Cilt Bakımı Ve Güzellik
Saç Dökülmesini önleyen biotin

SAÇ DÖKÜLMESİ İÇİN BİOTİN

Saç Dökülmesine Karşı Biotin: B vitamini olan biotin vücudun ihtiyacı olan birçok desteği sağlamaktadır. Biotin saç sağlığında görevi ise saçlara dışarıdan gelecek tehlikelere karşı kalkan oluşturur ve saçın daha sağlıklı olmasını sağlar. Uzmanlara göre biotin saçların dökülmesini yavaşlatarak erken dökülmesini önlüyormuş. Saç dökülmesi için biotin kullanımı cilt.net’te…

 

Biotin Nedir?

B vitaminlerinden biri olan biotin karbonhidrat, protein ve yağ gibi gıdaların alımı ile sağlanır. İdrar yoluyla atılan biotin vitamini vücutta depolanmadığı için günlük olarak alınması gerekir. Büyüklerde günlük vücut ihtiyacı 30 mikrogramken emziren kadınlarda bu durum 35 mikrogramdır.

 

Biotin Vitamini Nelerde Bulunur

  • Kepekli ekmek biotin açısından zengin bir besindir. Yediğiniz günlük 1 dilim kepekli ekmekte ortalama olarak 2 ile 6 mikrogram biotin bulunur. işlenmiş beyaz ekmeğe göre kepekli tahıllarda daha fazla biotin bulunur.
  • 30 gram peynirde bulunan biotin oranı 2 ile 4 mikrogramdır. Kahvaltıya veya salataya eklenen peynir ile günlük ihtiyacınız olan biotin oranını karşılamış olursunuz.
  • Yumurtada bulunan biotin oranı ise 13 ile 15 arası mikrogramdır. Bu sadece sarısında veya beyazında değil her ikisini de tüketerek gerçekleşir. Haftada yenilen 3 – 4 yumurta ihtiyacınız olan biotinin karşılanmasını sağlar. Yumurtayı çiğ olarak değil haşlanmış olarak tüketmelisiniz.
  • Somonda biotin açısından zengin bir deniz mahsulüdür. 100 gram somonda bulunan biotin oranı ise 5 mikrogramdır. Haşlama veya ızgara olarak tüketilmesi tavsiye edilir.

 

Yazar: Tarih: 31 Ekim 2014 - 9:00:39 Kategori: Saç Bakımı, Saç Problemleri
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,