Saç Düzleştirme Yöntemleri

Saç Düzleştirme Yöntemleri

Saç düzleştirme: Her zaman modasını koruyan düz saçlar dalgalı ve kıvırcık saçların idolü. Saçları düz olmayan bayanların sıkça tercih ettikleri düzeltme arzuları sonucunda düzleştiriciler bir hayli rağbet görür durumdalar. Peki bu ürünleri kullanarak saçlara zarar vermek ne kadar mantıklı? Doğal saç düzleştirme yöntemlerini denemelisiniz.

Doğal Saç Düzleştirme Yöntemleri

Saç Düzleştirme Yöntemi

Bu yöntemde size lazım olan malzemeler:

 • Saç fırçası
 • Havlu
 • Kurutma makinesi

Havluyu saçlarınıza sararak banyo sonrası fazla olan ıslaklığı alın. Saç kurutma makinesi kullanmak istemiyorsanız saçlarınızı 5’er dakika ara ile düz olacak şekilde fırçalayın. Saçlarınız kuruyana kadar 5 dakika bir bu işlemi tekrarlamalısınız. Kurutma makinesi ile yapmak istiyorsanız da havlu ile ıslaklığı alın. Makinenin sıcaklık seviyesini düşürün ve saçlarınızı öne atarak fırça ile birlikte tarayarak saçlarınızı kurutun.

Saç Düzleştirme Yöntemi (2)

Bazı eczanelerde bulunan kimyasal saç düzleştiricilerini deneyebilirsiniz. Saçlara uygulanan bu yöntem saçların belli bir süre düz kalmasını sağlayacaktır fakat kuaförler bu yöntemin çok uzun süreli kullanılmasını tavsiye etmiyorlar. Zira saçlara zararı da varmış.

Uyarı

Yukarıda bahsettiğimiz yöntemler saç düzleştirici kullanmadan düz saçlara sahip olmanızı sağlar. Fakat bu yöntemler size göre değil ve saç düzleştiricisini tercih edeceğim diyorsanız mutlaka saçlarınızı yakmayan özelliklerde olmasını tercih edin.

Diğer Saç Düzleştirme Yöntemleri

Saç düzleştirme yöntemlerini uygulayarak evinizde, daha sağlıklı bir ortamda ve kendi aletlerinizi kullanarak hiçbir ücret ödemeden düz saçlara sahip olabilirsiniz.

 1. Saç düzleştiricileri evde uygulayabileceğiniz en pratik aletlerdir. Dalgalı saçlarınız varsa yarım saat içinde düzgün ve kolay şekle girebilen düz saçlara sahip olabilirsiniz. Düzleştirici uyguladığınız saçlara sprey sıkıp gün sonuna kadar aynı şekilde kalmalarını sağlayabilirsiniz.
 2. Evde uygulanan bir diğer yöntemde fön makineleri ile saçları düzleştirmek dir. Saç telinize uygun bir fırça edinerek fön makinesinden gelen ısı yardımıyla saçlarınızı düzleştirmek çok kolay olacaktır. Kalın telli saçlara sahipseniz kalın, ince telli fakat kabarık saçlarınız varsa orta kalınlıktaki fırçalar tam size göredir. Saçlarınızı 40 dakika içinde düz hale getirebilirsiniz. Daha kalıcı olması için fön işleminden sonra sprey veya briyantin kullanmalısınız.
 3. Düz saçlar duştan çıktıktan sonra sürülen kremlerle de elde edilebilir. Fön ve düzleştirici kadar düzgün bir şekil olmasa da saçlarınızın kabarıklığı yatışır ve düz hale gelir. Eski kabarıklığından kurtulan saçlar daha göz alıcı durur.
 4. Düz saçların bu denli arzulanmasının nedeni daha parlak durmalarıdır. Saç düzleştirici de  yer alan seramik plakalar saçlarınızı düz olarak şekle sokarken aynı zamanda parlaklık sağlar. Saç telleri eşit şekilde düzelirken seramik plakalar sayesinde canlılık kazanır.

Saç Düzleştirme Yöntemlerinden Sonra Öneriler

 • Saçlarınızın düz hale geldikten sonra kalıcı olmasını istiyorsanız nemden ve buhardan uzak durmalısınız.
 • Düzleştirilen saçlar çabuk bozulacağından Spreyler ve saç şekillendiriciler saç şeklinin düz kalmasını sağlar.
 • Düz saçlarınızı basit bir atkuyruğu ya da bir topuz yaparak canlı saçların yanında sade ve şık saçlara kavuşabilirsiniz.


Yorumlar
  1. hezal camkiran diyor ki:

   yav ben yapiyip yapiyim olmi yaa napebilerem bana baska cozum bulurmasaniz acabaa

  2. edaece yaprak diyor ki:

   heeee anladim yaaa ben bi yapim bakimbi olucukmiacaba teskur ederimbennn

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.