Cilt Bakımı Ve Güzellik
Şiş Yüze Makyaj

Sabah Makyajı Nasıl Yapılır

 

Sabah kalktığınızda aşırı yorgun bir ifadeyle bitkin bir halde olabilirsiniz. Hızlıca görünümünüzü tazelemek için sabah makyajı önerilerimizi uygulayabilir ve kısa bir süre güne hazır hale gelebilirsiniz. Sabah makyajı için makyaj öncesi yüz bakımı uygulamak da oldukça önemlidir.

 

Sabah Cilt Bakımı

 

Sabah uyandığınızda gözleriniz şişmiş ve göz çevreniz olduğundan daha kırışık bir halde olabilir. Bu nedenle dolaptan bir poşet buz alıp göz altında 5 dakika tutmanız şişliğin inmesini sağlayacaktır. Sonrasında cildinizi canlandırmak için hızlı bir peeling uygulamanız gerekmektedir.

 

En kolay ve hızlı biçimiyle peeling yapmak için şeker ve suyu karıştırıp yavaşça cildinize sürün. 5 dakika bekleyip cildinizi durulayın. Bu uygulamalar sonrasında cildiniz kendine gelecek ve şişlikleriniz inecektir. Hızlı bir şekilde cilt bakımınızı tamamladığınıza göre makyaja geçiş yapabilirsiniz.

 

Yorgun Ciltlere Sabah Makyajı

 

Cildi yormayacak fondöten uygulamasına geçilmelidir. Bunun için hafif kapatıcılardan faydalanabilirsiniz. Kalıp gibi duran fondötenler; yorgun ciltleri daha yorgun ve yaşlı gösterir. Kapatıcının sonrasında canlı renklerde allık kullanabilirsiniz.

 

Sabah makyajında rimel sadece üst kirpiklere uygulanmalıdır. Alt kirpiklere rimel uygulanması yorgun cildinizi daha da yorgun bir hale getirecektir. Göz makyajı yüz ifadesini tamamladığı için dikkat edilmesi gereken ve önemli bir olgudur. Rimel sürerken tek kat bir rimel işinize yarayabilir. Gözlerinizin içinde günün yorgunluğundan kalma kırmızılıklar ve sarılıklar görünebilir. Bunu yok etmeye çalışmak için; göz altlarına beyaz kalem çekilmelidir. Beyaz kalem zıtlık yaratacak ve gözlerinizin içini beyaz gibi gösterecektir.

 

Yumuşak bir fırça ile transparan pudra uygulaması cildinizi daha canlı gösterecektir. Gün içinde bol bol su içmek ve meyve tüketmek kendinize gelmenizi sağlayacaktır. Pudrayı cildinize kesinlikle yumuşak fırça ile uygulamalısınız.

 

Sürekli yorgun ve uykusuz kalan kişilerin ciltleri daha ince görünür. Yorgun bir ifade ve göz altında morluklar oluşur. Göz altı morlukları ilerlediyse günlük olarak bakım uygulamak gereklidir. Demleme poşet çayı, ılık bir haldeyken göz altlarına 10 dakika süre ile koyabilirsiniz. Her gün ve zahmetsizce yapacağınız bu işlem; gözlerinizin daha dinlenmiş gözükmesini sağlayacaktır.

Yazar: Tarih: 23 Temmuz 2015 - 4:58:32 Kategori: Makyaj, Makyaj Teknikleri
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,