Cilt Bakımı Ve Güzellik
Saç için bakım maskesi

Saç Besleyici Maskeler

Saçın dökülmeden sağlıklı bir şekilde uzaması için saç besleyici maskelere ihtiyacı vardır. Saç besleyici maskeler uygulandığında saç tellerinin kalınlaşmasını ve saçların kırılmadan uzamasını sağlar. Sağlıklı, parlak, dökülmeden uzayan saçlara sahip olmak istiyorsanız cilt.net olarak aşağıda verdiğimiz saç besleyici maske tariflerini uygulayabilirsiniz.

 

Saç Besleyici Maskeler

Saç Besleyici Canlandırıcı Maske

  • Yumurta sarısı (1 adet)
  • Zeytinyağı (yarım çay bardağı)
  • Bal (1 çorba kaşığı)

Hazırlanışı ve uygulanışı: Yumurta sarısı, zeytinyağı ve bal bir kap içerisinde iyice karıştırılarak saç besleyici maske hazırlanır. Hazırlanan maske tüm saça iyice yedirilerek sürülür, daha sonra 1 saat kadar saçlarda bekletildikten sonra ılık su ile yıkanır. Haftada bir kere yapabileceğiniz besleyici saç maskesi aynı zamanda canlandırıcı ve parlatıcı bir etkiye sahiptir.

 

Besleyici Saç Maskesi (Kuru saçlar için)

  • Badem yağı ( 1/4 Çay bardağı)
  • A vitamini ampulü
  • Havlu

Hazırlanışı ve uygulanışı: A vitamini ampulü ile badem yağı karıştırılır, hazırlanan karışım saçlara sürülür ve bir tarak yardımıyla saçlar taranır. Bir adet havlu sıcak suya sokulduktan sonra suyu sıkılır, saç bu havlu ile sarılır ve 1 saat bekletilir. Süre sonunda saçlar ılık su ile yıkanmalıdır. Haftada bir kullanıma uygun olan tarif özellikle kuru saçlar içindir.

 

Besleyici Saç Maskesi (Yağlı saçlar için)

  • Mayonez (1 çay bardağı)
  • Elma sirkesi (1 yemek kaşığı)

Hazırlanışı: Mayonez ve elma sirkesi blender yardımıyla iyice karıştırılır, hazırlanan karışım saçlara uygulanır ve eller yardımıyla iyice dağıtılır. Saç maskesi saçlarda 45 dakika bekletildikten sonra ılık su ve doğal bir şampuanla yıkanır. Haftalık kullanıma uygundur.

 

Saç Besleyici Maske (Uzamayan saçlar için)

  • 1 tutam kuru ısırgan otu
  • B vitamini ampulü

Hazırlanışı ve uygulanışı: Isırgan otu sıcak suda demlenerek süzülür. Isırgan otu suyunun içerisine B vitamini ampulü ilave edilerek karıştırılır. Hazırlanan karışım masaj yaparak saçlara iyice yedirilir ve 2 saat bekletilir (Bu süre içerisinde ısırgan otu saç köklerinin kaşınmasına neden olabilir dayanmaya çalışın). Haftada 1 kullanabilirsiniz.

 

B vitamini kapsülü saçların hızlı uzamasını ve hacimli durmasını sağlarken ısırgan otu da saçlara canlılık verir.

 

Saç Besleyici Maskeler Nasıl Yıkanmalı?

Bu maskelerin saçlarda yağ bırakmaması için saçlara su değdirmeden önce şampuanlamak gerekir. Saça şampuan sürülür ve saçlara yedirilir, hafif ıslatılarak köpürmesi sağlanır sonra su ile yıkanır ve ardından ıslak saçlar tekrar şampuanlanarak durulanır.

 

Yazar: Tarih: 21 Mart 2015 - 12:00:15 Kategori: Saç Bakımı, Saç Bakımı Hakkında
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , , ,