Cilt Bakımı Ve Güzellik
Saç dökülmesine çözüm

Sağlıklı saç yapısının yanlış beslenme, saçların temizlenmemesi, saç bakımı yapılmaması, kilo alma, düzensiz uyku, kalıtsal, ağır kozmetik ürünlerden dolayı zayıflayarak kökten kopmasıdır. Saç sağlığınızı kaybettiniz ve saçlarınız büyük bir hızla dökülüyor. Maskeler ve kullanılan ürünler etki etmemeye başlamışsa yazımızı okuyarak sebeplerine ulaşıp çözüm yolu belirleyebilirsiniz.

Aşağıdaki ilaçlar dışında Saç dökülmesine bitkisel çözümler konumuzu inceleyebilirsiniz.

Saç Dökülmesine Çözümler

1. Saç Dökülmesine İlaçlı Çözüm 

PanPlus Kapsül

Panplus yoğun şekilde saç dökülmesi yaşayan kişiler tarafından kullanılan bir ilaç türüdür. Bayan ya da erkek fark etmeksizin saçınız dökülüyorsa Panplus kullanabilirsiniz. 1 kapsülün içinde 100 mg tıbbi küf, 60 mg B1 vitamini, 60 mg B5 vitamini, 20 mg L- Sistin, 20 mg p-aminobenzoik asid, 20 mg keratin bulunur. Günde 3 adet içilmesi gerekilen ilaç mutlaka tok karnına alınmalıdır. Sabah, öğle ve akşam olmak üzere tok karnına ve su ile birlikte içmelisiniz. 3 veya 6 ay süreyle kullandığınızda saçınızdaki dökülme %80 oranında gerileyecektir. Saçlarınızı güçlendiren Panplus aynı zamanda tırnaklarınızda sertleşmesini sağlar. İçinde bulunan keratin nedeni ile hem saçlar hem de tırnaklar güçlenir. Hamile bayanlar doktor önerisi olmadan kullanmamalıdır.

Prıorın Kapsül

Saç tellerini kökten besleyen ve saç köklerinin güçlenmesini sağlayan Prıorın kapsül içinde birçok vitamin ve mineral bulunur. Potasyum, magnezyum, kalsiyum, demir, çinko, florür, kükürt, B vitamini, aminoasit, seramid, kalsiyum pantotenat, keratin içeriğini oluşturur. Prıorın kapsül 3 ay kullanılmalıdır. İlk aylarda etkisi hissedilir. 2. ve 3. aylarda saç dökülmeniz tamamen durma noktasına gelir. Her gün 2 adet içmeniz önerilir. Sabah ve akşam tok karnına olmak üzere iki kere içilmelidir.

Vichy İnneov Densite Kapsül

Vichy İnneov Densite kapsül saç hücrelerinin korunmasını ve güçlenmesini sağlar. Saç dökülmesine neden olan etkenleri ortadan kaldırır. Saçların matlığını, dökülme sorununu giderdiği gibi tırnakları da güçlendirir. 2 tablet inneov densite içinde 15 mg çinko, 150 mg taurin, 375 mg yeşil çay ekstresi, 150 mg üzüm çekirdeği ekstresi bulunur.

Hair Bush Kapsül

Saçlarınız dökülüyorsa ve sık saçlara kavuşmak istiyorsanız Hair Bush Kapsülü kullanabilirsiniz. Saç köklerini güçlendirerek saç derinizi onarır ve doğal yapısı ile saç tellerini besler. Günde 2 kez tok karnına alabilirsiniz.

Hair Pharma Biotin Kapsül

Saç kaybınızın sebebi ne olursa olsun Hair Pharma Biotin saçlarınızdaki dökülmenin önüne geçer. Saçlardaki kırılma, yıpranma, matlık ve cansızlık gibi problemleri ortadan kaldırır. Tırnaklar üzerindeki problemlere de iyi gelen bir kapsül türüdür. 1 tablette 10 mg biotin vardır. Biotin B gurubu vitaminidir. Günde 1 adet içilmelidir ve yemek arasında içilmesi uygundur. 3 veya 6 ay boyunca kullanılmalıdır. Biotin suda çözünür ve vücuttan atılması böbrekler sayesinde gerçekleşir. Hamilelik döneminde doktorunuza danışmadan kullanmamalısınız.

Ducray Anacaps Kapsül

Bitkisel içerikli kapsül saçların dökülmesini engelleyerek canlılık katar. İçeriğindeki maddeler biotin, primroz yağı, metiyonin, L-sistin, çinko sülfat, niasinamid, soya fasulyesi çekirdek esktratı ve aminoasittir.

Medobiohtin Medobiocomplex- K Kapsül (Bayan)

Bayanlara yönelik olan bu kapsül saç derisindeki düzensiz yapıyı ortadan kaldırır. Nem miktarını kaybeden veya aşırı nem oranı içeren saç köklerini düzene sokar. Saç dökülmesine neden olan biyolojik durumu ortadan kaldırır. İçinde 200 mg B5 vitamini, 120 mg B1 vitamini, 60 mg L-Cystine, 60 mg L-Methionine, 12 mg Çinko, 10 mg B6 vitamini, 5 mg Biotin, 0,800 mg Folik asit bulunur. Günde 2 adet içilmelidir. İçinde 60 adet bulunur.

2- Günlük Çözüm Önerileri

  • – Her gün ufak dokunuşlarla saç derinize masaj yapın. Parmak uçlarınızla yapacağınız masaj saç dökülmenizi azaltır.
  • – Stresi hayatınızdan çıkarın ve saçlarınızın dökülmesini engelleyin. Stres ciddi oranda saçların dökülmesine neden olur.
  • – Saç boyalarını hayatınızdan çıkarın. Saç derisinin yapısını bozan boyalar 6 ayda bir kullanılmalıdır.
  • – Saçlarınızı tararken ve şekle sokarken sert hareketlerden kaçının. Sert hareketler saçları döker.
  • – Uyku düzeni saç dökülmesini etkiler. Düzenli ve yeterli miktarda uyumaya çalışın.
  • – Çok sıcak veya rüzgarlı ortamlarda bulunmayın. Saç derinizde biriken tozlar dökülmeye sebebiyet verir.
  • – Bitkisel maskeleri hayatınızın bir parçası haline getirin. Saç diplerinin de beslenmeye ihtiyacı olduğunu unutmayın.
  • – Beslenmenize dikkat edin. Porotein, omega3, bakır, demir, folik asit ve biyotin bakımından zengin gıdalar tüketin.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız