Cilt Bakımı Ve Güzellik
Saç Dökülmesi

Saç Dökülmesi Ne Zaman Tehlikeli Olur?

Saç dökülmesi erkek ve bayan ayrımı yapmaksızın günümüz zamanında gerçekten çok görülen problemler arasında yer almaktadır. Bayanlarda bu durumun yaşanma oranı erkeklere nazaran biraz daha az olsa da dünya genelinde ciddi düzeylerdedir.

 

Saç dökülmesinin birden fazla nedeni bulunmaktadır bu nedenlere bağlı olarak saç dökülmesi normal veya tehlikeli olabilir. Hangi durumlarda saç dökülmeleri tehlikeli sizler için araştırdık.

 

Saç Dökülmesi Ne Zaman Tehlikeli Olur?

  1. Genetik olarak gelen gen bozuklukları veya eksiklikleri yüzünden günde 100 tel üzerinde dökülen saçlar tehlikelidir.
  2. Saçlara şekil vermek ve düzeltmek için kullanılan ürünlerin ilk ayında dökülmelerin artması saçlar için ciddi bir tehdittir.
  3. Bayanlar da saç renginin sık aralıklarda değiştirilmesi veya yenilenmesi sonucu oluşan saç dökülmeleri de tehlikeli sayılabilir.
  4. Sağlıklı saç bakımının sağlanamaması ve günde 100 tel üzerinde saç dökülmesi durumu tehlikelidir.
  5. Belirli bir düzeyde saç temizliğinin korunamaması (çok sık veya çok nadir saç yıkanması en büyük tehlikelerden biridir.)
  6. Geçirilmiş sağlık sorunları sonucu veya bu hastalıklar süresinde alınan ilaçların içerdiği kimyasallar nedeni ile saç dökülmesi tehlikeli boyutlarda etkilenmektedir.
  7. İnsan yaşının ilerlemesi ile etkisini kaybeden vücut hormonları saç dökülmesine neden olur özellikle 30-35 yaşlarında günde 100 saç telinden fazlası dökülmesi durumu saçlar için tehlikelidir.

 

Yazar: Tarih: 22 Şubat 2015 - 9:00:35 Kategori: Saç Bakımı, Saç Problemleri
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,