Cilt Bakımı Ve Güzellik
Ruju kalıcı yapmak

RUJUN KALICI OLMASI İÇİN ÖNERİLER 

Rujun kalıcı olması için ; Sürülen ruj gün sonunda akar ve dudak çevresine bulaşır. Bu durumu engellemek için  çeşitli yollara başvurarak bu durumun önüne geçebilirsiniz.

Rujun Kalıcı Olması için Öneriler

1- Rujun Kalıcı olması için  parlatıcı ile birlikte sürülmemelidir. Parlatıcı  dudaktaki rujun daha çabuk silinmesine neden olur. Kaygan bir yapıya sahip olduğu için; ruju da birlikte alıp götürür. Dudaktaki rujun uzun süre silinmemesi istenilirse; koyu rujlar tercih edilmelidir. Kırmızı veya bordo renkteki bir ruj; kahverengi veya pembeye göre daha kalıcıdır. Yoğun yapılı renklerden meydana geldiği için; kalıcılığı daha fazladır.

2- Çatlak dudaklarda rujun kalıcı olması için;  Dudaklarının yapısından şikayet eden bayanlar  rujun dudakta kalmadığın iddaa ederler. Çatlak dudaklarda ruj  çatlamış bölgelere girer. Çok kötü bir görüntü oluşturur. Bu yüzden öncelikle dudakların pürüzsüz olması sağlanmalıdır. Dudaklar hafif bir şekilde ve bastırmadan diş fırçası ile fırçalandıktan sonra; nemlendirici ile yumuşatılmalıdır. Yumuşak ve çatlak olmayan bir dudakta; ruj daha kalıcı olur. Bayanlar rujlarının kalıcı olması için; çok miktarda para harcayarak, kalıcı ruj edinirler. Fakat aldıkları rujlar bazen kalıcı etki göstermez. Önemli olan dudağın bakımına önem vererek, daha kalıcı olmasını sağlamaktır.

3- Pudra ile Rujun kalıcılığını artırma ; Ruj uygulamasından sonra, hafif bir şekilde pudra sürülmelidir. Pudra uygulamasını yaparken dudakları gerdirerek; pudra uygulaması yapınız. Pudrayı normal dudak üzerine gerdirmeden sürerseniz, kötü bir görüntü ortaya çıkar.

4- Kalıcı bir rujun sırrı nemli bir ortamdır. Nemli ve yüzeyi oldukça yumuşak olan bir dudak; her zaman daha kalıcı bir ruj uygulaması sağlar. Son zamanlarda piyasada görülen çıkmayan rujlar bayanların gözdesi olmuştur. Bu ruj yardımı ile, evden çıkarken sürdüğünüz ruj; dönene kadar dudağınızda kalabilir. Bu şekilde pratik yollarla birlikte bayanlar; makyaj tazelemeye daha az vakit ayırır olmuştur.

5- Kalıcı rujun bir diğer yardımcısı dadudak kalemleridir. Dudak kalemi ile birlikte; daha fazla kalıcılık sağlanır. Rujunuz zaman içinde silinme gösterse bile; dudak kalemi sayesinde kalıcı dudaklar elde edebilirsiniz. Fakat dudak kalemi rujla aynı renkte olmalıdır. Kalıcılığını daha çok artırmak için; bu uygulama gereklidir.

6- Dudaklarınız çok ince ve küçükse; bu durumda dudaktaki ruj kalıcılığı daha çok azalabilir. Bu gibi durum yaşayan bayanlar; dudak çevrelerine kontör işlemi uygulatabilirler. Kalıcı makyaj ile birlikte; dudaklar biçimlendirilebilir ve renk verilir. İnce dudaklara sahip bayanların sürdüğü ruj belli olmaz ve çok çabuk silinir. Kalıcı dudak uygulamasından yaralanarak; dudaklarınıza güzel bir kalıcılık sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız