Cilt Bakımı Ve Güzellik
Saç ekimi yan etkileri

SAÇ EKİMİNİN YAN ETKİLERİ

Saç ekimi operasyonlarında kafa deri dokusundaki köklerden biraz alınarak diğer az olan bölüme eklenerek cerrahi bir durumla gerçekleşir. Cilt.net olarak araştırdığımız saç ekimin yan etkileri saç ekimi sonrasındaki süreçte olası karşılaşabileceğiniz yan etkiler hakkında bilgilenmenizi sağlarken bu gibi saç ekiminin yan etkilerini gördüğünüzde yapmanız gerekenleri de içeriyor.

 

Ekim işlemi ister sakal bölgesine yapılsın ister saç köküne yapılsın müdahale sonrasında azda olsa yan etkiler ile karşılaşılır. Ayrıca “Saç ekimi” başlıklı konumuzdan saç ekimi ile ilgili tüm merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilirsiniz.

 

Saç Ekiminin Yan Etkileri

  1. Saç ekimi sırasında lokal anestezi olacaksa ve lokal anesteziye alerjisi bulunmuyorsa operasyon sonrası kişide biraz halsizlik ve uyuşukluk gibi yan etkiler görülür.
  2. Saç ekiminin yan etkilerinden kanama ve aşırı kaşıntı durumları yaşanabilir bu durumlarda mutlaka doktorunuza görünmelisiniz.
  3. Saç ekimi sonrası enfeksiyon sorunu yaşıyorsanız bir dermotolog ( cildiyeye ) görünebilir bu durum için tedavi yöntemine gidebilirsiniz.
  4. Saç ekimin sonrasında ekim yapılan ön kısımlarda şişme gibi yan etkiler olabilir. Eğer şişme olan bölgeye dokunduğunuz zaman herhangi bir acı veya ağrı yaşanmıyorsa telaş edecek bir durum söz konusu değildir. Fakat mutlaka bu durumu doktorunuza açıklamalı ara ara kontrollere gitmelisiniz.

 

Saç Ekiminde Yan Etki Gibi Görülen Fakat Normal Olan Durumlar

Saç ekimi operasyonu sonrasında ekilen bölgelerde saçların tekrar dökülmesi normal bir durumdur. Daha sonrasında ekilen bölgelerde dökülme daha fazla artacak ama sonrasında sonuç yüzünüzü güldürecektir. Kişiler bu dökülmede hemen telaşa kapılır fakat sıkıntı yapacak bir durum söz konusu değildir bu durum normaldir saç ekiminin yan etkisi değildir.

 

Not: Saç ekimi sonrası yan etkiler çok fazla yaşanmasa da genel anestezi veya lokal anestezi olarak yapılacağını unutmamalısınız. Saç ekimi yaptıracaksanız mutlaka işinde iyi bir uzmana gitmelisiniz. Unutmayın saç ekimi operasyonları uzman ellerce yapılmadığında çok ciddi sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.

 

Yazar: Tarih: 26 Nisan 2014 - 4:00:10 Kategori: Saç Bakımı, Saç Ekimi
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, ,