Cilt Bakımı Ve Güzellik
Saç bakımı nasıl yapılır

Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı

Saçlarımız en önemli aksesuarlarımızdan birisidir. Herhangi bir ortama girdiğimizde ilk olarak saçımızla dikkatleri üzerimize çekeriz. Bu sebepten dolayı saçlarımızın bakımını en iyi şekilde yapmamız gerekir. Fakat saç bakımı konusunda bilinmeyen pek çok bilgi vardır. Eğer bu bilgilere sahip olursanız, saç bakımınızı çok daha iyi bir şekilde yapabilirsiniz.

 

  • Saç bakımı konusunda ilk dikkat etmeniz gereken konulardan birisi saçlarınızın dolgun gözükmesidir. Saçlarınızın dolgun gözükmesi için uygulayabileceğiniz çok basit bir  yöntem vardır. Saçınızın ucuna süreceğiniz jöle ile saçınız çok daha sık ve dolgun gözükecektir. Fakat doğal bakım şampuanlarıyla saçınızı yıkamanız da bu konuda oldukça işe yarayacaktır. Bunun dışında saçınızın çok daha iyi olması için yapılabilecek bakım yöntemlerinden bahsedecek olursak;
  • Kepeğe karşı oldukça etkili olan yöntemlerden birisi 3 litre suyla kaynatacağınız 300 gr ısırgan otudur. Bu suyu kaynattıktan sonra şampuanla yıkadığınızda saçlarınızdaki kepek sorunu büyük ölçüde engellenecektir.
  • Saçların düzgün bir şekilde uzaması için her on ayda bir saç uçlarının kesilmesi gerekir. Bu sayede saçlar daha çok uzayabilir.
  • Saçlara parlaklık katmak için uygulayabileceğiniz yöntemlerden biriside en son durulama suyunun içerisine bir kaşık limon suyu ve sirke eklemektir. Bu sayede saçlarınız daha parlak olacaktır.
  • Saçlarınızı kuruturken dikkat etmeniz gereken kısımlardan birisi saçlarınızı öne eğmektir. Bu sayede ilk alt tarafları ve en son üst tarafları kurutursunuz. Dolayısıyla saçlarınız alttan kabarmaya başlar.

Bunlar gibi daha pek çok saç bakım yöntemi vardır. Bu yöntemleri evde kendi başınıza dahi yapabilirsiniz. Bu sayede ekstra ücret ödemek zorunda da kalmazsınız.

 

Yıpranmış Saçlara Evde Bakım

  • 5 damla badem yağı
  • 1 adet muz

Badem yağı ve muzu karıştırıp saç derisine masaj yaparak yedirin. 15 dakika bekletip maden suyu ile saçlarınızı durulayın. Ardından saçlarınızı şampuan kullanarak yıkayabilirsiniz. Haftada 1 kez tekrarlamanız yeterlidir.

Yazar: Tarih: 8 Ağustos 2015 - 8:48:43 Kategori: Saç Bakımı, Saç Bakımı Hakkında
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, ,