Cilt Bakımı Ve Güzellik
kafatası kaşıntısı

Saç diplerinde kaşıntı neden olur?

Toplum içerisinde hem kadınlar hem de erkekler için rahatsız edici bir sorun olan kafa derisi kaşıntısı, saç diplerinde meydana gelen ve bir kaç sebepten dolayı oluşan bir problemdir. Bu problemin önüne geçilebilmesi için doğal yollar da denenmekte veya sorunun tam olarak neyden kaynaklandığı anlaşıldığında ona uygun olan ilaç tedavisi veya şampuan tedavisi de başlatılabilmektedir.

Kafa derisi rahatsızlığı denildiğinde başlıca olarak sedef hastalığı, egzama hastalığı, aşırı stresten kepek dökme, yanlış beslenmeden kepek dökme vb. sorunlar akıllara gelmektedir. Bu problemlerin her birinin kendi içerisinde tedavi yöntemi olarak farklı kolları bulunabilmektedir.

Kafa derisi kaşıntısının semptomları nelerdir?

  • Ağrı yada yanma hissetme
  • Kafa derisinde şişlik yaşanması
  • Ciltte tahrişlerin meydana gelmesi
  • Saç yapısında dökülmelerin başlamasıyla seyreltilerin artması
  • Hafif bir ateşlenme durumunun görülmesi
  • Kafa derisinde pullanmaların meydana gelmesi
  • Sürekli olarak kızarık yerleri kaşıma isteği

Kafa derisi kaşıntısına doğal çözümler hangileridir?

Limon suyu formülü : Beş yemek kaşığı miktarındaki içme suyunun üzerine bir tatlı kaşığı miktarındaki limon suyu eklenerek saç derisine masaj yapılmalıdır. 10 dakikalık bir beklemenin ardından başınızı yıkamanız yeterlidir.

Hindistan cevizi formülü : Mutlaka organik hindistan cevizi kullanılması gereken bu formülde, doğal olan yağı ufak bir tencere içerisinde kaynattıktan sonra ılık haldeyken saçlara yedirerek ve masaj yaparak uygulanmalıdır. Bu uygulama sonrasında yağın 1 saat boyunca saçlarda bekletilmesi söylenmektedir.

Elma sirkesi formülü : Elma sirkesi de tıpkı limon suyu gibi uygulanan bir üründür. Aynı şekilde beş yemek kaşığı saf suyun içerisine bir tatlı kaşığı miktarındaki elma sirkesi eklenerek hazırlanılan su önce saç şampuanlandıktan sonra sürülmelidir. 10 dakika bekletilen saçlar ardından bol su ile yıkanmalıdır.

Saç kaşıntısına hangi şampuan iyi gelir?

Saç kaşıntısı için kullanılan şampuanlar, tamamen saçınızdaki döküntünün ve kaşıntının temelinde yatan probleme göre seçilmelidir. Bu sebepten ötürü de, asla bu tip durumlarda halk arasında kulaktan duyma önerileri ve kürleri uygulamamalı, işinin uzmanı bir doktora giderek kullanılması tavsiye edilen ürünler doğrusuyla öğrenilmelidir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız