Cilt Bakımı Ve Güzellik
Kimler saç ekimi yaptıramaz? Hangi durumlarda saç ekimi yaptırılamaz.

SAÇ EKİMİ KİMLERE YAPILMAZ

Saç ekimini kimler yaptıramaz? Saç ekimi yaptırmaya karar verdiniz peki saç ekimi için gerekli şartları taşıyormusunuz? Şayet aşağıdaki durumlardan 1 tanesini bile taşıyorsanız üzgünüz ama saç ekimi yaptıramazsınız. Cilt.net’in sizin için hazırladığı saç ekimi yaptırılamayacak durumlar.

 

Saç Ekimi Kimlere Yapılmaz

1. Saç ekimi operasyonundan önce gerekli yapılması gereken kan testi yapılmalıdır. Yapılan kan testlerinin sonucunda saç ekimi size uygun mu uygun değimli belli olur.

 

2. Saç ekimi uygulanmasının kişiye yapılması için öncelikle ciddi bir rahatsızlığınızın bulunmaması gerekir. Örneğin ( kalp, şeker hastalığı, karaciğer yetmezliği, tansiyon ve böbrek yetmezliği ) gibi rahatsızlıklar önemli sağlık sorunlarıdır.

 

3. Saç ekimi sırasında herhangi bir sağlık sorunu riskine karşı saç ekimi yapılan yerin hijyenik ameliyat ortamı olması gerekiyor. Bu şartlarda yapılan saç ekimi olası oluşabilecek riskleri ortadan kaldırır.

 

4. Saç ekiminin yapılamaması için diğer bir durumda saç ekimi yapılmadan uygulanan anestezidir. Kişi yapılan anesteziye reaksiyon gösterirse bu sorun oluşturur.

 

5. Saç ekimi tamamen kel kalmış yani tek bir saç teli kalmamış kişilere uygulanmaz.

 

Saç ekimi yaptırırken gittiğiniz kurumun hijyenik olup olmadığını ve ne kadar iyi olduğunu öğrenmeniz gerekir. Saç ekimi işlemine karar verdiğinizde operasyonu yapacak doktor size bu konuda yeterli bilgiyi sağlayacaktır.

 

Yazar: Tarih: 14 Kasım 2013 - 7:00:15 Kategori: Saç Bakımı, Saç Ekimi
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. GÖKHAN SİVRİKİYA diyor ki:

    tip 1 şeker hastasıyım saçlarımda aşırı dökülme var yaşım 25 saç ekimi yaptırmak istiyorum yaptırabilirmiyim. ?

Etiketler:
Etiketler:, , ,