Cilt Bakımı Ve Güzellik
Saç beyazlaması için bitkisel çözüm

Saç Beyazlamasına Bitkisel Çözümler

Genetik faktörler yada ilerleyen yaşla birlikte saçlarda beyazlamalar görülebilir. Ünlü güzellik uzmanı Suna Dumankaya, saçlarda oluşan beyazlamanın bitkisel malzemeler kullanılarak hazırlanan kürler sayesinde giderilebileceğini düşünüyor. Evde basit malzemelerle hazırlanan bu kürler düzenli kullanıldıklarında beyazlamış saçların eski haline dönmesine yardımcı oluyor.

 

Saç Beyazlaması İçin Bitkisel Çözüm

 • 1 tutam ceviz yaprağı
 • 2 adet ceviz kabuğu

Ceviz kabuklarını havanda dövüp un haline getirin. Ceviz yapraklarını ise cezvede suyun içinde kaynatıp 20 dakika demlenmesi için bekleyin. Demlenmiş suyun içine un haline getirdiğiniz ceviz kabuklarını ilave edin ve hazır hale gelen karışımı saçlarınıza sürüp 60 dakika bekletin. Sürenin sonunda saçlarınızı yıkayarak temizleyebilirsiniz. Haftada 1 kere düzenli olarak kullanıldığında 2 ay içinde olumlu etkilerini görmeye başlayacaksınız.

 

Saç Beyazlaması İçin Defne Yaprağı Karışımı

 • 1 avuç ceviz yaprağı
 • 1 avuç defne yaprağı
 • 5 adet yeşil ceviz

Malzemeleri tencerenin içine koyun ve üzerini geçecek seviyede su ilave edin. Ardından karışımı kaynatın ve demlenmesi için 10 dakika bekleyin. Hazır hale gelen  karışımı süzerek saçlarınıza sürün. 1 saat saçlarınızda beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Haftada 1 kere düzenli olarak kullanıldığında beyazlamış saçlarınızın eski rengine dönmesini sağlayacaktır.

 

Saç Beyazlaması İçin Sarımsak Kürü

 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 1 adet yumurta sarısı
 • 1 adet soğan
 • 5 diş sarımsak

Malzemeleri bir araya getirip krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Ardından Saç boyası uygular gibi karışımı diplerden başlayarak saçlarınıza sürün. 1 saat beklettikten sonra ılık su ile saçlarınızı arındırın. Haftada 1 kere düzenli olarak uygulanması gerekmektedir.

 

Saç Beyazlaması İçin Maya Karışımı

 • Yarım kahve fincanı zeytinyağı
 • 3 adet yeşil ceviz
 • 1 adet kuru maya

Ceviz kabuklarını suda haşlayıp 1 yemek kaşığı suyundan alın. Ardından kuru maya ve zeytinyağı ile karıştırıp saçlarınıza uygulayın. Yarım saat saçlarınızda beklettikten sonra ılık su ile temizlenin. Haftada 1 kere düzenli olarak uygulandığında 3 ay içinde saçlarınızdaki beyazlıkları giderecektir.

 

Gül Yaprağı İle Saç Beyazlamasını Önleme

 • Gül yaprağı
 • Badem yağı

Yeteri miktarda gül yaprağını güneşte 1 hafta boyunca kurutun ve kuruduktan sonra yakarak kül haline gelmesini sağlayın. Kül halindeki yapraklara badem yağı ilave edip macun kıvamına getirin. Saçlarınıza bu karışımı yedirip 1 saat bekletin ve ardından temizleyin. Haftada 1 kere tekrarlayın.

 

Yukarıda vermiş olduğumuz tariflerden sadece 1 tanesini tercih edip düzenli olarak saçlarınıza uygulamalısınız. Tarifler 3 ile 6 ay arası düzenli kullanım sonrasında sonuç vermektedir. Kısa süre kullanıp bıraktığınızda faydasını göremeyeceksiniz. Tercih ettiğiniz karışım 6 ay içinde beyaz saçlarınıza etki etmediyse bir başka tarifi uygulamaya başlayabilirsiniz. Saçınızın yapısı ve ihtiyaçlarına göre tariflerden herhangi biri fayda gösterebilir yada hepsi sizin için faydalı olabilir. Bu nedenle düzenli olarak uygulamayı kesmemelisiniz. Beyazlamış saçların renklenmesini sağlayacak ve aynı zamanda yeni beyazların oluşumunu engelleyecektir.

Yazar: Tarih: 25 Ekim 2015 - 2:05:10 Kategori: Saç Bakımı, Saç Problemleri
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. Naren diyor ki:

  Ben 1 haftadir ceviz kurunu kullaniyorum ama ceviz kabugu olmadigi icin yağini kullaniyorum Ahmet Maranki’nin sayfasindan buldum ma cok umutsuzum bilmiyorum.insanllah faydasini görürûm?

Etiketler:
Etiketler:, , ,