Cilt Bakımı Ve Güzellik
Kimler saç ekimi yaptıramaz? Hangi durumlarda saç ekimi yaptırılamaz.

Saç ekimi yaptırmaya karar verdiniz peki saç ekimi için gerekli şartları taşıyormusunuz? Şayet aşağıdaki durumlardan 1 tanesini bile taşıyorsanız üzgünüz ama saç ekimi yaptıramazsınız. Cilt.net’in sizin için hazırladığı saç ekimi yaptırılamayacak durumlar.

Saç Ekimi Kimlere Yapılmaz

1. Saç ekimi operasyonundan önce gerekli yapılması gereken kan testi yapılmalıdır. Yapılan kan testlerinin sonucunda saç ekimi size uygun mu uygun değimli belli olur.

2. Saç ekimi uygulanmasının kişiye yapılması için öncelikle ciddi bir rahatsızlığınızın bulunmaması gerekir. Örneğin ( kalp, şeker hastalığı, karaciğer yetmezliği, tansiyon ve böbrek yetmezliği ) gibi rahatsızlıklar önemli sağlık sorunlarıdır.

3. Saç ekimi sırasında herhangi bir sağlık sorunu riskine karşı saç ekimi yapılan yerin hijyenik ameliyat ortamı olması gerekiyor. Bu şartlarda yapılan saç ekimi olası oluşabilecek riskleri ortadan kaldırır.

4. Saç ekiminin yapılamaması için diğer bir durumda saç ekimi yapılmadan uygulanan anestezidir. Kişi yapılan anesteziye reaksiyon gösterirse bu sorun oluşturur.

5. Saç ekimi tamamen kel kalmış yani tek bir saç teli kalmamış kişilere uygulanmaz.

Saç ekimi yaptırırken gittiğiniz kurumun hijyenik olup olmadığını ve ne kadar iyi olduğunu öğrenmeniz gerekir. Saç ekimi işlemine karar verdiğinizde operasyonu yapacak doktor size bu konuda yeterli bilgiyi sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. Serdar diyor ki:

    Ben saç ekimimi 1 buçuk sene önce Mega Hair Trans saç ekim merkezinde Gülten Ünveren hanıma ektirdim. Fue yöntemi ile 4500 grefts saç ekildi. Kökler ensemden alındı. Başta iğneden dolayı 5 dk lık bir ağrı yaşadım onun dışında bir ağrım olmadı saç ektirdiğimi bilmeyen yeni tanıştığım arkadaşlarım var ve farkına bile varmadılar ekim olduğunun gerçekten mucize gibi birşey bu. Kelliğinden şikayetci olan tüm arkadaşlara tavsiye ederim

  2. erdinç diyor ki:

    Selam formda yeniyim bende kendi saç ekimi deneyimimi paylaşmak istedim. Ben İsviçre’de yaşıyorum. Benim saçlarımı fue yöntemi ile Mega Hair Trans’da ekim kordinatörü Gülten Ünveren hanım ekti. 4500 grefts saç kökü ekildi. Ekim korktuğum gibi geçmedi uzun sürdü 8 saat kadar ama hiçbir ağrı yada acı hissetmedim. Gülten hanım ve ekibide beni rahat ettirmek için ellerinden geleni yaptılar sağolsunlar. Ekim sonrasında İstanbul’da beni bir gece misafir ettiler. Konaklamam için otel ayarlandı. Ertesi gün ilk saç yıkamam yapıldı. Sonrasında beni tekrar özel araç ile havaalanına bıraktılar herşey kusursuzdu. Çok memnun ayrıldım ve Gülten hanım ile ekibine çok teşekkür ediyorum. Saçlarım 5. ayda çıkmaya başladı. Son halimin ve ekim öncesinin resmini paylaşıyorum sizinle bakmak isteyen arkadaşlar linkten görebilirler.

  3. GÖKHAN SİVRİKİYA diyor ki:

    tip 1 şeker hastasıyım saçlarımda aşırı dökülme var yaşım 25 saç ekimi yaptırmak istiyorum yaptırabilirmiyim. ?

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız