Cilt Bakımı Ve Güzellik
Saç bakımı için doğal yağlar

SAÇ BAKIMI İÇİN YAĞLAR

Saç bakımı için yağlar saçlarınızı olası yıpranmalara karşı korur. Saçlarınız sürekli olarak boya, ısıtıcı içeren şekillendiriciler veya şekil verici spreylere maruz kalıyorsa saç bakım yağları dolabınızda her daim olması gerekir.

 

Makalemizde bahsettiğimiz doğal yağlardan ihtiyacınıza uygun olanı aktarlardan temin edip kolaylıkla saçlarınıza bakım uygulayabilirsiniz.

 

Saç BakımYağları

  • Jojoba Yağı: Jojoba yağı kuru, çabuk kırılan ve cansız saçlar için oldukça uygundur. Saçlara uygulandığında hızlı bir şekilde uzamasını ve saç tellerinin güçlenmesini sağlar.
  • Argan Yağı: Argan yağının saçlar üzerinde ki etkisi oldukça yüksek. Saçların dökülmesini önlerken E vitamini sayesinde derinlemesine beslenmesini sağlıyor. Saçlara uygulandığı ilk andan itibaren parlaklık ve canlılık sağlıyor.
  • Ardıç Yağı: Ardıç yağı diğer yağlarla karıştırılıp kullanıldığında saç dökülmelerini durduruyor.
  • Isırgan Tohumu Yağı: Bu yağın bitkisi de saçlar için oldukça etkilidir. Saçlara uygulandığı anda etkisini gösteren yağ dökülmeleri yarı yarıya azaltıyor.
  • Biberiye Yağı: Biberiye yağı hem dökülme sorunu yaşayanlarda etkilidir hem de saç derisine destek verdiği için kepek sorununu önler. Yağ karışımlarınızda mutlaka olması gereken yağlar arasındadır.
  • Hint Yağı: Hint yağı hem kirpiklerin güçlenip dolgunlaşmasını sağlar hem de saçların dökülmesini önleyerek güçlenmelerinde etkilidir.
  • Buğday Yağı: Saçlarınız aşırı yıpranmış, güneş, deniz ve rüzgardan çok etkilenip solmuşsa işinize yarayacak bir numaralı yağdır. Yorulmuş ve cansız saçlar için aktarcılarında tavsiye ettiği bu yağ kışa girdiğimiz bu aylarda saçlarınızın kendine gelmesi için kullanılabilir.
  • Defne Yağı: Defne yağı saç uzatmak isteyen bayanlar için en etkili yağların arasında bulunur. Defne yağından 1 çay bardağına 2 çay kaşığı atıp saçlarınıza uygulayın. Dilediğiniz kadar tutup yıkayın. Haftada 1 uygulayabilirsiniz. Bir ayın sonunda saçlarınızdaki değişimi fark edersiniz.
  • Ceviz Yağı: Beyin şeklinde olan ve saçlara çok faydası olan ceviz yağı genel bakım yaparak saçlarınızı kökten uca besler.
  • Çörek Otu Yağı: Çörek otu yağıda ceviz yağı gibi saç derisinden başlayarak saç uçlarındaki yıpranmaya kadar saçları bakım altına alır. Saç dökülmelerini önleyen çörek otu yağı saçların güçlenip daha hacimli görünmesinde etkilidir.

 

Yazar: Tarih: 28 Eylül 2014 - 1:56:50 Kategori: Doğal & Kozmetik Ürünler, Saç Bakımı, Saç Bakımı Hakkında
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,