Cilt Bakımı Ve Güzellik
Saç ekimi nedir hangi yöntemlerle yapılır

SAÇ EKİMİ NEDİR

Belli bir süre içinde dış etkenlerden, genetik özelliklerden ve beslenme koşullarından zayıflayan saç kökleri dökülmeye başlar. Saç dökülmeleri kişiyi psikolojik olarak etkilediği gibi aynı zamanda sosyal statüsünü de değiştirir. Kadın ve erkeklerde saçlar her zaman belirleyici bir statü unsuru olmuştur. En çok erkekleri etkileyen saç dökülmeleri saç ekimine yönelme sağlamıştır.

 

Saç Ekimi Nedir

Saç ekimi; sağlam kıl köklerinin alınarak saç olmayan yerlere ekilme işlemidir. Saçlar tamamen doğal ve gerçektir. Kendi sağlam olan saçlarınız gene kendinize ekilir. Bir nevi saç olan bölgelerden olmayan bölgelere takviye işlemidir diyebiliriz. Erkeklerde olduğu gibi kadınlarda aynı işlemden rahatlıkla faydalanabilirler.

 

Saç Ekimi Yöntemleri

Fue tekniği saç ekimi ve Fut tekniği saç ekimi  2 saç ekim yöntemidir. En fazla kullanılan yöntem Fue yöntemidir. Bunun nedeni dikişsiz ve kanamanın az olması aynı zamanda daha hızlı sonuçlar vermesidir. Fut tekniğinde enseden veya şakak bölgesinden alınan saçlı deri mutlaka dikiş gerektirir. İşlem dikiş gerektirdiği ve kesi atıldığı için kanamalarda görülür. Sağlıklı ve zahmetsiz bir şekilde saç ekimi yaptırmak istiyorsanız Fue yöntemini denemelisiniz.

 

Saç Ekimi yapılırken anestezi altında bir işleme maruz kalınacağı için işlem temiz bir ortamda yapılmalıdır. Saç ekimi herhangi bir ortamda yapılacak basit bir uygulama değildir. Kıl köklerine kadar inildiği için mikrop kapma olasılığınız yüksektir. Saç ekiminin başarılı geçebilmesi için bildiklerinizi doktorunuzla paylaşmalı ve aklınıza takılan soruları sormaktan çekinmemelisiniz. Saç ekiminde yaşanan yan etkiler günlük hayatınızı kısa sürede olsa etkileyebilir. Yan etkileri engellemek için doktorunuzun kontrolü altında ialç almanız mümkündür.

 

Saç ekimi ile ilgili bütün detayları Saç ekimi konumuz içerisinde bulabilirsiniz.

 

Yazar: Tarih: 18 Aralık 2013 - 7:00:59 Kategori: Saç Bakımı, Saç Ekimi
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, ,