Cilt Bakımı Ve Güzellik
Saç çıkaran ilaçlar

SAÇ ÇIKARAN İLAÇLAR

Saç çıkaran ilaçlar genellikle sprey halde ve vitaminlerden destek alınarak üretilen ilaçlardır. En fazla 3 ay kullanım sonunda dökülen saçlarınızın yerine yenileri gelmeye başlar. En iyi ve en etkili saç çıkaran ilaçların bir listesini aşağıda bulabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken İlaçların perspektifinde yazan bilgilere yani kullanım koşullarına harfiyen uymaktır.

Bu ilaçları kullanmadan önce doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Saç Çıkartan İlaçlar

Medobiotin Biotin Saç Çıkaran Tablet

Medobiotin bir H vitamini türüdür. Saçlara ve tırnaklara faydalı olan H vitamini; saç derisini uyararak yeni saç oluşumu sağlar. Günde 1 adet alınması önerilir. Yemekten önce ve bol suyla içilmelidir.

Minoxidil İlaç

Minoxidil saç dökülmeleriyle birlikte oluşan minik tüyleri tekrar kıl kökü haline getirir. Saç çıkarmaya etkisinin yanında dökülmelerinde önüne geçer. İlaç 4 ay süre ile kullanıldığında etkileri kalıcı hale gelir. Minoxidil sprey şekilde saç köklerine uygulanır ve 40 dakika sonra durulanır. Bazı zamanlarda isteğe göre en fazla 4 saat bekletilebilir. Yan etkileri bırakınca ortaya çıkar. Bu nedenle yan etkileri önceden araştırılmalıdır.

Rogaine Sprey

Rogaine sprey kullanıcılarının üzerinde olumlu sonuçlar ortaya çıkarmış bir ilaçtır. %98 oranında yakaladığı başarı ile saç çıkarma konusunda üstün özellikleri bulunur. Özelliklede erkek tipi saç dökülmelerinde tepe bölgesindeki saçsız bölgede saç çıkarma başarısı ile bilinmektedir. İçerisinde %5 Minoxidil HCL bulunur. Kullanımı esnasında saç dipleriniz kaşınabilir ve kepek oluşumu görülebilir. İlacı masaj yaparak sürün ve sürmeden önce saç derinizin temiz olmasına özen gösterin. Yaklaşık olarak 4 saat sonra yıkayabilirsiniz.

Follium Saç Çıkartıcı Sprey

Follium tamamen bitkisel içerikli bir spreydir. DHT hormonunun saçları dökmesini engeller ve yeni saç kökleri çıkarır. Saç derisinin nefes almasını ve yeni tüy oluşumlarını sağlar. Sprey saç derisine sıkılır ve günde 5 kere kullanılabilir. 3 ay kullanım sonucunda sonuçları pozitif yönde almış olacaksınız.

Nanoksin  Saç Çıkartıcı Sprey

İçerisinde E vitamini, çinko, biotin, aminoasitler ve bitki özleri bulunur. Bitki özleri sayesinde her saç tipine uyumlu bir spreydir. Saç diplerinde kan akış hızını artırarak yeni saç köklerinin canlanmasını sağlar. Beslenen saç kökleri ufak tüyleri kıl formuna çevirir. Günde 2 kere olmak üzere sabah ve akşam kullanılır.

Haır Growth Factor Sprey

Hgf sprey Dht hormonunun çalışmasını önler. Dht çalışmayı durdurduğunda saç dökülmeniz azalır. Saç köklerinin beslenmesi için Hgf sprey sıkılması yeterlidir. İçerisinde herbal ürünler yer alır. Hgf spreyi kullanmaya başladıktan sonra saçlar 1 ay süreyle dökülür. Kıl kökleri zayıflamış saçların dökülmesini sağlar. Yeni saçların daha sağlıklı çıkması için dökülme olması şarttır. İlk 3 ay içinde yeni saçlar çıkar ve kıl kökleri sağlamlaşır. 4-5 kere püskürtüp parmaklarınızla saç derinize dağıtarak kullanın. Günde 2 kere kullanımı uygundur.

Procsın Saç Çıkarıcı Sprey

Saç köklerinde biriken Dht hormonunu önleyerek kan dolaşımını hızlandırır. İçinde var olan vitaminler sayesinde yeni çıkan saçların kalın telli ve sağlıklı olmasını sağlar. Günde 2 kere kullanılır. Saç dökülmesinin daha yoğun yaşandığı bölgelere uygulamalısınız.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. Leyle opak diyor ki:

  Benım yoğun saç dökülmem çoktu saçlarm yavaş uzuyordu, şu an keratin dip bakım yağı ile likid keratın serum beraber kullanıyorum, hiçbir sorunum kalmadı

 2. cihan diyor ki:

  Merhaba güzel açıklamalar var ama bende Bioxinin % 5 i kullanıyorumolağanüstü bir ürün.

 3. murat gebesoy diyor ki:

  bu spreyleri nerelerden temin edebiliriz

  • Cilt Bakımı diyor ki:

   Murat bey eczanelerden rahatlıkla temin edebilirsiniz.

 4. azer diyor ki:

  peki bunlari nereden bulabiliriz ben ukraynada yasiyorum

  • kemal avcı diyor ki:

   benimde saçlarım çok seyrekti kuaförüme sordum hangi saç modeli gider bana diye sağolsun bana modelden çok komple sorunu nasıl çözecegime yardım etti saçlarımı kesmeden önce fixplant diye bir saç gürleştirme tozu döktü saçlarıma resmen saçlarım cıktı inanamadım allah razı olsun kendsinden aldığı firmayı söyledi bende sürekli sipariş veriyorum artık bi deneyin belki sizede çare olur sarımsak yağı kullanmayın fayda etmiyor çokta pis kokuyor

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız