Cilt Bakımı Ve Güzellik
Saç dökülmesi için gidilecek doktor

Saç dökülmesi sorunu yaşayan birçok insandan biri iseniz acilen bir doktora görünmeniz gerekebilir. Saç dökülmesi için hangi doktora gidilmeli, sonuç alınamazsa ne yapılmalı diye düşünüyorsanız Cilt.net olarak bu yazımızda size yön veriyoruz.

Saç Dökülmesi için Hangi Doktora Gidilir?

Sizi ilk önce cildiyeye yani dermotoloji bölümüne yönlendireceklerdir. Daha sonrasında ise doktorunuz sizi inceleyecek ve ona göre bir tanı koyacaktır.

Dermotologların sizi ilk görmesinin sebebi ise cildiye bölümünün deri ve cilt hastalıkları ile ilgilenmesi dermotologun saç dökülmenizin deri kaynaklı olup olmadığını tespit etmesindendir.

Saç Dökülmesinde Dermotologdan Sonraki Hangi Bölüme Gidilir?

Eğer deri kaynaklı bir sorununuz olup olmadığını dermotolog teşhiste bulunmadıysa sizi yönlendireceği adres endokrinoloji bölümüdür. Bu bölümde saç dökülmesinin hangi kaynaklı yaşandığı tam anlamı ile incelenir.

Fizyoloji bölümünün alt dallarından biri olan endokrinoloji iç salgı bilimi anlamına gelir. Saç dökülmeniz için gerekli hormon testleri ve diğer testler yapılarak nedeni bu bölümde incelenir. Hormonal olan düzensizlikler saç dökülmesine neden olur.

Saç Dökülmesinde Doktora Neden Görünmek Gerekir?

  • Saç dökülmesi sorunu yaşadığınızda doktora görünmeniz sorunun nerden kaynaklı olduğunu bilmeniz açısından çok önemlidir.
  • Saç dökülmesi sorunu sadece vitamin eksikliğinden değil başka hastalıklarında belirtisi olabilir.
  • Bu açıdan ciddi kaynaklı saç dökülme sorunu yaşıyor iseniz internet ve dergilerden çözüm aramak yerine mutlaka bir doktora gözükmelisiniz.
  • Artık her semtte ücretsiz aile hekimleri mevcut size en yakın aile hekiminize giderek sizi bu konuda uzman alana yönlendirmesini isteyebilirsiniz.

Yorum Yaz:

  1. özlem Yılmaz diyor ki:

    Çok kötüyüm saçım kalmadı evliligim bile bitmek uzere lütfen bana yardım edin

  2. Gürkan diyor ki:

    Hocam merhaba sacım dökülü care lütfen

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız