Cilt Bakımı Ve Güzellik
Saç ekimi sonrası saç dökülmesi

SAÇ EKİMİ SONRASI DÖKÜLME

Saç ekimi sonrası dökülme : Saçlar ekildikten belli bir süre sonra dökülme durumu gözlemlenir. Saç dökülme işleminden sonra geçen 20 gün veya 1 ay gibi bir sürede saçlarınız az ya da çok dökülmeye başlar. Dökülme miktarı her hastada aynı seviyede yaşanmaz.

 

Saç Ekimi Sonrası Dökülme Nedenleri

1- Saç ekiminden sonra görülen dökülmeler çok olağandır. Hastanın bu durumdan tedirginlik duymaması için işlemden sonra doktor tarafından bilinçlendirilmesi gerekir. Ekimden sonra başın üst bölgesinde kalan saçlar dökülebilir. Dökülme hastadan hastaya göre değişiklik gösterir. Bazı hastalarda dökülme fark edilmeyecek kadar azdır ve bu durumdan etkilenmezler.

 

2- İlk Dökülme sonrası takip eden günlerden sonra yaklaşık olarak 3 ay içerisinde dökülmeler azalır ve biter. 6 ay içinde saç ekimi yapılan yerlerde saçlar büyük bir hızla uzamaya ve gürleşmeye girerler. Saç ekiminden tam bir verim alabilmek için 6 aylık süreyi doldurmanız gerekmektedir.

 

3- Saç ekiminden sonra görülen dökülme hasta için faydalıdır. Dökülmeden sonra yerine gelecek saçlar güçlü ve yeni ekilen saçlardan meydana geldiği için dökülmenin gerçekleşmesi şarttır. Dökülme durumu saç ekmek için alınan ense kısmında da görülebilir. Bu durumda hastalar için gayet olağan seyirdedir.

 

4- Saç Ekimi Sonrası Fazla Saç Dökülmesi : Bununla birlikte çok miktarda saç dökülmesi yaşayan kişilerin kafa özellikleri de dökülmeyi etkiler. İnce kafa derisine sahip kişilerde dökülmeler daha yoğun olmaktadır. Saç ekiminde saçlarının daha sık gözükmesini isteyen hastaların ekimi yapıldıktan sonra da saç dökülmelerinin normalin dışında saç döktüğü gözlemlenmiştir. Bunun nedeni saçların sık gözükmesi için yapılan saç ekim uygulamalarıdır.

 

Aşırı saç dökülmesi yaşıyorsanız Saç Ekimi Sonrası Yapılması gerekenler ve Saç ekimi sonrası bakım konularımıza mutlaka bakmalısınız.

 

Yazar: Tarih: 17 Aralık 2013 - 7:00:12 Kategori: Saç Bakımı, Saç Ekimi
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,