Cilt Bakımı Ve Güzellik
saç ekimi yaptıracakların bilmesi gerekenler

Saç Ekimi İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Saç dökülmesi sonucu uygulanan saç ekimi oldukça kalıcı bir çözümdür. Dökülen saçlarınızı geri kazanmanızı sağlamaya yönelik saç ekimi yaptırmadan önce saç ekimi ile ilgili bilinmesi gerekenleri cilt.net ailesi olarak sizler için yazdık.

 

Saç Ekimi Yaptıracakların Bilmesi Gerekenler

Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Erkek tipi saç dökülmesi yaşayan bayan veya erkek herkese uygulanabilir. Erkeklik hormonu ile alakalı olan bu durum genetik bir bozukluktur. Saçları besleyen ve üreten hücrelerin zamanla ölmesi sonucunda görülür. Saçlar öncelikle zayıflar zamanla da büyüme durur ve dökülmeler görülür. Erkek tipi saç dökülmesi yaşayan kişilere saç ekimi en kalıcı çözümdür.

 

Saç Ekimi İçin Yaş Sınırı Var mı?

Saç ekiminde yaşın öneminin yanı sıra dökülmenin sıklığı önemlidir. Saç derisine karşıdan bakıldığında net şekilde görüyorsanız saç ekimi tedavisi uygulanır. Erkek tipi saç dökülmesi sorununda uzun bir süre devam eder ve 40 yaşlarına gelindiğinde dökülmede azalma yaşanır. 40 yaşın altında saç ekimi yaptırıldığında saç dökülmesi ister istemez bu yaşa kadar devam edeceğinden seans sayıları daha fazla olacaktır.

 

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Saç ekimi işlemi kişiye göre değişebilir fakat ortalama 3 ile 5 saat arası sürer. Saç ekiminin kişinin etrafı tarafından görülmesini istemiyor ise 2 haftalık bir sürece ihtiyacı vardır. Fakat bu durum çok önemsenmiyorsa 2 günde normal yaşama dönülebilir.

 

Saç Ekim Sonrası Kişi Saçlarına Ne Zaman Kavuşur?

Saç ekim sonrasında kafa derisinde kırmızı kabuklanmalar oluşabilir bu oldukça normal bir süreçtir. Günde 1 kerelik yıkama ile bu kabuklanma azalacaktır. 10 günün sonunda kabuklanmalar kafa derisinden tamamen gider ve ekilen bölge daha sağlıklı görünür fakat ekilen saçlarda bu uygulama sonucunda dökülecektir. Eski haline geri dönen kişi 3 ayın sonunda yeni çıkan saçlarına kavuşur. 6.ayın sonunda daha fazla saçın çıktığını görür 9.ayın sonunda ise ekilen saçların yarısından çoğu çıkar. Kısaca saçlar ortalama 1 yıl sonunda tamamen çıkmış olur.

 

Saç ekimi sonrası yapılacaklar için tıklayın.

 

Saç Ekiminin Zararları Nelerdir?

Lokal anestezi ile yapılan saç ekiminin bilinen bir zararı yoktur. Saç ekimi sonrası herhangi bir yan etki kişilerde görülmemiştir.

 

Birden Fazla Saç Ekimi Yapılır Mı?

Saç ekimi birden fazla yapılabilir. Yapılan kişinin saçının dökülüp dökülmemesine bakılarak durum tekrarlanabilir.

 

Saç Ekimi Sonrası Saçlar Nasıl Görünür?

Uygulanan teknikle alakalı bu durum değişiklik gösterebilir. Saç ekiminde uygulanan greftlerin ölçüsü ve ekilen saçın yönü önemlidir. Eğer düzgün ve özenli bir şekilde saç ekimi yapıldı ise saçlar oldukça doğal bir şekilde çıkar ve uzar. Bu açıdan yaptırılan klinik oldukça önemlidir.

 

Saç Ekiminde Uygulanan Teknikler Nelerdir?

  1. Fue yöntemi en yaygın saç ekim teknikleri arasındadır. Bu yöntemde saçlar düzgün ve sıralı bir şekilde alınır ve aynı şekilde ekim yapılacak alana uygulanır. Yara ve iz fue ekiminde görülmez.
  2. Diğeri teknik ise fut saç ekimi yöntemidir. Çok fazla tercih edilen bir uygulama yöntemi değildir. Ense ve kulak arkasındaki saçlar alınarak istenilen bölgeye saç ekimi yerleştirilir.

 

Yazar: Tarih: 14 Kasım 2014 - 6:00:59 Kategori: Saç Bakımı, Saç Ekimi
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, ,