Cilt Bakımı Ve Güzellik
Saç düzleştirme

Saç Düzleştirme Yöntemleri

Sık ve kabarık saçları şekillendirmek daha zordur. Bu nedenle saç düzleştirme teknikleri ile saçınızı geçici veya kalıcı olarak düzleştirebilirsiniz. Saç düzleştirirken çeşitli ısı kaynaklı araçlar kullanılabildiği gibi doğal maskelerden de yardım alınabiliyor.

Saç Düzleştirme Teknikleri

Fön Makinesi İle Saç Düzleştirme

Evde saç düzleştirme uygulaması için fön makinesinden yardım alabilirsiniz. Güçlü bir fön makinesi ile düzleştirilen saçlar, gün boyu bozulmadan kalabilmektedir.

Saç Düzleştirici Kullanımı

Saç düzleştirici bir çok markanın ürünlerinden tercih edebilirsiniz. Isı seçeneği sayesinde saçlarınızı dilediğiniz düzlüğe getirebildiğiniz bu aletler, daha pratik şekilde saç düzleştirmenizi sağlar. 1 tutam saçı saç düzleştiriciye yerleştirip bastırarak uçlara doğru çekmeniz, düzleştirme işlemi için yeterlidir. Aynı işlemi birkaç kere tekrarlamak, istediğiniz şekli verebilmenizi sağlayacaktır.

Kalıcı Saç Düzleştirme

Uzman kuaförler tarafından uygulanan kalıcı saç düzleştirme tekniğinde saçlarınız 6 ile 8 ay boyunca bozulmadan düz bir şekilde kalabiliyor. Bu yöntemde saç analizi yapılır ve özel solüsyonlar kullanılır. Saçların boyasız ve doğal olması, işlemin kalitesini arttırmaktadır. Brezilya fönü olarak adlandırılan bu yöntem ile duş sonrasında bile kabarmayan saçların keyfine varacaksınız.

Saç Düzleştirici Kür

  • 1 bardak Hindistan cevizi sütü
  • 2 çorba kaşığı limon suyu

Hindistan cevizi sütü ve limon suyunu karıştırıp buz dolabında bir süreliğine soğumaya bırakın. Ardından karıştırın ve saçlarınıza uygulayın. Karışım saçlara uygulandıktan sonra ılık suya batırılıp nemlendirilmiş havlu ile saçlarınızı sarın. 1 saat bu şekilde bekledikten sonra saçlarınızı durulayın. Düzenli olarak her gün uygulandığında 3 hafta içinde saçlarınız düzleşecek ve parlayacaktır.

Saç Düşleştiren Maske

  • 1 çay kaşığı deniz tuzu
  • 2 çorba kaşığı badem yağı
  • 1 tatlı kaşığı elma sirkesi
  • Yarım kahve fincanı soya yağı

Bu malzemelerin her biri saçları düzleştirmede çok etkilidir. Saçlarınıza sürdükten sonra özelliklede diplere ve uç kısımlara dikkatli bir şekilde sürün. Streç filme sarıp 2 saat bekleyin. Saçlarınızı istediğiniz düzlüğe getirebilmek için haftada 2 kere uygulanabilir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. mümine diyor ki:

    ama çok zor ya bnm saçım çok kıvırcık ve kabarık sizcede etkisi olur mu ♥

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız