Saç Dökülmesi İçin Hangi Doktora (Bölüme) Gidilmeli?

Saç dökülmesi sorunu yaşayan birçok insandan biri iseniz acilen bir doktora görünmeniz gerekebilir. Saç dökülmesi için hangi doktora gidilmeli, sonuç alınamazsa ne yapılmalı diye düşünüyorsanız Cilt.net olarak bu yazımızda size yön veriyoruz.

Saç Dökülmesi için Hangi Doktora Gidilir?

Sizi ilk önce cildiyeye yani dermotoloji bölümüne yönlendireceklerdir. Daha sonrasında ise doktorunuz sizi inceleyecek ve ona göre bir tanı koyacaktır.

Dermotologların sizi ilk görmesinin sebebi ise cildiye bölümünün deri ve cilt hastalıkları ile ilgilenmesi dermotologun saç dökülmenizin deri kaynaklı olup olmadığını tespit etmesindendir.

Saç Dökülmesinde Dermotologdan Sonraki Hangi Bölüme Gidilir?

Eğer deri kaynaklı bir sorununuz olup olmadığını dermotolog teşhiste bulunmadıysa sizi yönlendireceği adres endokrinoloji bölümüdür. Bu bölümde saç dökülmesinin hangi kaynaklı yaşandığı tam anlamı ile incelenir.

Fizyoloji bölümünün alt dallarından biri olan endokrinoloji iç salgı bilimi anlamına gelir. Saç dökülmeniz için gerekli hormon testleri ve diğer testler yapılarak nedeni bu bölümde incelenir. Hormonal olan düzensizlikler saç dökülmesine neden olur.

Saç Dökülmesinde Doktora Neden Görünmek Gerekir?

 • Saç dökülmesi sorunu yaşadığınızda doktora görünmeniz sorunun nerden kaynaklı olduğunu bilmeniz açısından çok önemlidir.
 • Saç dökülmesi sorunu sadece vitamin eksikliğinden değil başka hastalıklarında belirtisi olabilir.
 • Bu açıdan ciddi kaynaklı saç dökülme sorunu yaşıyor iseniz internet ve dergilerden çözüm aramak yerine mutlaka bir doktora gözükmelisiniz.
 • Artık her semtte ücretsiz aile hekimleri mevcut size en yakın aile hekiminize giderek sizi bu konuda uzman alana yönlendirmesini isteyebilirsiniz.


Yorumlar
  1. özlem Yılmaz diyor ki:

   Çok kötüyüm saçım kalmadı evliligim bile bitmek uzere lütfen bana yardım edin

  2. Gürkan diyor ki:

   Hocam merhaba sacım dökülü care lütfen

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.