçlarını tararlarsa herhangi bir sorun saçlarında yaşamazlar.

Kepekli Saçlar İçin Fırça Seçimi

Kepekli bir saç yapısına sahipseniz fırça seçiminize özen göstermelisiniz. Çünkü saçlar fırçalandıkça kepekler daha çok gün yüzüne çıkarlar. Saçlarında kepek sorunu olanlar saç fırçası seçerlerken saç derisine hasar vermeyen ve uçları yuvarlak olan tarak veya fırçalara yönelmeliler.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız