Cilt Bakımı Ve Güzellik
Dolgun saçlar için uygulanan yöntemler.

SAÇ DOLGUNLAŞTIRMA YÖNTEMLERİ

Tarifini verdiğimiz saç dolgunlaştırma yöntemleri ile saçlarınıza kaybettiği parlaklığı, dolgunluğu ve nemi geri kazandırabilirsiniz. Yazın güneşinden, kışın soğuğundan solgun ve sönük kalan saçlara bakım yapmada geç kalmış sayılmazsınız. Saç dolgunlaştırmak için vaktiniz yoksa saçlarınızı daha dolgun gösterecek önerileride bu yazımızın sonunda bulabilirsiniz.

Doğal Saç Dolgunlaştırma Yöntemleri

Dolgun saçlar için önerileri sizler için yazmıştık bu önerileri birde aşağıda tarifini verdiğimiz saç dolgunlaştırma yöntemleri ile birlikte uygularsanız, hacimli ve dolgun saçlara kısa sürede kavuşursunuz.

Normal Saçlar için Saç Dolgunlaştırma Yöntemi

  • Yumurta sarısı ( 1 tane )
  • Saf zeytinyağı ( 1 yemek kaşığı )
  • Papatya yağı ( 1 yemek kaşığı )
  • Kekik yağı ( 1 yemek kaşığı )
  • Badem yağı ( 1 yemek kaşığı )
  • Streç film

Hazırlanışı: Cam bir kaseye malzemelerin hepsini koyun ve karıştırın, saç diplerinden başlayarak masaj yapın ve tüm saça karışımı yedirin, saçlarınızın nemle iyice beslenmesi için streçle hava almayacak şekilde sarın. Yarım saat kafanızda bekletin ve süre sonunda saçlarınızı şampuan sürerek ovalayın ve ardından ılık su ile iyice temizleyin. Saç gürleştirme yöntemini haftada  bir düzenli olarak uygulayın.

İnce Telli Saçlar için Saç Dolgunlaştırma Yöntemi

  • Bal ( 1 yemek kaşığı )
  • Muz ( ezilmiş 1 tane )

Hazırlanışı: Muzu ezerek balı içine ilave edin, temizlenmiş saçlarınıza parmak uçlarınızla masaj yaparak yedirin. Saçlarınızda 20 dakika süresince karışımı bekletin ve havlu ile sardırın süre dolduktan sonra saçlarınızı ardından iyice durulayın. Bu karışımı da her hafta uygulayabilirsiniz.

Saç Dolgunun Görmek için Uygulanabilecek Yöntemler

Kurutma Makinesi

Saçlarınızı yıkadıktan sonra hafif nemli halde saçlarınızı tersten iyice kurutun ve ardından saç diplerinize kurutucuyu tutarak iyice dolgunlaşmasını sağlayın.

Saçlarınızı Sarın

Saçlarınızı yıkadıktan sonra nemli halde iken sarın ve kuruyana kadar bekleyin. Saçlarınızda dalga istemeyebilirsiniz. Tersten fönleyerek tekrar düzleştirirseniz saçlarınız dolgun bir görünüme kavuşacaktır.

Şekillendirici Saç Ürünleri

Şampuan veya saç şekillendiricilerinizin hacim veren olmasına dikkat edin. Kullandığınız bazı şekillendiriciler saçlarda basıklık oluştururken bazıları ise dolgunlaşmasını sağlar.

Ters Taramak da Dolgunluk Verir

Saçları gün içinde bile tersten taramak saçlarınızı havalandırır ve dolgun görünmesine yardımcı olur.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız