Cilt Bakımı Ve Güzellik
Saç ekiminde dikkat edilmesi gereken hususlar

SAÇ EKİMİNDE DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Saç ekiminde dikkat edilmesi gerekenler : Saç ekiminin gerek hasta gerekse yapan uzmanlar açısından dikkat edilecek hususlar vardır. Bu hususlar sağlandığı takdirde her iki taraf içinde olumlu sonuçlar elde edilir.

 

Saç Ekiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

1- Saç ekiminin yapılacağı yer kesinlikle hijyenik olmalıdır. İnsanı etkileyebilecek her girişimde bu kural aranmalı ve kullanılan malzemelerin temizliğine önem verilmelidir.

 

2- Saç ekimi için kararlı olan hastalar kullandıkları ilaçları saç ekiminden bir müddet önce bırakmalıdır. Ayrıca alkol ve sigara kullanmak işlemden önce sakıncalıdır.

 

3- Fue saç ekimi tekniği uygulanarak işlem yapılmalıdır. Dünya üzerinde en sık kullanılan ve en etkili yöntem Fue saç ekim tekniğidir.

 

4- Saç ekimi yapılmadan önce hastanın sağlık durumu hakkında detaylı bilgiye sahip olunmalıdır. Ekim esnasında karşılaşacağınız sağlık sorunları hastanın sağlığı ile ilgili bilgiye sahip olmamanızdan kaynaklanır.

 

5- Saç ekimi sırasında bir hastaya kullanılan malzeme diğer hastaya da kullanılmamalıdır. Özelliklede yapan işletmenin bu husus hakkında çok dikkatli olması gerekir.

 

6- Saç ekiminden önce saçların analizi iyi yapılmalıdır. Baş bölgesinde çok az saç kalmış kişilerde yapılan işlemler daha detaylı incelenmelidir. Kısaca ön araştırma tamamen uzman tarafından kontrollü bir şekilde yapılmalıdır.

 

7- Saç ekiminden önce yapılacak kişinin fotoğrafları detaylı bir şekilde alınır. Bu fotoğraflardan yardım alınarak işlem başarılı bir şekilde gerçekleştirilir.

 

8- Diğer işletmelerden daha fazla ücret talep eden yerler işini çok iyi yapar sözlerine aldanmamalı ve fiyatı kalitede belirleyici olarak görmemelisiniz. İşletmenin belirlediği fiyat ortalamalara uygun olmalıdır.

 

Yazar: Tarih: 27 Kasım 2013 - 4:00:28 Kategori: Saç Bakımı, Saç Ekimi
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, ,